Ad
Samsung Galaxy K zoom

Bevezetés

A Samsung Galaxy K zoom egy egyedülálló ajánlat, amely egyesíti egy okostelefon és egy digitális fényképezőgép funkcióit. A 2014 áprilisában bejelentett és ugyanezen év júniusában megjelent készülék a fotózás szerelmeseinek igyekezett megfelelni, akik igénylik a kiváló minőségű képalkotási képességeket útközben. Bár mára már megszűnt, megjelenésekor gazdag funkciókészletet ígért, amely a hagyományos okostelefonok és a dedikált digitális fényképezőgépek közötti szakadékot hivatott áthidalni.

Tervezés és kivitelezés

A Samsung Galaxy K zoom 137,5 x 70,8 x 16,6 mm-es és 200 gramm súlyú. Kialakítása a hátoldalon található méretes lencse kiemelkedés miatt markáns, ami a fejlett kamerafunkciókat jelzi. Ez nehezebbé és terjedelmesebbé teszi a készüléket, mint a korszak tipikus okostelefonjai, de ez szükséges kompromisszum volt az erős zoomobjektív beépítéséhez. Micro-SIM kártyahelyet tartalmaz, és három színben kapható: Szénfekete, elektromos kék és csillogó fehér.

Megjelenítés

A készülék 4,8 hüvelykes Super AMOLED kijelzője 720 x 1280 pixel felbontású, és körülbelül 306 ppi pixelsűrűséget kínál. Ez élénk színeket és mély kontrasztokat eredményez, javítva a vizuális élményt mind a mindennapi használat, mind a médiafogyasztás során. A képernyőt Corning Gorilla Glass 3 üveg védi, amely a karcolásokkal és kisebb ütésekkel szemben egy réteg tartósságot biztosít.

Kamera

A Galaxy K zoom kiemelkedő tulajdonsága kétségtelenül a hátlapi kamera, amely 20,7 MP-es, 1/2,3 hüvelykes érzékelővel büszkélkedhet. A kamera 24-240 mm-es objektívvel van felszerelve, és 10x optikai zoomot, autofókuszt és optikai képstabilizátort (OIS) kínál. Xenon vakut tartalmaz a gyenge fényviszonyoknál történő fényképezéshez, és támogatja a HDR és a panorámafotó üzemmódokat. A készülék 1080p felbontású videót képes rögzíteni 60 képkocka/mp képkockasebességgel, így biztosítva a kiváló minőségű felvételeket. Az előlapon egy szerény 2 MP-es kamera található szelfikészítéshez és videohívásokhoz.


    Ad

Teljesítmény és szoftver

A motorháztető alatt a Galaxy K zoomot az Exynos 5260 Hexa lapkakészlet hajtja, amely egy hatmagos CPU-t tartalmaz, amely négy Cortex A7 magot kombinál 1,3 GHz-es órajelen és két Cortex A15 magot 1,7 GHz-en. A grafikai feladatokat egy Mali-T624 MP4 GPU látja el. A 2 GB RAM és 8 GB belső tárhely mellett a készülék támogatja a microSDXC kártyákat a tárhely további bővítéséhez, ami a szerény beépített tárhely miatt elengedhetetlen. Eredetileg Android 4.4.2 KitKat rendszerrel szállították.

Csatlakoztathatóság és további funkciók

A telefon bőséges csatlakozási lehetőségeket kínál, többek között Wi-Fi 802.11 a/b/g/n támogatást, Bluetooth 4.0-t, NFC képességeket és GPS-t GLONASS-szal. Hiányzik belőle a rádiófunkció, de ezt más funkciókkal kompenzálja, például microUSB 2.0 támogatással az adatátvitelhez és TV-kimenettel az MHL 1.3-on keresztül. Számos érzékelővel is rendelkezik, köztük gyorsulásmérővel, giroszkópos érzékelővel, közelségmérővel és iránytűvel, és támogatja az ANT+-t a kompatibilis eszközökhöz való csatlakozáshoz.

Hang és akkumulátor

A beépített hangszóróval és a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval a Galaxy K zoom mind a privát, mind a nyilvános zenehallgatási igényeket kielégíti. A hangminőség a zaj és a keresztbeszólások tekintetében a maga korában versenyképes, jó hallgatási élményt nyújt. A 2430 mAh-s, cserélhető Li-Ion akkumulátorral működő készülék 3G hálózatokon akár 14 órás beszélgetési időt kínál, és akár 47 órán át képes zenét lejátszani. A 67 órás tartóssági besorolás ésszerű hosszú élettartamot sugall rendszeres használat esetén.

Összegzés

A Samsung Galaxy K zoom egy ambiciózus hibrid készülék volt, amely olyan felhasználóknak kedvezett, akik a legtöbb okostelefonban hiányzó kiváló kamerafunkciók után sóvárogtak. Bár a méret és a súly tekintetében kompromisszumokat követel, a mobilfotózás terén csodálatosan teljesít. Új korában 440 EUR körüli áron kínálta a legmodernebb technológiát, amely igazolta az árát a fotózás szerelmesei számára, de korlátozottan vonzó lehetett azok számára, akiknek a hordozhatóság és a feldolgozási teljesítmény fontosabb, mint a fotográfiai képességek.


    Ad