Ad
Samsung D500

Áttekintés

A 2004 utolsó negyedévében megjelent Samsung D500 a maga idejében figyelemre méltó belépő volt a mobiltelefonok piacán. Kompakt és funkciógazdag készüléknek tervezték, és a forma és a funkcionalitás közötti egyensúlyt kereső felhasználókat célozta meg. Bár mára már nem gyártják, a D500 maradandó benyomást hagyott maga után elegáns kialakításának és a korához képest fejlettnek számító innovatív funkcióinak köszönhetően.

Tervezés és kivitelezés

A Samsung D500 kompakt kialakítású, mindössze 93,5 mm magas, 45,7 mm széles és 23,5 mm vastag, így zsebbarát választás a felhasználók számára. A mindössze 99 grammos súlyával könnyű, mégis robusztus volt, a korban újszerűnek és funkcionálisnak számító kicsúsztatható mechanizmussal. A telefon tartós építési minősége és a sima csúszásmentes funkciója a 2000-es évek közepén a Samsung mérnöki tehetségének egyik védjegye volt.

Megjelenítés

A telefon 1,9 hüvelykes TFT-kijelzője 256K szín megjelenítésére képes, ami a maga korában jelentős tulajdonság. Bár a képernyő-test arány szerény 26,6% volt, a 176 x 220 pixeles felbontás a korabeli szabványokhoz képest meglehetősen éles és élénk megjelenítést biztosított. Kis mérete ellenére a képernyő megfelelő teljesítményt nyújtott az olyan alapvető feladatokhoz, mint a böngészés és a médiafogyasztás.

Kamera

A D500 egyetlen 1,3 MP-es hátsó kamerával volt felszerelve, amelyhez LED vaku is társult. Ez az akkori technológiai környezetet tekintve elég nagy előrelépés volt. A kamera egyszerű fényképek és videók rögzítésére volt képes, bár a mai mércével mérve a minőség meglehetősen alapszintűnek tekinthető. Az előlapi kamera hiánya ma már hátránynak tűnhet, de a 2004-ben megjelent telefonoknál ez nem volt szokatlan.


    Ad

Memória és tárolás

A bővíthető memóriához szükséges kártyahely hiányában a Samsung D500 96 MB megosztott memóriát kínált. Ezt fotók, videók, MMS-ek és MP3-fájlok tárolására használták. A telefonkönyv 12 mezőben akár 1000 névjegy tárolására alkalmas kapacitása akkoriban a legtöbb felhasználó számára teljesen elegendő volt. Emellett a készülék hatékonyan tartotta nyilván a legutóbbi hívásrekordokat, egyenként 20 tárcsázott, fogadott és nem fogadott hívást támogatva.

Csatlakoztathatóság és funkciók

A csatlakoztathatóság tekintetében a Samsung D500 támogatta az alapvető GSM 2G hálózatokat, de hozzáadta a D500E nevű egyedi kiadást, amely EDGE-t tartalmazott a gyorsabb adatátviteli sebesség érdekében. Bár nem rendelkezett olyan modern csatlakoztatási szabványokkal, mint a WLAN, a készülék Bluetooth 1.1 és infravörös porttal rendelkezett, amelyek akkoriban népszerű vezeték nélküli átviteli módszerek voltak. A GPS és a rádió hiánya korlátozhatja a funkcionalitását, ha korabeli szemmel nézzük, de ez nem volt szokatlan a korabeli készülékeknél.

A szabadalmaztatott USB-csatlakozás korlátozta a rugalmasságot, de megfelelt az akkori ipari normáknak. Nem rendelkezett 3,5 mm-es audiocsatlakozóval, ami a felhasználóknak a polifonikus és MP3-as csengőhangok felé mutatott, a személyre szabottabb hangélményre összpontosítva.

Az akkumulátor élettartama

A kivehető 800 mAh-s Li-Ion akkumulátorral működő telefon tisztességes teljesítményt nyújtott, akár 300 óra készenléti idővel és körülbelül 6 óra 30 perc beszélgetési idővel. Azok számára, akik többet szeretnének, egy 1000 mAh-s akkumulátor-változat is elérhető volt, amely a készenléti időt 380 órára, a beszélgetési időt pedig 8 órára növelte. Kivehető jellege sokoldalúságot kínált a nehéz felhasználók számára, akik esetleg extra akkumulátorokat hordanak magukkal a hosszabb használathoz.

Összegzés

A Samsung D500 egy befolyásos mobiltelefon-modell volt, amely az innovációt a praktikummal ötvözte. Bár funkciói ma szerénynek tűnhetnek, 2004-ben a felhasználóknak olyan teljes körű élményt nyújtott, amely a letisztult dizájnt, a funkcionális funkciókat és a megbízható teljesítményt ötvözte. A technológia története iránt érdeklődők számára a D500 egy pillanatkép a mobil innovációról a gyors fejlődés és a változó fogyasztói elvárások korában. Kihagyott státusza korának relikviájaként jelöli meg, amelyet azok becsülnek, akik első kézből tapasztalták meg képességeit.


    Ad