Ad
Samsung Galaxy Alpha (S801)

Samsung Galaxy Alpha (S801) felülvizsgálata

A 2014-ben megjelent Samsung Galaxy Alpha (S801) jelezte a Samsung előretörését a prémium esztétikára hangsúlyt fektető okostelefonok tervezésében, versenyre kelve a korabeli csúcskategóriás okostelefonokkal. Merüljünk el a különböző aspektusaiban, hogy megértsük a hatását, és hogy hogyan állja ki az idő próbáját.

Tervezési és építési minőség

A Galaxy Alpha döntő változást jelentett a Samsung dizájnfilozófiájában, mivel fémkeretet vezetett be a készülék teste köré, ami kifinomult és prémium megjelenést kölcsönzött neki. A telefon 132,4 x 65,5 x 6,7 mm-es méretei és 115 grammos súlya hihetetlenül karcsúvá és könnyűvé teszi, ami a korszakhoz képest feltűnően vékony volt. Annak ellenére, hogy megszűnt, az Alpha formatervezése továbbra is kiemelkedő, és a formája elég kompakt ahhoz, hogy kényelmesen elférjen a kézben vagy a zsebben. A készülék többféle színválasztékban is megvásárolható volt, többek között a Charcoal Black, a Sleek Silver, a Dazzling White, a Frosted Gold és a Scuba Blue színekben, ami személyre szabott esztétikát kölcsönzött.

Megjelenítés

Az okostelefon 4,7 hüvelykes Super AMOLED kijelzővel rendelkezik, amely élénk színeiről és mély feketéiről volt ismert. Bár a 720 x 1280 pixeles felbontás mai mércével mérve szerénynek tűnhet, a kijelző gazdag képi megjelenítést és a kornak megfelelő betekintési szögeket kínált. A képernyőt a Corning Gorilla Glass 4 védte, amely robusztus anyag volt, növelve a készülék tartósságát a karcolásokkal vagy leejtésekkel szemben.

Teljesítmény és szoftver

A Galaxy Alpha magját a Qualcomm MSM8974AC Snapdragon 801 chipkészlet adja, amelyhez egy négymagos, 2,5 GHz-es Krait 400 CPU és egy Adreno 330 GPU társul. Ez a kombináció zökkenőmentes élményt nyújtott, és több feladatot is hatékonyan tudott kezelni. A kezdetben Android 4.4.4.4 (KitKat) operációs rendszerrel szállított készüléket Android 5.0-ra (Lollipop) lehetett frissíteni, így a felhasználók számára idővel továbbfejlesztett funkciókat és jobb teljesítményt biztosított. A további frissítések elmaradása azonban korlátozhatja a modern alkalmazások kompatibilitását.


    Ad

Kamera

Az egyetlen 12 MP-es hátlapi kamerával a Galaxy Alpha kiválóan teljesített a nappali fényképek ésszerű részletességgel történő rögzítésében. Az olyan funkciók, mint a PDAF (fázisérzékelő autofókusz), a LED vaku, a panoráma és a HDR gazdagították a fényképezés élményét, így a korához képest sokoldalúvá tették. A 4K videók 30fps sebességű és 720p lassított videók 120fps sebességű rögzítésének képessége különösen lenyűgöző volt egy 2014-es készülékhez képest. A 2,1 MP-es előlapi kamera kielégítette az alapvető igényeket a szelfik és videohívások esetében, de gyenge fényviszonyok között küszködött.

Az akkumulátor élettartama

A készüléket egy 1860 mAh-s cserélhető akkumulátor táplálja, és tisztességes akkumulátor-üzemidőt kínál, amely mérsékelt használat mellett egy teljes napot bír ki. A hivatalos becslések szerint a készenléti idő akár 312 óra is lehet 3G-s üzemmódban, a beszélgetési idő pedig 13 óra, ami bár megfelelő, de nem biztos, hogy elegendő lesz a nehéz felhasználók számára. A kivehető akkumulátor nagyra értékelt tulajdonság, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy hosszabb használat esetén tartalékot vigyenek magukkal.

Csatlakoztathatóság és extrák

A Galaxy Alpha a csatlakozási lehetőségek széles skáláját támogatja, beleértve az LTE-hálózatokat, a Wi-Fi szabványt ac-ig, a Bluetooth 4.0-t, a GPS-t GLONASS-szal és BDS-szel, valamint az NFC-t az érintés nélküli tranzakciókhoz. Az előlapi ujjlenyomat-érzékelő, amely a home gombon belül helyezkedik el, akkoriban innovatív biztonsági funkciónak számított. Sajnos a microSD-kártyahely hiánya a készülékben azt jelentette, hogy a felhasználóknak be kellett érniük a beépített 32 GB-os belső tárolóval, ami korlátozó lehet azok számára, akiknek több helyre van szükségük a média számára.

Összegzés

A Samsung Galaxy Alpha egy dizájn-központú okostelefonként került a piacra, megfelelő teljesítménnyel. Bár a készülék megszűnt, és nem biztos, hogy megfelel a modern power userek igényeinek, elegáns kialakítása, tisztességes teljesítménye és robusztus funkciókészlete vonzóvá tette megjelenése idején. A körülbelül 450 eurós prémium árat a fémszerkezet és az erős márkaháttér indokolhatta. A rajongók és gyűjtők számára a Galaxy Alpha a Samsung okostelefon-evolúciójának nosztalgikus darabja marad, jelezve a vállalatnak a prémium dizájn etika felé való elmozdulását.


    Ad