Ad
Panasonic Eluga Icon

Áttekintés

A Panasonic Eluga Icon 2015 augusztusában jelent meg, és olyan szilárd funkciókat kínált, amelyek a maga idejében versenyképes választássá tették. A dual-SIM-es felhasználók számára tervezett telefon robusztus felépítéssel és praktikus méretekkel rendelkezik, és robusztus, mégis viszonylag könnyű testtel büszkélkedhet. Bár mára már megszűnt, a készülék körülbelül 160 eurós középkategóriás áron volt elérhető, és a tisztességes teljesítményt és sokoldalúságot kereső, pénztárcabarát fogyasztóknak kedvezett.

Tervezés és megjelenítés

Az Eluga Icon a korszakához képest modern dizájnnal rendelkezik, méretei 152,3 x 76,4 x 8 mm-esek. A készülék 147 grammos súlyával meglehetősen könnyű, ami fokozza hordozhatóságát. A telefon 5,5 hüvelykes IPS LCD kijelzővel rendelkezik, amely 720 x 1280 pixeles felbontást kínál. A körülbelül 71,7%-os képernyő-test aránynak köszönhetően a felhasználók kielégítő multimédiás élményt élvezhettek, bár nem hasonlítható össze az akkori zászlóshajókkal. A kijelző a mindennapi böngészéshez, játékhoz és médiafogyasztáshoz megfelelő fényerőt és színvisszaadást biztosított egy belépő szintű okostelefonhoz képest.

Teljesítmény és szoftver

A motorháztető alatt a Panasonic Eluga Icon egy 1,5 GHz-es okta-core processzorral működik, amely Android 4.4.2 KitKat rendszert futtat. Megjelenésekor ez egy tiszteletreméltó ajánlat volt, amely zökkenőmentes teljesítményt biztosított az alapvető és közepes feladatokhoz. A 2 GB RAM-mal a készülék mérsékelten jól kezelte a multitaskingot, bár a felhasználók több alkalmazás futtatásakor időnként késleltetést tapasztalhattak. A 16 GB-os belső tárhely, amely microSDHC-kártyával bővíthető, elegendő helyet kínált az alkalmazások, fényképek és egyéb médiák számára, ami akkoriban általános használatra volt alkalmas.


    Ad

Kamera

A fényképezés szerelmesei jól kihasználhatták a 13 MP-es hátsó kamerát, amely autofókusszal és LED vakuval volt felszerelve, így jó megvilágítás mellett is megfelelő minőségű fotókat készíthettek. A kamera 1080p@30fps sebességgel tudott videót rögzíteni, így a felhasználók jelentős videótartalmakat rögzíthettek. Az előlapon a telefon 8 MP-es kamerával rendelkezett, amely kielégítő teljesítményt nyújtott a szelfik és a videohívások terén, megfelelve a tipikus felhasználók elvárásainak a megjelenésekor.

Az akkumulátor élettartama

Az Eluga Icon egyik erőssége az akkumulátor élettartama volt. A készüléket egy nem cserélhető Li-Ion 3500 mAh-s akkumulátor látta el energiával, amely lenyűgöző élettartamot ígért. A 3G hálózaton akár 900 órás készenléti idővel és 19 órás beszélgetési idővel a készülék jól megfelelt azoknak, akiknek arra volt szükségük, hogy telefonjuk gyakori töltés nélkül is kibírja a dolgos napokat.

Csatlakoztathatóság és extrák

A telefon megfelelő számú csatlakozási lehetőséget támogatott, beleértve a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth 4.0 és a GPS-t, így sokoldalúan alkalmazkodik a különböző felhasználói igényekhez. Az élő rádióadást kedvelő felhasználók számára FM-rádiót is tartalmazott. Bár az NFC hiányzott, az USB OTG (On-The-Go) hasznos funkció volt a funkcionalitás bővítéséhez. Az olyan alapvető érzékelők, mint a gyorsulásmérő és a közelségérzékelő jelenléte a legtöbb alkalmazáshoz szükséges alapvető támogatást biztosította.

Összegzés

Összefoglalva, a Panasonic Eluga Icon a kiegyensúlyozott okostelefon-élmény iránt érdeklődő felhasználók számára készült, magas árcédula nélkül. Alkalmas volt azok számára, akik az akkumulátoros üzemidőt helyezték előtérbe, és megbízható dual-SIM készülékre volt szükségük. Korlátjai ellenére, mint például az elavult Android KitKat operációs rendszer és a mai mércével mérve gyenge képernyőfelbontási szabványok, a készüléknek sikerült megragadnia a figyelmet pragmatikus kialakításával és használható teljesítményével. Bár azóta már nem forgalmazzák, az Eluga Icon továbbra is annak bizonyítéka, hogy a Panasonic 2015-ben megpróbálta kiszolgálni a praktikus középkategóriás piaci szegmenst.


    Ad