Ad

Bevezetés:
A 2011 márciusában megjelent Samsung Galaxy Gio S5660 a Samsung azon törekvésének része volt, hogy a funkcionalitás és a megfizethetőség ötvözésével a költségvetés-tudatos piaci szegmenst is kiszolgálja. Ez a telefon volt az egyik első lépés az okostelefonok szélesebb közönség számára való elérhetővé tételében, mivel alapvető funkciókat mutatott be a zászlóshajókészülékek sallangjai nélkül.
Tervezés és kivitelezés:
A Galaxy Gio kompakt és egyszerű kialakítású, 110,5 x 57,5 x 12,2 mm méretű és mindössze 102 gramm súlyú. Könnyű súlya és kis méretei miatt könnyen kezelhető és zsebre vágható. A telefon tartós műanyagból készült teste két alapszínben kapható: Fekete és ezüstfehér, így a felhasználók változatos esztétikai választékot kapnak. A készülékben mini-SIM foglal helyet, ami akkoriban szabványos volt.
Megjelenítés:
A 3,2 hüvelykes TFT-kijelzővel felszerelt Galaxy Gio 320 x 480 képpont felbontású, 3:2 képarányú. A képernyő-test arány viszonylag alacsony, körülbelül 48%, ami jelentős kereteket jelez. A kb. 180 ppi-s pixelsűrűség szerény, ami a kijelzőn használható, de a modern szabványokhoz képest éles és élénk képet nem nyújt.
Teljesítmény:
A motorháztető alatt a Galaxy Gio egy Qualcomm QCT MSM7227-1 Turbo Snapdragon S1 chipsetet használ, amelyhez egy 800 MHz-es CPU és egy Adreno 200 GPU társul. Bár ezek a specifikációk ma már elavultnak tűnhetnek, akkoriban megfelelőek voltak az alapvető okostelefon-műveletekhez. A telefon Android 2.2 (Froyo) operációs rendszerrel került forgalomba, de frissíthető volt Android 2.3-ra (Gingerbread), amely a TouchWiz UI 3 révén jobb funkciókat és felhasználói élményt hozott.
Memória és tárolás:
A készülék 158 MB belső tárhelyet és 278 MB RAM-ot tartalmaz, ami még 2011-es szabványok szerint is egyértelműen korlátozza a széles körű használatot. A készülék azonban támogatja a microSDHC kártyákat, így bővíthető tárhelyet biztosít az alkalmazások és a média jobb elhelyezéséhez, a csomagban pedig egy 2 GB-os kártya is található.
Ad
Kamera:
A Galaxy Gio egyetlen 3,15 MP-es, autofókuszos hátlapi kamerával van felszerelve, amely képes alapvető képek rögzítésére és videók rögzítésére 320p felbontásban 15fps sebességgel. Míg a kamera teljesítménye a mai felhasználók számára talán alulmúlja az elvárásokat, akkoriban ez elfogadható ajánlat volt egy olcsó okostelefon számára. Az előlapi szelfikamera hiánya korlátozza a videohívásokhoz vagy szelfikészítéshez való használhatóságát.
Csatlakoztathatóság:
A telefon alapvető csatlakozási lehetőségeket kínál: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 A2DP-támogatással, GPS és A-GPS a navigációhoz, valamint sztereó FM-rádió RDS-szel. Ezek a funkciók kihangsúlyozták az alapvető kommunikációra, navigációra és médiafogyasztásra szánt mobilkészülékként való használhatóságát.
Az akkumulátor élettartama:
A Galaxy Gio egyik erőssége a kivehető 1350 mAh Li-Ion akkumulátor, amely 2G-n akár 610 óra, 3G-n pedig 460 óra készenléti időt kínál. A beszélgetési idő is dicséretes volt, 2G-n akár 10 óra 40 percig, 3G-n pedig 6 óra 40 percig, ami megbízhatóvá teszi a hosszú távú használatot gyakori töltés nélkül.
Hang és hang:
A telefon hangszóróval és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval rendelkezik, amely kielégítő hangkimenetet biztosít a hívásokhoz és a multimédiához. A hangminőségi teszteredmények elfogadható zaj- és áthallásszintet mutattak, ami elfogadható mérőszámnak számított a megjelenéskor a kategóriájába tartozó készülék esetében.
Következtetés:
A Samsung Galaxy Gio S5660 szilárd belépő szintű okostelefonként szolgált a maga idejében, alapvető funkcionalitást és teljesítményt kínálva, amely a funkciótelefonokról az okostelefonokra áttérő felhasználóknak kedvezett. Bár megszűnése és a jelenlegi szabványokhoz képest jelentősen elavult specifikációi miatt ma már nem állná meg a helyét, döntő szerepet játszott az okostelefonok hozzáférhetőségének kiszélesítésében. Ez a modell emlékeztet a mobiltelefon-fejlesztés gyors technológiai fejlődésére az elmúlt évtizedben.
Ad