Ad
Samsung Epic 4G

Bevezetés

A Samsung Epic 4G, amelyet 2010 júniusában jelentettek be, és hivatalosan ugyanezen év szeptemberében adtak ki, korának úttörő okostelefonja volt. Az Epic 4G a Galaxy S sorozat része volt, és azért volt figyelemre méltó, mert a Samsung egyik korai belépője volt a 4G piacra, amelyet kifejezetten a CDMA-hálózatokkal rendelkező kiválasztott régiókban értékesített. Annak ellenére, hogy megszűnt, továbbra is a korai Android innováció érdekes példája.

Tervezés és kivitelezés

Az Epic 4G robusztus teste 124 x 65 x 14 mm-es méretekkel rendelkezik, így korához képest meglehetősen kompakt, de a kortárs készülékekhez képest kissé vaskos. A készülék 155 grammos súlya megnyugtató súlyt biztosít a kézben. Különlegessége a QWERTY-billentyűzet, amely kényelmes és hatékony gépelést tesz lehetővé, ami vonzó lehet a mobiltelefonokról áttérő vagy fizikai billentyűzetet igénylő felhasználók számára. A telefonban Mini-SIM foglalat található, a kijelzőt pedig Corning Gorilla Glass üveg védi, így a karcolások ellen is védett.

Megjelenítés

A telefon kialakításának előterében egy 4,0 hüvelykes Super AMOLED képernyő áll, amely akkoriban élénk színvisszaadásáról és mély feketéiről volt nevezetes. A 480 x 800 pixeles felbontás, amely hüvelykenként körülbelül 233 pixeles sűrűséget kínál, biztosítja az éles képi megjelenítést és a kielégítő megtekintési élményt, bár elmarad a mai nagy pixelsűrűségű szabványoktól. A képernyő a korabeli telefonokra jellemző módon a test mintegy 56,5%-át fedi le.

Platform és teljesítmény

Az Android 2.1 Eclair operációs rendszerrel működő, Android 2.2 Froyo-ra frissíthető Epic 4G 1,0 GHz-es Cortex-A8 processzorral és Hummingbird lapkakészlettel volt felszerelve, PowerVR SGX540 GPU-val párosítva. Ez a kombináció a maga idejében zökkenőmentes felhasználói élményt nyújtott, könnyedén kezelte a multitaskingot és az alapvető alkalmazásokat. Míg az 512 MB RAM és ugyanennyi belső tárhely szerényen elegendő volt, a felhasználók a tárhelyet egy külön microSDHC foglalaton keresztül bővíthették.


    Ad

Kamera

A fényképezés szerelmesei egy 5 MP-es, autofókuszos és LED-es vakuval ellátott hátsó kamerához férhettek hozzá, amely 720p felbontású videót tudott rögzíteni 30 képkocka/másodperc sebességgel - ami egy 2010-es készülék esetében ajánlott. Az előlapi kamera azonban egy egyszerű VGA egység, amely inkább egyszerű videohívásokhoz, mint szelfikészítéshez alkalmas. Ez a kameraelrendezés a korszakban szabványos volt, de a jelenlegi okostelefonos fotózási képességekhez képest korlátozottnak tűnhet.

Csatlakoztathatóság és funkciók

Az Epic 4G egyik kiemelkedő jellemzője a WiMAX 4G kapcsolat támogatása volt, amely a gyorsabb mobilinternetsebesség elérését célozta, ahol ez elérhető. Támogatja továbbá a 3G-t a CDMA-hálózatokon keresztül, valamint a Wi-Fi-t, a Bluetooth 2.1-t A2DP-vel és az A-GPS-támogatással ellátott GPS-t. A microUSB 2.0 port megkönnyítette az adatátvitelt és a töltést. A mobil szórakoztatáshoz a telefon sztereó FM-rádiót tartalmazott RDS-sel és mobiltelevíziós képességekkel.

Az akkumulátor élettartama

A készülékben egy 1500 mAh kapacitású, kivehető Li-Ion akkumulátor található, amely akár 300 óra készenléti időt és körülbelül 5 óra 30 perc beszélgetési időt kínál. Bár ezek a számok a telefon megjelenésekor tisztességesnek számítottak, az akkumulátor élettartama a mai használati szabványok szerint bevallottan korlátozónak tűnik. Az akkumulátor cserélhető jellege azonban lehetővé tette a felhasználók számára, hogy a hosszabb használathoz útközben is hordhassanak maguknál tartalékot, ami a későbbi okostelefonoknál gyakran hiányzott.

Összegzés

A Samsung Epic 4G, amelynek ára 200 EUR körül volt, amikor elérhető volt, versenyképes árú készülék volt, amely egy korai Android okostelefonhoz képest gazdag funkciókészletet kínált. Legfontosabb jellemzői közé tartozott az élénk kijelző, a fizikai billentyűzet és a korai 4G-kapcsolat, ami vonzó választássá tette a piaci szegmensben. Bár az Epic 4G mára már megszűnt és a modern szabványok szerint elavult, a Samsung okostelefon-iparágon belül jelentős lépcsőfokot jelentett, és tükrözte a kor technológiai törekvéseit.


    Ad