Ad

Samsung Galaxy Beam2 felülvizsgálata
Amikor a Samsung 2014 áprilisában bemutatta a Galaxy Beam2-t, majd néhány hónappal később, júliusban piacra dobta, egyedülálló kínálatot hozott az okostelefonok piacára: egy integrált nHD projektort. Az eredeti Galaxy Beam utódjaként ez a készülék a hagyományos okostelefon-funkciók és a kivetített médiaképességek érdekes keverékével keltette fel a technológia szerelmeseinek érdeklődését. Megszűnése azonban a mobil multimédia egy hiánypótló, de újszerű megközelítésének végét jelentette.
Tervezés és kivitelezés
A Samsung Galaxy Beam2 szilárd és kissé vaskos felépítésű, 134,5 x 70 x 11,6 mm-es méretei és 165 grammos súlya miatt. A vastagság részben a beépített projektor elhelyezésének köszönhető - ez a készülék egyik fő értékesítési pontja. Annak ellenére, hogy nem a legkarcsúbb telefon, kényelmes volt a fogása és robusztus érzetet keltett. A szürke ezüst szín klasszikus megjelenést kölcsönzött neki, bár nem volt különösebben szemet gyönyörködtető.
Megjelenítés
A 480 x 800 pixel felbontású, 4,66 hüvelykes TFT-kijelzővel ellátott képernyő nem követte az akkoriban népszerűvé váló nagy felbontású kijelzők trendjét. A körülbelül 65,6%-os képernyő-test arány és a 200 ppi körüli pixelsűrűség mellett a készülék általános használatra kielégítő, de a magasabb kategóriájú modellektől elvárt éles megjelenítési élményt nem nyújtotta. Mindazonáltal ez a kompromisszum valószínűleg szándékos volt, mivel a hangsúlyt inkább a vetítési funkcióra helyezték, mint a telefonhasználatra, mint elsődleges kijelzőmódra.
Teljesítmény
A Galaxy Beam2 Android 4.2.2 Jelly Bean operációs rendszerrel futott, amelyet egy négymagos, 1,2 GHz-es processzor hajtott. Ezek a specifikációk még a korban is viszonylag szerénynek számítottak, és a telefont egy középkategóriás készülékként pozícionálták, amely inkább a mindennapi feladatok, mint az intenzív alkalmazások vagy játékok kezelésére alkalmas. Korlátai ellenére a készülék megbízhatóan teljesített a szokásos alkalmazások és az alkalmi multimédiás használat során.
Ad
Kamera
Az autofókusz és LED vaku képességekkel rendelkező 5 MP-es hátlapi kamerával felszerelt Galaxy Beam2 inkább gyors pillanatképekhez, mint professzionális fotózáshoz alkalmas, tisztességes képeket készített. Bár videót is tudott rögzíteni, feltűnő volt az olyan fejlett funkciók hiánya, mint a HDR vagy a nagy felbontású videó. Az előlapi kamera lehetővé tette az alapvető szelfikészítést és videohívásokat, ami megfelelő volt a fotogén részletekre nem különösebben koncentráló felhasználók számára.
Egyedülálló tulajdonság: Beépített projektor
A Galaxy Beam2 kiemelkedő tulajdonsága kétségtelenül a beépített nHD projektor volt, amely képes képeket és videókat vetíteni sík felületekre. Ez egy innovatív koncepció volt, amely a hordozható médiamegjelenítést és szórakozást értékelő felhasználók számára vonzó. Bár a vetítés nHD minőségre korlátozódott, a vetítés kisebb összejöveteleken vagy rögtönzött bemutatókon is funkcionális volt, ami megkülönböztette a Beam2-t az ilyen képességekkel nem rendelkező kortárs készülékektől.
Csatlakoztathatóság és egyéb jellemzők
A Galaxy Beam2 csatlakozási lehetőségei közé tartozik a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Wi-Fi Direct és a Bluetooth 4.0, amelyek megkönnyítik a tisztességes vezeték nélküli kommunikációt, bár nem rendelkeznek NFC-vel. A GPS és a GLONASS támogatja a fokozott navigációs pontosságot. Az adatkapcsolathoz és töltéshez microUSB 2.0 portot tartalmazott, igazodva a korabeli szabványhoz. Rádiós képességek vagy NFC nélkül alapvető csatlakozási lehetőséget kínált, ami a mindennapi használathoz megfelelő volt.
Az akkumulátor élettartama
A kivehető 2600 mAh Li-Ion akkumulátorral működő Beam2 ésszerű teljesítményt nyújtott, és elegendő kapacitással rendelkezett egy egész napos átlagos használathoz. Az akkumulátor kivehetősége és cseréje lehetővé tette a felhasználók számára, hogy szükség esetén tartalékot cseréljenek, amit azok értékelnek, akik gyakran távol vannak az áramforrástól.
Összegzés
A Samsung Galaxy Beam2 kiemelkedett a beépített projektorral, amely egy olyan felhasználói csoportot szolgál ki, amely hordozható vetítési képességet keres egy okostelefonban. Bár nem büszkélkedhetett a leglenyűgözőbb specifikációkkal, innovatív megközelítése egyedülálló hasznosságot kínált. Az induláskor 250 EUR körüli árcédulával tekintélyes, bár speciális alternatívát kínált a középkategóriás szegmensben. A Beam2 a technikatörténet érdekes darabjaként a Samsung kísérletező kedvét tükrözte, még ha ezek a kísérletek végül rövid életűek is voltak a versenyző okostelefonok piacán.
Ad