Ad
Oppo Neo 5

Bevezetés

A 2014 augusztusában bejelentett és kiadott Oppo Neo 5 egy olyan okostelefon, amely egykor a piac figyelmét szerény árazásával és az akkori viszonyokhoz képest tiszteletre méltó tulajdonságaival ragadta meg. Bár mára már megszűnt, a készülék szimbolizálja az Oppo korábbi erőfeszítéseit, hogy egy megfizethető, mégis funkcionális okostelefont hozzon létre a tömegek számára.

Tervezési és építési minőség

Az Oppo Neo 5 formatervezése egyszerű és használati tárgy, méretei 132 x 65,8 x 9,2 mm-esek, súlya pedig 132,5 gramm. Könnyű műanyag kerettel és hátlappal könnyen kezelhető, míg az előlap üvegből készült, ami kissé kifinomult megjelenést kölcsönöz a teljesen műanyagból készült kialakításokhoz képest. A telefonban micro-SIM foglal helyet, ami a megjelenésekor elterjedt szabvány volt.

Megjelenítés

A készülék 4,5 hüvelykes IPS LCD kijelzője 480 x 854 pixel felbontású, 16:9 képarányú. Ez körülbelül 218 ppi pixelsűrűséget biztosít, ami annak idején megfelelő tisztaságot biztosított az olyan alapvető feladatokhoz, mint a böngészés és az üzenetküldés. A mai Retina kijelzőkhöz szokott felhasználók számára azonban a képek és a szöveg minősége ehhez képest kevésbé tűnhet élesnek.

Teljesítmény

A motorháztető alatt az Oppo Neo 5 Qualcomm Snapdragon 400 lapkakészletet használ, amelyhez egy négymagos, 1,2 GHz-es Cortex-A7 processzor és egy Adreno 305 GPU társul. A készüléket eredetileg Android 4.3 Jelly Bean operációs rendszerrel szállították, az Oppo ColorOS 1.4 UI overlay-rel. Ez a kombináció zökkenőmentes mindennapi működést biztosított a legtöbb feladathoz, például a böngészéshez és a könnyű játékhoz, de a korlátozott 1 GB RAM és a 4 GB belső tárhely miatt az igényesebb alkalmazásoknál nehézségekbe ütközött. Szerencsére a tárhely bővíthető egy dedikált microSDHC kártyahelyen keresztül.


    Ad

Kamera képességek

A fotózás szerelmesei a Neo 5 kamerakínálatát meglehetősen alapszintűnek találhatják. A fő kamera egyetlen 5 MP-es érzékelő, LED vakuval, panoráma és HDR képességekkel. Emellett 720p felbontású videót is képes rögzíteni 30fps sebességgel. Az előlapi 2 MP-es kamera alapvető szelfikészítésre és videohívásokra alkalmas, bár gyenge fényviszonyok mellett korlátozottan használható.

Multimédia és hang

A Neo 5 beépített hangszóróval és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval rendelkezik, így kompatibilis a hagyományos fejhallgatókkal és más audió tartozékokkal. Az FM-rádió jelenléte tovább növeli a multimédiás képességeket, bár hiányzik belőle a modernebb NFC funkció.

Csatlakozási lehetőségek

A Neo 5 az alapvető csatlakozási lehetőségeket a Wi-Fi 802.11 b/g/n szabvány szerinti Wi-Fi Direct és hotspot képességeket is támogató Wi-Fi 802.11 b/g/n hálózattal biztosítja. A Bluetooth 4.0 a tartozékokhoz való vezeték nélküli csatlakoztatáshoz biztosított, a telefon pedig GPS-szel rendelkezik a földrajzi helymeghatározáshoz. Tartalmaz egy microUSB 2.0 portot OTG-támogatással, amely lehetővé teszi a perifériák, például USB-stickek csatlakoztatását.

Az akkumulátor élettartama

A kivehető 1900 mAh Li-Ion akkumulátorral felszerelt Neo 5 megfelelő akkumulátor-üzemidőt biztosít a specifikációit tekintve, és úgy tervezték, hogy mérsékelt használat mellett egy teljes napot kibírjon. Kivehető jellege lehetővé teszi az akkumulátorok egyszerű cseréjét hosszabb használat esetén.

Összegzés

Az induláskor körülbelül 140 eurós árával az Oppo Neo 5 ésszerű csomagot kínált a belépő szintű felhasználók számára, akik alapvető okostelefon funkciókat keresnek prémium árcédula nélkül. Míg a mai fejlett okostelefon tájkép messze felülmúlja azt, amit a Neo 5 egykor kínált, az Oppo történelmének egy darabja marad, ahogy a magasabb kategóriás készülékek felé haladtak. Azok számára, akik esetleg még mindig használják, vagy kedves emlékeket őriznek róla, a Neo 5 a maga idejében kompetens társ volt.


    Ad