Ad
Samsung Galaxy Gear

Tervezés és kivitelezés

A Samsung Galaxy Gear jellegzetes és kompakt kialakítású, 56,6 x 36,8 x 11,1 mm-es méretei és mindössze 73,8 grammos súlya révén viszonylag könnyű és kényelmes viselet. Elegáns megjelenését a prémium minőségű anyagok használata és a különböző színválaszték - Jet Black, Lime Green, Mocha Gray, Oatmeal Beige, Rose Gold és Wild Orange - hangsúlyozta, így a stíluspreferenciák széles skáláját kiszolgálja. A SIM-kártya és bármilyen mobilkapcsolat hiánya jelezte kiegészítő jellegét, amely inkább az elsődleges okostelefon kísérője, mint önálló eszköz.

Megjelenítés

Az óra 1,63 hüvelykes Super AMOLED kijelzője 320 x 320 pixel felbontású, éles és élénk megjelenítési élményt nyújt, a pixelsűrűség pedig körülbelül 278 ppi. Ez a kijelzőválasztás volt a készülék egyik erőssége, amely az AMOLED technológiára jellemző élénk színeket és mély kontrasztokat kínál. Bár a képernyő mérete korlátozónak tűnhet a kiterjedt interakcióhoz, az okosórákra jellemző gyors értesítésekhez és használathoz jól szolgált.

Teljesítmény és hardver

A motorháztető alatt a Galaxy Geart a Samsung Tizen OS hajtja, amely egy 800 MHz-es processzor chipkészleten fut. A belső hardver 4 GB tárhelyet és 512 MB RAM-ot tartalmaz, ami szerény, de elegendő volt az eszközre tervezett korlátozott multitaskinghoz és alkalmazáshasználathoz. A Samsung úgy döntött, hogy nem tartalmaz kártyahelyen keresztül bővíthető tárolót, ami a készüléket a beépített tárolókapacitásra korlátozta.

Kamera képességek

A Galaxy Gear a maga korában egyedülálló módon 1,9 MP-es fő kamerával volt felszerelve, amely képes autofókuszálásra és 720p videofelvételre. A szíjon elhelyezett kamera újszerű lehetőséget biztosított a felhasználóknak, hogy diszkréten fotókat és videókat készíthessenek közvetlenül a csuklójukról. Az előlapi szelfikamera hiánya azonban nagyrészt egyszerű felvételekre korlátozta a használatát, és a viszonylag alacsony megapixelszám miatt a fotók alapminőségűek voltak, inkább alkalmi használatra, mint részletes fényképezésre.


    Ad

Csatlakoztathatóság és érzékelők

A Samsung első okosórája nélkülözte az okostelefon-családra jellemző számos csatlakozási lehetőséget. Nem rendelkezett WLAN-nal vagy NFC-vel, ehelyett a Bluetooth 4.0-ra támaszkodott a más eszközökkel való párosításhoz. A helymeghatározási és USB opciók szintén hiányoztak. A szenzorok tekintetében gyorsulásmérő és giroszkóp, amelyek a mozgás és a tájékozódás nyomon követéséhez elengedhetetlenek, hozzájárulva a fitnesz- és aktivitáskövető funkciókhoz.

Az akkumulátor élettartama

A Galaxy Gear egy nem cserélhető 315 mAh Li-Ion akkumulátorral rendelkezik. Tekintettel a korlátozott funkcionalitásra és a kis képernyőre, ez az akkumulátor mérete általában elegendő volt egy egész napos használatra. A felhasználók azonban gyakran tapasztalták, hogy naponta fel kellett tölteniük, igazodva ezzel a korai okosórák normáihoz, ahol a hosszabb akkumulátor-üzemidő fejlődő funkció volt.

Audio

Ami a hangkimenetet illeti, a Galaxy Gear tartalmazott egy hangszórót, de nem 3,5 mm-es audiocsatlakozót, ami még inkább kiemeli kompakt kialakítását. A hangfunkciókat a Bluetooth-kapcsolat támogatta, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy vezeték nélküli fejhallgatót párosítsanak a médiafogyasztáshoz közvetlenül az óráról.

Ár és következtetés

A Samsung Galaxy Gear árát a piacra dobáskor körülbelül 270 euróra szabták, ezzel prémium kategóriás kiegészítőként pozícionálva azt. Bár a készüléket azóta már nem forgalmazzák, továbbra is ikonikus technológiai darab marad. A Samsung új kategóriák felfedezése iránti elkötelezettségét hangsúlyozta, és a korai viselhető technológiai innovációk iránt érdeklődő tech-rajongók számára a készülék nagy visszhangot keltett. Összességében a Galaxy Gear megnyitotta az utat az okosórák világában a jövőbeni ismétlések és fejlesztések előtt, újdonságot és hasznosságot integrálva a növekvő viselhető ökoszisztémába.


    Ad