Ad
Samsung C110

Bevezetés

A 2004 első negyedévében bemutatott Samsung C110 egy klasszikus mobilkészülék, amely a kor technológiai színvonalát testesíti meg. Mint kifutott modell, érdekes esettanulmányként szolgál a telefonok fejlődésének bemutatására. Betekintést nyújt a korai mobilfunkciókba, áthidalva az alapvető telefonálás és a multimédiás kommunikációs eszközök hajnala közötti szakadékot.

Tervezés és kivitelezés

A Samsung C110 kompakt és könnyű, méretei 111 x 45 x 17 mm, súlya pedig 76 gramm. A kialakítás egyszerű és praktikus, minimalista esztétikájával kényelmesen elfér a kézben. Az 1,5 hüvelykes képernyő, amely a készüléktest körülbelül 14,5%-át foglalja el, 128 x 128 képpont felbontású, 65K színt jelenít meg; ez akkoriban elegendő volt az alapvető műveletekhez és a szövegek megtekintéséhez. A készülék a korabeli szabványoknak megfelelően Mini-SIM-et használ. Négyirányú navigációs billentyűkkel rendelkezik, ami hozzájárult a menüben való navigálás és az üzenetek gépelésének egyszerűségéhez.

Megjelenítés

A Samsung C110 kijelzője UFB technológiát alkalmaz, amely a korszakban kielégítő volt, tisztességes színmegjelenítést és fényerőt biztosítva. A 121 ppi pixelsűrűség lehetővé tette a tiszta szöveg láthatóságát, bár a kis képernyőméret korlátozta a grafikai gazdagságot és a multimédiás képességeket.

Memória és tárolás

Ez a készülék korlátozott, 1,5 MB-os belső memóriával rendelkezik, ami akkoriban jellemző volt az ilyen kategóriájú telefonokra. Bővíthető memóriakártya-nyílás nélkül a felhasználók az alapvető kapcsolattartási adatok tárolására alkalmas tárolókapacitásra szorítkoztak, átlagosan 500 bejegyzésre, kapcsolatonként 5 mezővel. A hívásrekordok csak 20 bejegyzést tartalmaznak a tárcsázott, fogadott és nem fogadott hívásokról, ami megerősítette, hogy a készülék a multimédiás tárolás helyett az alapvető telefonfunkciókra összpontosított.


    Ad

Audio és kommunikáció

A hangszóró és a híres 3,5 mm-es csatlakozó hiányában a Samsung C110-et elsősorban hanghívásokra és egyszerű hangjelzésekre tervezték. A telefon támogatja a letölthető többszólamú csengőhangokat, ami bizonyos fokú személyre szabhatóságot biztosít a kapacitásán belül. A kommunikációs technológiák feltűnően korlátozottak, nincs Bluetooth vagy WLAN támogatás, mivel a telefon kizárólag a GSM 900 / 1800 2G sávokon működik, igazodva a 2000-es évek eleji kommunikációs normákhoz.

Üzenetküldés és kapcsolódás

Az üzenetküldéshez a Samsung C110 támogatja az SMS és az EMS szolgáltatást, így a felhasználók alapszintű szöveges üzeneteket küldhetnek, továbbfejlesztett tartalmi formázással. A készülék tartalmaz egy WAP 2.0/xHTML böngészőt, bár az internetes böngészés erősen korlátozott volt, és nem felelt meg a modern felhasználók elvárásainak. Figyelemre méltó, hogy a telefon tartalmazza a Java MIDP 1.0-t, amely egyszerű Java-alapú játékokat tesz lehetővé, ami a kisebb szórakozás szempontjából vonzó funkció.

Az akkumulátor élettartama

A cserélhető, 830 mAh-s Li-Ion akkumulátorral felszerelt C110 akár 90 óra készenléti időt és körülbelül 3 óra beszélgetési időt kínál. Az akkori viszonyok között ez elfogadható volt, egyensúlyt teremtve a mérsékelt napi használat igényei és a cserélhető tápellátás kényelme között.

Egyéb jellemzők

Az alapvető funkciókat támogató telefonból hiányoznak az olyan funkciók, mint a kamera és a fejlett érzékelők, ami hangsúlyozza, hogy a telefon alapvető kommunikációs eszköz. A három színben - metálkék, tejfehér ezüst és olajzöld - kapható telefon minimális esztétikai testreszabási lehetőséget kínált.

Összegzés

A Samsung C110 egy olyan időszakot jelképez, amikor a mobiltelefonok a puszta kommunikációs eszközökből a mindennapi életmód tartozékává váltak. Bár a mai mércével mérve szaggatott és egyszerű, a maga korában hozzáértő készülék volt, amely az alapvető mobilkommunikációt és az intuitivitást helyezte előtérbe a további médiafunkciókkal szemben. Ez a modell egy olyan korszakra emlékeztet, amely a valódi csatlakoztathatóságra összpontosított, megteremtve az alapjait azoknak a komplex okostelefonoknak, amelyekre ma támaszkodunk.


    Ad