Ad
Samsung A687 Strive

Samsung A687 Strive felülvizsgálata

A 2010-ben megjelent Samsung A687 Strive-ot megfizethető opcióként hozták forgalomba a fizikai QWERTY billentyűzetet és az alapvető okostelefon funkciókat kedvelő felhasználók számára. Bár mostanra megszűnt, a készülék olyan funkciókkal szolgálta ki a közönséget, amelyek az alapvető kommunikációra és multimédiás használatra szolgáltak.

Tervezés és kivitelezés

A telefon fizikai méretei 105,9 x 58,9 x 14,6 mm-esek, súlya pedig 113,1 gramm, amivel kényelmesen elfér a zsebméretű kategóriában. A dizájn praktikus, a funkcionalitást az esztétikával szemben előtérbe helyezve, és az általános felépítés a kedvező árazás ellenére is szilárdnak tűnt. Figyelemre méltó tulajdonsága volt a kicsúsztatható QWERTY-billentyűzet, amely ideális volt azon felhasználók számára, akik szívesen küldtek szöveges üzeneteket vagy e-maileket széles körben, anélkül, hogy digitális billentyűzetre támaszkodtak volna.

Megjelenítési jellemzők

A 2,6 hüvelykes TFT rezisztív érintőképernyő 256K színnel és 240 x 320 képpontos felbontással rendelkezik, a kijelző a mai szabványokhoz képest szerény. A körülbelül 33,6%-os képernyő-test arány azt sugallja, hogy nem különösebben nagy, igazodva a korszak méretkorlátozásaihoz. Bár a rezisztív érintőképernyő ma már elavultnak tűnhet, abban az időben megfelelő választás volt azok számára, akik a teljes billentyűzetű mobiltelefonokról az érintésre képes készülékekre álltak át.

Teljesítmény és csatlakoztathatóság

Az A687 Strive 80 MB belső tárhelyet tartalmaz, amely a dedikált microSDHC kártyahelyen keresztül bővíthető, így a felhasználói médiát és fájlokat is tárolhatja. A teljesítmény alapvető, de kielégítő volt az olyan feladatokhoz, mint az üzenetküldés és a hívások. Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a telefon támogatja a GSM és HSPA hálózatokat, az adatátviteli sebesség pedig akár 384 kbps-ra is képes. A Bluetooth 2.1 funkcionalitás, bár nem a legújabb verzió, megkönnyítette az alapvető vezeték nélküli kommunikációt, a microUSB 2.0 port pedig lehetővé tette a fizikai csatlakozást és a töltési műveleteket.


    Ad

Kamera és multimédia

Egyetlen 2 MP-es fő kamerával felszerelve a telefon fotózási képességei szerények voltak; az alapvető pillanatképek rögzítéséhez megfelelő volt, de nem kiváló minőségű képalkotásra tervezték. A készülék nem kínált előlapi kamerát, ami sok akkori telefonnal összhangban volt. Ami a hangzást illeti, a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó hiánya ellenére a felhasználók a beépített hangszórón keresztül vagy Bluetooth audioeszközökön keresztül élvezhették a zenét, olyan formátumokkal támogatva, mint az MP3, WAV, eAAC+ és WMA.

Navigáció és szoftver

A navigációs szolgáltatások az AT&T Navigatorral integrált A-GPS-támogatással rendelkeztek, amely alapvető tájékozódási segítséget nyújtott, ami hasznos volt vezetés közben, de kevésbé a gyalogos vagy offline navigációhoz. A készülék a WAP 2.0/xHTML és a HTML böngészést használta, ami az akkori mobiltelefonokra jellemző alapvető online hozzáférést biztosította. Emellett a Java-támogatás (MIDP 2.0) lehetővé tette bizonyos alkalmazások és játékok futtatását, ami a telefon hasznosságát a puszta kommunikáción túlmutatóvá tette.

Az akkumulátor élettartama

A készüléket egy cserélhető Li-Ion 1000 mAh-s akkumulátor táplálja, amit azok a felhasználók értékelnek, akik a készülék élettartamának meghosszabbítása érdekében a könnyen cserélhető akkumulátorokat részesítették előnyben. A legfeljebb 3 órás beszélgetési idő és a legfeljebb 250 órás készenléti idő azonban mérsékelt akkumulátorteljesítményt jelzett, ami az akkori mobiltechnológia energiafogyasztási jellemzőit tükrözi.

Végső gondolatok

A Samsung A687 Strive, amelyet újonnan körülbelül 100 EUR-ért kínáltak, költséghatékony választás volt azon felhasználók számára, akik egy egyszerű, funkcionális készüléket kerestek megbízható QWERTY-funkciókkal. A készülék hídként szolgált azon felhasználók számára, akik átálltak a funkciógazdagabb okostelefonok felé, de továbbra is szükségük volt a megszokott tapintásos beviteli módszerekre. Bár nem érte el a korabeli készülékek képességeit, piaci időszakában jól megbecsülték az alapvető kommunikációs igények kielégítésére.


    Ad