Ad
Samsung Galaxy 551

Samsung Galaxy 551 felülvizsgálata

Bevezetés

A Samsung Galaxy sorozat már régóta az okostelefon-ipar egyik alapdarabja, amely az innováció és a praktikum keverékéről ismert. A 2010 utolsó negyedévében piacra dobott Samsung Galaxy 551 az Android-telefonok korai, mégis jelentős iterációját képviseli. Annak ellenére, hogy megszűnt, továbbra is a korabeli technológia lenyűgöző vizsgálata marad. A funkcionalitást és a kedvező árat egyensúlyban tartó telefon bepillantást enged a mobilkészülékek evolúciójába.

Tervezés és kivitelezés

A Samsung Galaxy 551 kompakt kialakítással rendelkezik, ami a maga idejében eléggé megszokott volt. A 111 x 55 x 15,2 mm-es méretekkel és mindössze 117 grammos tömeggel kiegyensúlyozottan fekszik a kézben, jó egyensúlyt teremtve a hordozhatóság és a használhatóság között. Kiemelkedő jellemzője a QWERTY billentyűzet, amely különösen vonzóvá teszi a virtuális billentyűzettel szemben a tapintással történő gépelést előnyben részesítő felhasználók számára. A készülék Mini-SIM kártyahelye és kivehető akkumulátorának kialakítása azonban a mobilok tervezésének egy letűnt korszakát idézi.

Megjelenítés

A telefon 3,2 hüvelykes TFT-kijelzővel van felszerelve, ami a maga idejében meglehetősen szabványos volt. A 240 x 400 pixeles felbontás mellett a képernyő sűrűsége körülbelül 146 pixel hüvelykenként. Bár ez nem a legélesebb kijelző a modern szabványok szerint, egy évtizeddel ezelőtt megfelelő volt az olyan alapvető feladatokhoz, mint az üzenetküldés és a böngészés. A Samsung beépítette a TouchWiz 3.0 felhasználói felületét, amely testreszabható widgeteket és parancsikonokat biztosított a felhasználók számára a kezdőképernyőn.

Teljesítmény és szoftver

A Galaxy 551 a Qualcomm MSM7227 Snapdragon S1 lapkakészletet használja, amely 600 MHz-es processzorral és Adreno 200 GPU-val rendelkezik. Eredetileg Android 2.2 (Froyo) operációs rendszerrel szállították, de az Android 2.3.6 (Gingerbread) verzióra frissíthető volt, amely az eredeti kiadáshoz képest jobb teljesítményt és funkcionalitást kínál. Szerény hardvere miatt nem nehéz játékra vagy multitaskingra tervezték, de a szokásos alkalmazásokat, például a böngészést, a közösségi oldalakat és az e-mailezést hatékonyan kezeli.


    Ad

Kamera képességek

A készülék egyetlen 3,15 MP-es hátsó kamerával rendelkezik, autofókusszal. Bár nem rendelkezik a későbbi okostelefonok fejlett funkcióival, például vakuval vagy különböző felvételi módokkal, alkalmi fényképezéshez megfelelő. Támogatja a 320p felbontású, 15 képkocka/másodperc sebességű videofelvételt is, ami kielégíti az alapvető videós igényeket. Figyelemre méltó, hogy nincs előlapi kamerája, ami korlátozza vonzerejét a mai videó-központú kommunikációs kultúrában.

Hang és csatlakoztathatóság

A hangteljesítmény tiszteletreméltó, szabványos 3,5 mm-es csatlakozóval és DNSe hangjavítással. A hangszóró tiszteletreméltó hangminőséget kínál, tiszta hanggal és zajszintekkel, bár nem különösebben kiemelkedő. A csatlakozási lehetőségek a korához képest robusztusak: Wi-Fi hotspot képességekkel, Bluetooth 2.1 és GPS A-GPS támogatással. A sztereó FM-rádió beépítése további értéket jelent a hagyományos műsorszórást kedvelő felhasználók számára.

Az akkumulátor élettartama

A kivehető 1200 mAh Li-Ion akkumulátorral felszerelt Galaxy 551 akár 9 óra beszélgetési időt biztosít 2G hálózatokon, 3G-n minimálisra csökkentve. A készenléti idő 2G-n 520 órára nő, ami a hatékony energiagazdálkodást szemlélteti, és alkalmassá teszi az egész napos használatra folyamatos töltés nélkül.

Összegzés

A Samsung Galaxy 551, bár már nem készül, érdekes pillanatképet nyújt az okostelefonok evolúciójának átmeneti időszakáról. A fizikai kialakításra, például a kicsúsztatható billentyűzetre és az alapvető okostelefon-funkciók befogadására helyezett hangsúlyt, a megjelenés idején a felhasználók igényeit szolgálta. Megfizethető, körülbelül 90 eurós ára elérhetővé tette, és vonzóvá tette a felhasználók számára, akik az Android-élményt a bank megrongálása nélkül akarták élvezni. Bár ma már nem veheti fel a versenyt a mai, technológiailag fejlett modellekkel, nosztalgikus értéket képvisel, és jól mutatja az okostelefonok funkcióinak gyors fejlődését az elmúlt évtizedben.


    Ad