Ad

Bevezetés
A 2014 februárjában bejelentett és ugyanabban az évben májusban megjelent Samsung Galaxy Core LTE egy olyan okostelefon, amelyet a 4G-kapcsolatot kereső, költségtudatos fogyasztók számára terveztek. Közel egy évtizeddel ezelőtti megjelenése és későbbi megszüntetése ellenére továbbra is érdekes téma azok számára, akik az LTE-képességekkel rendelkező, kedvező árú okostelefonok fejlődését vizsgálják. Ez az áttekintés a Galaxy Core LTE kialakításával, teljesítményével, kamerájával, csatlakoztathatóságával, akkumulátoros üzemidejével és egyéb jellemzőivel foglalkozik, hogy átfogó képet adjon a Galaxy Core LTE kínálatáról.
Tervezés és kivitelezés
A Galaxy Core LTE kompakt és könnyű kialakítású, méretei 132,9 x 66,3 x 9,8 mm, súlya pedig 137 gramm. Szerkezete támogatja a Micro-SIM-kártyát, tükrözve a korabeli szabványt. A két klasszikus színben, fehérben és feketében kapható telefon szerény kialakítású, 4,5 hüvelykes képernyővel rendelkezik. A készüléktest a Samsung olcsó kategóriájára ebben az időszakban jellemző műanyag anyagokat használ, kényelmes fogást és elfogadható tartósságot kínálva.
Megjelenítés
A telefon 4,5 hüvelykes PLS kijelzővel van felszerelve, amelynek felbontása 540 x 960 pixel, ami körülbelül 245 ppi pixelsűrűséget jelent. Ez a felbontás, bár a mai szabványok szerint nem lenyűgöző, az alapvető használathoz tiszta és meglehetősen éles képi megjelenítést biztosított. A kijelző 16:9-es képaránya és 63,4%-os képernyő-test aránya több keretet jelentett, de ez a korban szokásos volt, és jól megfelelt az átlagos multimédia-fogyasztásnak.
Teljesítmény és operációs rendszer
A Galaxy Core LTE kétmagos, 1,2 GHz-es processzorral és Android 4.2.2 operációs rendszerrel működő Galaxy Core LTE a Jelly Bean operációs rendszerrel működik, amely a kiadás idején viszonylag aktuális volt. Az 1 GB RAM-mal és 8 GB belső tárolóval a felhasználók alapvető multitaskingra számíthattak, bár korlátozásokkal. A dedikált microSDXC foglalat lehetővé tette a bővíthető tárhelyet, ami a telefon költségvetési státusza ellenére kritikus funkció a nagy médiatárakat kezelő fogyasztók számára.
Ad
Kamera és multimédia
A telefon egyetlen 5 MP-es fő kamerával rendelkezik autofókusszal és LED vakuval, amely képes fényképek és 720p videók rögzítésére 30fps sebességgel. Bár alapfelszereltség, ez a kamera beállítása elegendő az alkalmi fotózási igények kielégítésére. Az előlapon egy VGA kamera volt jelen, amely videohívásokhoz megfelelő, de önarcképek készítéséhez nem. A multimédiás lehetőségek között szerepelt egy szabványos 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó és egy FM-rádió, mindkettőt nagyra értékelték a hagyományos médiafogyasztási módszereket előnyben részesítő felhasználók.
Csatlakoztathatóság és érzékelők
A Galaxy Core LTE csatlakozási lehetőségei robusztusak voltak, GSM, HSPA és LTE hálózatok támogatásával, akár 150 Mbps maximális letöltési sebességgel. A készülék Wi-Fi 802.11 b/g/n képességeket, Bluetooth 4.0-t, GPS-t GLONASS-szal, NFC-t és microUSB 2.0 portot kínált. Az érzékelők közé tartozott a gyorsulásmérő, a közelségérzékelő és az iránytű, amelyek az alapvető funkciókat fedték le. Az NFC elérhetősége különösen figyelemre méltó volt, ami hozzáadott értéket jelentett ehhez a kedvező árú készülékhez.
Az akkumulátor élettartama
A telefont egy cserélhető 2100 mAh Li-Ion akkumulátor hajtja, amely akár 540 óra készenléti időt, 3G-n pedig akár 11 óra beszélgetési időt biztosít. A 62 órás tartóssági minősítés ésszerű akkumulátor-üzemidőt mutatott, amely elegendő egy egész napos változatos használathoz. Az akkumulátor eltávolításának és cseréjének lehetősége előnyös volt a készülék hosszabb élettartamára vágyó felhasználók számára.
Összegzés
A Samsung Galaxy Core LTE bizonyította, hogy a Samsung képes belépő szintű okostelefonokat olyan alapvető funkciókkal ellátni, mint az LTE, elfogadható áron. A megjelenésekor 260 EUR körüli áron kínált kielégítő teljesítményt, megbízható csatlakozási lehetőségeket és a korának megfelelő praktikus kialakítást. Bár specifikációi ma már elavultnak tűnhetnek, a Galaxy Core LTE jelentős szerepet játszott abban, hogy a 4G szélesebb közönség számára is elérhetővé váljon, és jelentős szerepet játszott a kedvező árú okostelefonok fejlődésében.
Ad