Ad

Samsung Galaxy Ace Plus S7500 felülvizsgálata
A Samsung Galaxy Ace Plus S7500, amelyet megfizethető középkategóriás okostelefonként harangoztak be 2012 eleji megjelenésekor, nosztalgikus bepillantást nyújt az Android okostelefonok korszakába a platform virágzó éveiben. Bár azóta megszűnt, továbbra is érdekes eszköz, különösen azok számára, akiket érdekel a mobiltechnológia fejlődése.
Tervezés és kivitelezés
A Galaxy Ace Plus S7500 kompakt és íves kialakítású, ami a Samsung korai Galaxy termékcsaládjára jellemző. A 114,5 x 62,5 x 11,2 mm-es méretével és mindössze 115 grammos súlyával könnyű és zsebbarát készülék. A telefon elegáns fekete fényezést alkalmaz, és Mini-SIM-mel működik, tükrözve a megjelenési időszakban elterjedt technológiát. Felépítésének minősége elég robusztus a mindennapi használathoz, megragadva a 2012-es okostelefonok használati jellegét.
Megjelenítés
A 3,65 hüvelykes, 320 x 480 pixel felbontású TFT-kijelzővel rendelkező Galaxy Ace Plus a modern szabványokhoz képest kissé visszafogott megjelenítési élményt nyújt. A 158 ppi körüli, szerény pixelsűrűségű képernyő az alapvető feladatokhoz megfelelő színvisszaadással rendelkezik, de hiányzik belőle a kortárs készülékek vibrálása és élessége. A nagyjából 55,4%-os képernyő-test arány tovább illusztrálja a korában elfogadott, kiemelkedő kereteket.
Teljesítmény
Az Android 2.3 (Gingerbread) operációs rendszerrel futó és 4.1-re (Jelly Bean) frissíthető Galaxy Ace Plus-t egy Qualcomm MSM7227A Snapdragon S1 chipset hajtja, 1,0 GHz-es Cortex-A5 CPU-val és Adreno 200 GPU-val. Bár alapszintű, ez a hardverkombináció a rutinszerű tevékenységekhez, például hívásokhoz, SMS-ezéshez és könnyű alkalmazáshasználathoz kompetens volt. Az 512 MB RAM-mal és a 3 GB belső tárolóval, valamint a microSDHC bővítés támogatásával a felhasználók számára a legszükségesebbeket kínálta 2012-ben. Bár ez a konfiguráció a mai alkalmazásigényekkel küzdhet, a maga idejében tisztességes volt.
Ad
Kamera
A készülék egyetlen 5 MP-es, autofókusszal és LED vakuval felszerelt hátlapi kamerával rendelkezik, amely jól megvilágított környezetben is kielégítő fényképezést tesz lehetővé. Támogatja a 480p@30fps sebességű videofelvételt, ami a kategóriájába tartozó okostelefonoknál szabványosnak számít. Az előlapi kamera hiánya azonban csalódást okozhat a szelfik vagy videohívások iránt érdeklődőknek, ami emlékeztet arra, hogy az okostelefonok trendjei drasztikusan eltolódtak.
Hang és csatlakoztathatóság
A hangszóróval és 3,5 mm-es hangcsatlakozóval felszerelt Galaxy Ace Plus hangminősége szilárd volt az alkalmi zenehallgatáshoz és hívásokhoz, a hangtisztasági értékek 67dB, a zaj 66dB, a csengőhangok pedig 75dB. Támogatja az alapvető csatlakozási lehetőségeket Wi-Fi b/g/n, DLNA, Bluetooth 3.0 A2DP-vel és microUSB 2.0 porttal. Az A-GPS-szel integrált GPS alapvető navigációs támogatást nyújt, ami akkoriban iparági szabványt jelentett.
Az akkumulátor élettartama
A kivehető 1300 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor megbízható élettartamot biztosít a telefon képességeihez képest: a készenléti idő 2G-n akár 670 óra, a beszélgetési idő pedig több mint 11 óra. 3G hálózaton való működés esetén a készenléti idő kissé csökken, 420 órára, a beszélgetési idő pedig 7 órára és 20 percre. Ez a hosszú élettartam a kevésbé energiaigényes hardvernek tulajdonítható, ami megfelel azoknak a felhasználóknak, akiknek fontos az akkumulátor kitartása.
Összegzés
Összességében a Samsung Galaxy Ace Plus S7500 értékes szereplője volt a középkategóriás okostelefonok piacának a megjelenése során. Bár specifikációi mai mércével mérve elavultak, a jellemzőire való visszatekintés történelmi távlatokat kínál a mobiltechnológia elmúlt évtizedbeli fejlődéséről. Az egyszerű, funkcionális készülékeket kedvelők vagy a technológiai relikviák gyűjtői számára a Galaxy Ace Plus a kommunikációs technológia gyors fejlődésének bizonyítékaként szolgál, amelyre nap mint nap támaszkodunk.
Ad