Ad

Áttekintés
A 2007 februárjában bejelentett Samsung F510 egy megszűnt mobiltelefon, amely a maga idejében meglehetősen innovatív volt, mivel egyedi, kétoldalas kialakítással és DVB-H TV-vevővel büszkélkedhetett. Ez a készülék egy olyan piaci rést betöltő közönségnek szólt, amely olyan mobilélményt keresett, amely a szokásos telefonfunkciókat televíziónézési képességekkel kombinálta.
Tervezés és megjelenítés
A Samsung F510 kiemelkedik a 116,5 x 50,4 x 10,7 mm-es méretekkel rendelkező, jellegzetes formavilágával. Ez a tervezési döntés a telefont korának többi készülékéhez képest némileg kompakttá tette, így könnyen elfér a kézben vagy a zsebben. Az F510 innovatív dizájnját tekintve az F510 kétoldalas kialakítású volt, pásztázó érintési funkcióval, ami akkoriban meglehetősen egyedülállónak számított. A 2,4 hüvelykes TFT-kijelző 256K színt biztosított 240 x 320 pixeles felbontás mellett. A képernyő-test arány azonban szerény volt, körülbelül 30,4%, ami viszonylag alacsony, 167 ppi pixelsűrűséget eredményezett, ami nem biztos, hogy tetszeni fog a mai nagy felbontású kijelzőkhöz szokott felhasználóknak.
Hálózat és csatlakoztathatóság
Ez a készülék a korának megfelelő hálózati technológiával volt felszerelve, amely támogatja a GSM és a HSPA 2G és 3G kapcsolatokat. A csatlakoztathatóság terén, bár az A2DP-támogatással ellátott Bluetooth 1.2-vel lefedte az alapokat, hiányzott belőle a WLAN, ami a modern szabványokhoz képest korlátozza a képességeit. Az adatátvitelhez rendelkezésre állt az USB 2.0, de a fejlettebb vezeték nélküli opciók és a helymeghatározási funkciók hiánya tükrözi a korszak technológiai környezetét.
Memória és tárolás
A Samsung F510 belsőleg névleges 410 MB tárhellyel érkezett, ami akkoriban a középkategóriás eszközökre jellemző volt. Dedikált microSD-kártya foglalattal rendelkezett, amely a felhasználók számára rugalmasságot biztosított a tárhely bővítéséhez és több multimédiás fájl tárolásához. A telefonkönyv akár 1000 bejegyzést is tárolhatott, beleértve a fotóhívás lehetőségét is, a hívásnapló kapacitása pedig egyenként akár 30 tárcsázott, fogadott és nem fogadott hívást is tartalmazott.
Ad
Kamera és multimédia
A telefon multimédiás funkcióit egyetlen 2 MP-es, videó rögzítésére alkalmas főkamerával látták el, amely az alapvető fotózási igények kielégítésére megfelelt, bár messze elmaradt a mai okostelefonokban található kifinomult képalkotó rendszerektől. A szelfikamera hiánya arra utal, hogy a telefon a szelfi jelenség elterjedése előtt jelent meg. A hangosítási lehetőségek meglehetősen alapszintűek voltak; az F510-ről hiányzott a hangszóró és a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó. Ehelyett a felhasználók a rezgésekre és a letölthető csengőhangokra hagyatkozhattak a figyelmeztetéseknél.
Szórakozás és szoftver
A telefon korának talán egyik legfigyelemreméltóbb jellemzője a DVB-H TV-vevő volt, amely lehetővé tette a felhasználók számára, hogy élő televíziót nézzenek, ami a készülék elsődleges értékesítési pontját jelentette. Támogatta a Java MIDP 2.0-t, lehetővé téve a felhasználók számára a játékok letöltését és lejátszását, kiegészítve a beépített lehetőségeket. Az SMS és MMS üzenetküldési képességek alapfelszereltségnek számítottak, a böngésző pedig támogatta a WAP 2.0/xHTML-t az alapvető mobilinternet-hozzáféréshez.
Akkumulátor és egyéb jellemzők
A kivehető akkumulátor akkoriban normális volt, és praktikus volt azoknak, akik az áramforrástól távol töltött hosszú időszakokra tartalék akkumulátorokat szerettek volna. A Samsung F510 egyik figyelemre méltó szempontja a SAR-érték volt - ez fontos tényező a sugárterheléssel kapcsolatos felhasználói biztonság szempontjából. A készülék csak fekete színben volt kapható, ami korlátozta a változatosságra vágyó fogyasztók színválasztékát.
Összegzés
Összefoglalva, a Samsung F510 egy egyedülálló ajánlat volt, amely egyesítette az olyan úttörő elemeket, mint a kettős arculat és a mobiltelevíziós képességek, a kor hagyományos mobiltelefon-funkciókkal. Annak ellenére, hogy már nem gyártják, és számos, ma már természetesnek vett modern kényelmi szolgáltatás, például a Wi-Fi és a nagy felbontású kijelzők hiánya miatt, újdonsága miatt és az útközbeni televíziózás iránt érdeklődők számára is érdekes termék volt. Becsült 110 eurós árával a készülék egy piaci rést betöltő szegmensnek kedvezett, amelyet elsősorban a televíziós funkciói hajtottak.
Ad