Ad

Bevezetés
A 2011 novemberében megjelent Samsung Galaxy Nexus i515 a korai okostelefonok korszakában foglal helyet, amelyek úttörő szerepet játszottak a hagyományos mobilfunkciókról a ma ismert intelligens ökoszisztémára való átállásban. Megszűnt státusza ellenére a Galaxy Nexus i515 továbbra is jelentős mérföldkő a Google és a Samsung számára, mivel megismertette a felhasználókat az Android 4.0 Ice Cream Sandwich operációs rendszerrel, valamint az első olyan dizájn- és funkcionalitási jellemzőkkel, amelyek az elkövetkező évekre meghatározták az okostelefonok trendjeit.
Tervezés és kivitelezés
A Samsung Galaxy Nexus i515 135,5 x 67,9 x 9,5 mm-es méretekkel és 150 grammos tömeggel büszkélkedhet, ami kiegyensúlyozott méretet biztosít a felhasználó kezében, miközben a korszakhoz képest könnyű kialakítással rendelkezik. Kialakítása oleofób bevonatot tartalmaz a csúnya foltok és ujjlenyomatok elleni védelem érdekében, ami akkoriban viszonylag innovatívnak számított. A telefon támogatja a Mini-SIM formátumot, és elegáns fekete színű, klasszikus, professzionális megjelenést biztosít.
Megjelenítés
A Galaxy Nexus i515 egyik kiemelkedő jellemzője a 4,65 hüvelykes Super AMOLED kijelző, amely élénk színeket és mély kontrasztokat biztosít. A 720 x 1280 képpont felbontású, 16:9 arányú kijelzőn a felhasználók éles megjelenítési élményt élvezhettek, körülbelül 316 képpont per hüvelyk sűrűség mellett. Bár a képernyő-test arány mai mércével mérve szerénynek tűnhet, 2011-ben igencsak lenyűgöző volt, elegendő helyet biztosítva a kényelmes médiafogyasztáshoz és az alkalmazások navigálásához.
Teljesítmény és szoftver
A TI OMAP 4460 lapkakészlet által hajtott készülék kétmagos, 1,2 GHz-es Cortex-A9 processzorral és PowerVR SGX540 GPU-val rendelkezik. Bár ezek a specifikációk a jelenlegi technológiai környezetben szerénynek számítanak, akkoriban elegendő teljesítményt nyújtottak a mindennapi feladatokhoz, például a webböngészéshez és több alkalmazás futtatásához. A kezdetben Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) operációs rendszerrel működő és Android 4.2.2 (Jelly Bean) verzióra frissíthető Galaxy Nexus i515 újabb Android funkciókat és optimalizálást kínált, beleértve a továbbfejlesztett felhasználói felületet és a jobb alkalmazáskezelést. A felhasználók azonban csak 32 GB belső tárhelyet használhattak, mivel a telefon nem rendelkezett memóriabővítő kártyahelyekkel.
Ad
Kamera képességek
A Galaxy Nexus i515 fényképészeti képességei közé tartozik egy 5 MP-es hátsó kamera autofókusszal és LED vakuval. Bár a mai mércével mérve szerény, a kamera tisztességes fényképek és videók rögzítésére volt alkalmas 1080p@24fps sebességgel. Az előlapi 1,3 MP-es kamera alapvető funkciókat biztosított videohívásokhoz és szelfikészítéshez, 720p@30fps sebességű videofelvétellel.
Csatlakoztathatóság és funkciók
A csatlakoztathatóság tekintetében a Galaxy Nexus i515 támogatja a kétsávos Wi-Fi-t, a Bluetooth 3.0-t és az NFC-t, így számos lehetőséget kínál a vezeték nélküli kommunikációhoz és megosztáshoz. A rádiós funkció hiánya egyes felhasználók számára hátrányt jelenthetett, de a GPS, az A-GPS és az olyan érzékelők, mint a gyorsulásmérő és a giroszkóp beépítése számos praktikus navigációs és alkalmazásfunkciót szolgáltatott. Emellett a microUSB 2.0 és az MHL TV-kimenet vezetékes csatlakozási lehetőségeket biztosított.
Az akkumulátor élettartama
A telefont egy cserélhető Li-Ion 1850 mAh kapacitású akkumulátor táplálja, amely akár 12 órás beszélgetési időt és 150 órás készenléti időt is kínál. Ezek a számok a csúcsidőszakban várható normál használathoz meglehetősen robusztusak voltak, bár a modern összehasonlítások kevésbé kedvező eredményeket hoznának.
Összegzés
A Samsung Galaxy Nexus i515 még fénykorában az okostelefon-ipar egyik figyelemre méltó versenyzője volt, aki a korai Ice Cream Sandwich funkciókkal és a mindennapi mobilfeladatokhoz szükséges szilárd teljesítménnyel büszkélkedhetett. Bár műszaki specifikációi a jelenlegi piacon talán nem kápráztatják el a felhasználót, lenyűgöző kijelzőjével, megfelelő feldolgozási teljesítményével és tisztességes multimédiás funkcióival gazdag felhasználói élményt nyújtott. Végső soron a Samsung Galaxy Nexus i515 jelentős lépést jelentett az Android operációs rendszer számára, és hozzájárult az okostelefon-ipar mai formájához.
Ad