Ad

Bevezetés
A 2010-ben megjelent Samsung A200K Nori F a mobiltelefonok egy letűnt korszakát képviseli, amikor a funkciótelefonok voltak elterjedtek, az okostelefonok pedig még csak most kezdték megvetni a lábukat. Bár már nem gyártják, a Nori F érdekes visszatekintést nyújt egy olyan időszakra, amikor a telefonok egyszerűbb, mégis innovatív funkciókat szolgáltak. Az 50 EUR körüli árú készüléket a korban megfizethető opcióként pozícionálták, és a maga korában számos figyelemre méltó funkcióval rendelkezett.
Tervezés és megjelenítés
A Nori F kompakt és könnyű kialakítású, 106 x 52 x 14,6 mm-es méretekkel és mindössze 108,6 grammos tömeggel büszkélkedhet. Ezáltal meglehetősen hordozhatóvá és könnyen kezelhetővé vált, kényelmesen elfér a kézben vagy zsebben. A telefon számos élénk színben kapható, többek között indigókék, fesztiválnarancs, francia kék és fukszia rózsaszínben, ami a személyre szabhatóságot kereső fiatalos közönséget szólítja meg. A kijelző egy 2,8 hüvelykes TFT képernyő, amely 256K szín megjelenítésére képes, ami az alapvető vizuális feladatokhoz kielégítő volt. A körülbelül 40,5%-os képernyő-test arány és a 240 x 400 pixeles felbontás, nagyjából 167 ppi sűrűséggel, azonban korlátozza a hatékonyságát a nagy felbontást vagy kiváló minőségű képi megjelenítést igénylő feladatokhoz.
Kamera képességek
A fényképezéshez a Samsung A200K Nori F egyetlen 3,15 MP-es hátlapi kamerával van felszerelve, amely a mai szabványok szerint alapszintű, de a maga idejében alkalmi pillanatképek készítéséhez megfelelő volt. A telefon támogatja a videofelvételt, bár az elérhető minőségből hiányzik a finomság, ami az egyszerű emlékek rögzítésén túl bármihez szükséges. Van egy alap előlapi kamera is, amely valószínűleg inkább egyszerű videohívásokhoz, mintsem szelfikészítéshez készült, ami megfelel az akkori tipikus használati szokásoknak.
Ad
Csatlakoztathatóság és kommunikáció
A Nori F csatlakozási lehetőségei korlátozottak, nincs WLAN-képesség, és a 2G és 3G hálózatokra támaszkodik. A készülék támogatja a GSM és HSPA technológiákat, biztosítva az alapvető hang- és adatszolgáltatást. Az egyszerű vezeték nélküli kapcsolatokhoz és a fájlátvitelhez Bluetooth 2.1 A2DP-vel áll rendelkezésre, míg a szabványos vezetékes csatlakozást microUSB 2.0 port biztosítja. A telefonból hiányzik a GPS, ami még inkább a helymeghatározó szolgáltatások szabványossá válása előtti korszakban gyökerezik. Szintén hiányzik a rádiós képességek és a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó, ami egyes felhasználók számára csökkentheti a médiafogyasztási lehetőségeket.
További jellemzők
Egyszerűsége ellenére a Samsung A200K Nori F számos olyan funkciót integrál, amelyek növelik a funkcionalitását. Számos üzenetformátumot támogat, többek között SMS, MMS, e-mail és IM, ami hasznos a különböző platformokon való kapcsolattartáshoz. Java-támogatással rendelkezik, ami lehetővé teszi a különféle alkalmazások használatát, és meglepő módon T-DMB TV-tunerrel is rendelkezik, ami vonzó lett volna a televíziós tartalmak menet közbeni megtekintésében érdekelt felhasználók számára.
A telefonkönyv akár 3000 bejegyzést is támogat fotóhívás funkcióval, így széleskörű kapcsolatkezelési lehetőségeket biztosít. A modern szabványok szerint korlátozott a tárhely, mindössze 100 MB belső memória áll rendelkezésre, de ez bővíthető egy külön microSDHC foglalaton keresztül, ami nagyobb rugalmasságot biztosít a felhasználók számára.
Az akkumulátor élettartama
A 880 mAh-s, cserélhető Li-Ion akkumulátorral felszerelt Nori F lenyűgöző, akár 460 órás készenléti időre képes 2G és 3G hálózatokon egyaránt. A beszélgetési idő is tekintélyes, akár 9 órát kínál 2G-n és 4 órát és 20 percet 3G-n, így a telefon egy teljes napot kibír átlagos használat mellett, anélkül, hogy újratöltést igényelne.
Összegzés
A Samsung A200K Nori F egy pillanatkép a 2010-es évek eleji mobiltechnológiáról. Bár számos, egy modern készüléktől elvárt funkció hiányzik belőle, az alapvető funkciók és az olyan egyedi tulajdonságok, mint a T-DMB TV-tuner szilárd keverékét kínálja, amelyek megjelenésekor izgalmasak voltak. Megfizethető ára, valamint a különböző színválaszték tette népszerűvé a fiatalabb felhasználók vagy a megbízható másodlagos telefont keresők körében abban az időben. Megszűnése ellenére a Nori F nosztalgikus értéket képvisel, és betekintést nyújt a mobiltelefon-technológia átmeneti szakaszába.
Ad