Ad

Bevezetés
A 2010 októberében megjelent Samsung B7350 Omnia PRO 4 egy okostelefon jellemzőit ötvözi a QWERTY-billentyűzet funkcionalitásával. A Microsoft Windows Mobile 6.5 Professional operációs rendszerrel működő készülék olyan szakembereket céloz meg, akik az ismerős Windows-felületet keresik, erős e-mail és üzenetküldő funkciókkal, kompakt formában. Bár már nem gyártják, dizájnja az okostelefonok evolúciójának előfutáraként emlékezetes marad.
Tervezés és kivitelezés
Ennek a telefonnak a kialakítása több mint látványos, praktikus. A 117,7 x 59,8 x 11,9 mm-es méretekkel és 122 grammos tömeggel könnyű és kompakt, egykezes használatra alkalmas. A kiemelkedő funkció a fizikai QWERTY-billentyűzet, amely a gépeléshez az érintőképernyő helyett a tapintható visszajelzést előnyben részesítő felhasználóknak kedvez. A kijelző egy 2,62 hüvelykes TFT rezisztív érintőképernyő, 320 x 320 képpontos felbontással. Bár a képernyő mérete és felbontása mai mércével mérve kevésbé tűnik lenyűgözőnek, akkoriban elég tiszta képet nyújtott az alapvető funkciókhoz.
Kijelző és interfész
Az Omnia PRO 4 rezisztív érintőképernyővel rendelkezik, amely a modern kapacitív képernyőknél erősebb érintést igényel. A 65K színű kijelző korlátozza az élénkséget és a részletességet, de az alapvető feladatokhoz megfelelően működik. A Windows Mobile 6.5 Professional operációs rendszerrel futó készülék támogatja az asztali számítógéphez hasonló élményt, beleértve a többfeladatos műveleteket, bár kevésbé folyékonyan, mint a kortárs rendszerek. Ez a készülék támogatja az alapvető vezeték nélküli csatlakozási lehetőségeket a Wi-Fi 802.11 b/g és a Bluetooth 2.1 segítségével, megkönnyítve a vezeték nélküli kommunikációt és az internetböngészést.
Ad
Kamera és multimédia
Az Omnia PRO 4 egyetlen 3,15 MP-es, autofókuszos kamerával felszerelt készülék alapvető fényképeket készít, de nem rendelkezik a nagyobb felbontású érzékelők kifinomultságával. A videofelvétel maximum 320p@15fps, ami messze elmarad a mai elvárásoktól. Korlátai ellenére funkcionális a rögtönzött képek és pillanatok megörökítésére. A zenét és a multimédiát MP3/WMA/WAV/eAAC+ lejátszó és sztereó FM rádió támogatja. A 3,5 mm-es audiocsatlakozó beépítése értékes funkció a vezetékes audiocsatlakozást előnyben részesítő felhasználók számára.
Teljesítmény és akkumulátor élettartam
A készülék belsőleg szerény 200 MB tárhellyel rendelkezik, amely a microSDHC-nyíláson keresztül bővíthető, ami szükséges azoknak a felhasználóknak, akiknek extra tárhelyre van szükségük az alkalmazások és a média számára. Az e-mailek, alapvető böngészés és mobilfeladatok elvégzésére alkalmas teljesítményét a korszakra jellemző processzor hajtja, a RAM-ról vagy a chipkészlet részleteiről nincs konkrét említés. A kivehető 1500 mAh-s Li-Ion akkumulátor jelentős beszélgetési időt biztosít, 2G hálózatokon akár 9 óra 20 percet, 3G hálózatokon pedig körülbelül 5 óra 40 percet. A készenléti idő hasonlóan robosztus, ami még a sokat használók számára is hosszabb használhatóságot biztosít.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
Az Omnia PRO 4 alapvető csatlakozási lehetőségeket kínál a beépített GPS és A-GPS segítségével a navigációhoz és a helyalapú szolgáltatásokhoz. A microUSB 2.0 port alapfelszereltség a töltéshez és az adatátvitelhez. A telefon tartalmazza az időre vonatkozó szabványos érzékelőket, bár ezekről részletes részleteket nem közöltek. A felhasználók a WAP 2.0/xHTML/HTML böngésző jóvoltából élvezhetik az internetes böngészés előnyeit, amelyet a gazdagabb médiaböngészés érdekében Adobe Flash Lite támogatás egészít ki.
Összegzés
A Samsung B7350 Omnia PRO 4 a megjelenésekor körülbelül 150 eurós árával a maga korában a funkcionalitás és a forma egyensúlyát kínálta, és vonzó volt az üzleti szakemberek és a műszaki beállítottságú felhasználók számára, akik fizikai billentyűzetre és okostelefon funkciókra egyaránt vágytak. Annak ellenére, hogy a kijelző, a kamera és a teljesítmény terén ma már nyilvánvaló korlátok vannak a fejlettebb modellekhez képest, robusztus felépítése, megbízható akkumulátoros üzemideje és megbízható csatlakoztathatósága miatt korának figyelemre méltó választása volt. Visszatekintve az Omnia PRO 4 ugródeszkaként szolgált a hagyományos mobiltelefonok és a teljesen érintőképernyős okostelefonok között, jelentős technológiai átmenetet jelentve.
Ad