Ad
OnePlus X

Bevezetés

A OnePlus X egy meggyőző középkategóriás okostelefon, amely 2015 novemberében jelent meg. A körülbelül 270 eurós induló árával olyan felhasználóknak szánták, akik esztétikus készüléket kerestek hozzáértő hardveres specifikációkkal. Annak ellenére, hogy már nem gyártják, a stílus és a teljesítmény jellegzetes keveréke még mindig figyelemre méltó eszközzé teszi a 2010-es évek közepének okostelefonjairól szóló visszatekintő vitákban.

Tervezés és kivitelezés

A OnePlus X kialakítása kiemelkedik a prémium érzéssel, amely a Corning Gorilla Glass 3 által védett üveg előlapnak és hátlapnak köszönhető, mindezt egy elegáns alumínium keretbe foglalva. Méretei 140 x 69 x 6,9 mm, súlya pedig 138 és 160 g között van, így könnyű és elegáns választás a kompakt és elegáns telefonra vágyó felhasználók számára. A hibrid kettős SIM-készlet rugalmasságot kínál, bár a microSD-kártyát választó felhasználóknak fel kell áldozniuk az egyik SIM-helyet. Az Onyx, Ceramic és Champagne színekben kapható OnePlus X különböző esztétikai megoldások közül választhattak a felhasználók.

Megjelenítés

A készülék 5,0 hüvelykes AMOLED kijelzővel van felszerelve, amelynek felbontása 1080 x 1920 pixel, ami nagy, körülbelül 441 ppi pixelsűrűséget eredményez, garantálva az éles és élénk képi megjelenítést. A névleges körülmények között végtelennel büszkélkedő kontrasztaránnyal gazdag színvisszaadást biztosít, bár a napfényben mért kontrasztarány lehetne jobb is, 3,983-as értékkel.

Teljesítmény

A motorháztető alatt a OnePlus X-et a Qualcomm Snapdragon 801 hajtja, négymagos, 2,3 GHz-es Krait 400 CPU-val és Adreno 330 GPU-val. A megjelenés idején ez a konfiguráció zökkenőmentes teljesítményt nyújtott a különböző feladatok során. A telefon eredetileg Android 5.1.1 Lollipop operációs rendszerrel került forgalomba, frissítési útvonallal az Android 6.0.1 Marshmallow-ra, és az OxygenOS 2.2.3 operációs rendszerrel futott, amely tiszta és testreszabható felhasználói felületet kínált.


    Ad

Kamera

A OnePlus X képalkotási képességeit egy 13 MP-es hátlapi kamera támogatja f/2.2 rekeszértékkel és fázisérzékelős autofókusszal. Tisztességes fényképeket készít, és támogatja a 1080p@30fps és 720p@120fps sebességű videofelvételt. A kamera HDR és panoráma funkciókat is tartalmaz, amelyet LED vaku egészít ki a gyenge megvilágítású felvételekhez. A 8 MP-es előlapi kamera f/2.4 rekeszértékkel megfelelő a szelfikészítéshez és a videohívásokhoz.

Audio és kommunikáció

A OnePlus X hangminősége tiszta, bár nem kivételes, a mért hangerőszintek különböző forgatókönyvekben, például hang és csengőhangok esetén 65dB és 70dB között mozognak. A készülék 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót tartalmaz, amit az audiofilok nagyra értékelnek. A csatlakoztathatóság tekintetében Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS GLONASS-szal és BDS-szel, de hiányzik az NFC-támogatás.

Az akkumulátor élettartama

A OnePlus X nem cserélhető Li-Po 2525 mAh akkumulátorral rendelkezik. Bár a modern szabványok szerint nem túl nagy, az akku az akkori tesztek szerint 54 órás minősítéssel tiszteletreméltó kitartást biztosított, ami azt jelenti, hogy a felhasználók egy átlagos napi használat során is számíthatnak rá, anélkül, hogy újratöltésre lenne szükségük.

Összegzés

Összességében a OnePlus X egy stílusos okostelefon volt, amely árkategóriájához képest jó teljesítményt nyújtott 2015-ben. A dizájn és a kijelző kiemelkedő tulajdonságai voltak, amelyeket tisztességes hardver egészített ki. Viszonylag alacsony akkumulátorkapacitása és az NFC hiánya azonban korlátoknak tekinthető. Annak ellenére, hogy megszűnt, a OnePlus X továbbra is ünnepelt készülék maradt dizájnja és középkategóriás vonzereje miatt a piacon töltött ideje alatt.


    Ad