Ad

Bevezetés
A 2006 decemberében bejelentett és mára már megszűnt Samsung F500 egyedülálló ajánlat volt a korabeli mobiltelefon-piacon. A gyakran „kétarcú” telefonként emlegetett F500-at innovatív kialakításáról ismerték el, amely széleskörű érintőképernyős kezelőfelületet tartalmazott, és a hagyományos mobiltelefon és a hordozható médialejátszó közötti szakadék áthidalását tűzte ki célul. Ez az áttekintés a különböző funkciókat és azt vizsgálja meg, hogyan tűnt ki az okostelefonok előtti korszakban.
Tervezés és kivitelezés
A Samsung F500 feltűnően kompakt, méretei 116,4 x 50,4 x 10,7 mm, súlya pedig 107 gramm. Kialakításában kettős felület szerepelt, amely lehetővé tette a felhasználók számára, hogy könnyedén váltsanak a telefonfunkciók és a multimédiás funkciók között. Ez a szokatlan dizájnválasztás egyszerre volt beszédes és praktikus megoldás azon felhasználók számára, akik többet akartak mobilkészüléküktől. A készülék Mini-SIM-kártyát használt, és olyan klasszikus színválasztékokban kapható volt, mint a fekete, a tiszta fehér és a csokoládé, kiszolgálva a különböző esztétikai preferenciákat.
Kijelző és felhasználói felület
A telefon 2,4 hüvelykes TFT-kijelzője 240 x 320 képpont felbontású, 256K színt kínáló TFT-kijelzőt tartalmazott. Bár a képernyő-test arány körülbelül 30,4% volt, a képernyő az akkori viszonyokhoz képest elfogadható tisztaságot nyújtott, bár messze elmaradt a modern okostelefonok nagyfelbontású grafikájától. A pásztázó érintéstechnológia figyelemre méltó kísérlet volt az intuitív navigációra, bár ennek a felületnek a praktikussága és érzékenysége a felhasználók körében eltérő lehetett.
Kamera
Ami a fényképezést illeti, a Samsung F500 egyetlen 2 MP-es kamerával volt felszerelve. Ez lehetővé tette az alapvető fényképezést, ami kulcsfontosságú volt abban az időben, amikor a telefonok kamerái még csak kialakulóban voltak. A videókészítésre való képesség 15 kép/mp sebességgel 320p-re korlátozódott, ami alkalmi videók rögzítéséhez megfelelő volt, de nem nyújtott magas minőséget. Az előlapi kamera hiánya kiemelte, hogy a készülék a szelfik és a videohívások helyett más funkciókra összpontosított.
Ad
Memória és tárolás
Az F500 350 MB-os belső tárolóval érkezett, ami a mai szabványok szerint szerény, de akkoriban elegendő volt az alapvető fájlok és médiatartalmak tárolására. A további tárolási igények kielégítésére a készülék egy külön microSD-kártyahelyet is tartalmazott. A telefonkönyv 1000 bejegyzést támogatott a fotóhívás funkcióval, ami bőséges kapacitás a kapcsolatok mentéséhez és a képekkel való személyre szabáshoz.
Csatlakoztathatóság és funkciók
A csatlakozási lehetőségek korlátozottak voltak, a Bluetooth 2.0 volt az egyetlen vezeték nélküli adatátviteli funkció - hasznos a fájlátvitelhez és a Bluetooth-kompatibilis tartozékokhoz való csatlakozáshoz. A WLAN vagy a helymeghatározási technológia hiánya, valamint a beépített FM-rádió hiánya azt jelzi, hogy a készülék inkább az alapvető távközlésre, mint az átfogó csatlakoztathatóságra összpontosít. Az USB 2.0 port azonban megkönnyítette az egyszerű vezetékes csatlakozást az adatátvitelhez és a töltéshez.
Az F500 támogatta az SMS és MMS üzenetküldést, és korlátozott internet-hozzáférést lehetővé tevő WAP 2.0/xHTML böngészőt kínált. A Java-támogatás (MIDP 2.0) további alkalmazások és játékok telepítését tette lehetővé, növelve a készülék szórakoztató értékét. Az egyéb médiafunkciók közé tartozott egy DivX/MP4/WMV lejátszó, amely a videolejátszást útközben előnyben részesítő felhasználóknak kedvezett.
Az akkumulátor élettartama
A készüléket egy 900 mAh kapacitású, cserélhető Li-Ion akkumulátor látta el energiával, amely akár 260 óra készenléti időt és 5 óra beszélgetési időt biztosított. Jelentős pluszt jelentett az 1850 mAh kapacitású akkumulátor bővítési lehetősége, amely megduplázta a készenléti és a beszélgetési időt, így a telefon kényelmesebbé tette a nagy igénybevételt.
Összegzés
A megjelenési időszakában körülbelül 190 eurós áron kínált Samsung F500 a mobiltelefon és a médiakészülék kísérleti keverékeként volt pozícionálva. Bár nem vehette fel a versenyt a mai okostelefonokkal, az F500 a multimédia-fogyasztáshoz és az alapvető telefonfunkciókhoz egyedi készüléket kereső fogyasztóknak kedvezett. Innovatív kialakítása és multimédiás képességei figyelemre méltó termékké tették a Samsung akkori kínálatában, megragadva a korai multifunkciós mobilkészülékek átmeneti szellemét.
Ad