Ad

Bevezetés
A OnePlus One jelentős mérföldkövet jelentett az okostelefonok történetében, amikor 2014 áprilisában bejelentették. A „zászlóshajó-gyilkosként” emlegetett telefon prémium funkciókat kínált bomlasztó áron, ami azonnali szenzációvá tette a technológia szerelmesei körében. Bár a státusza mára megszűnt, a OnePlus One jellemzőinek feltárása segít megérteni, hogy miért is volt ez a készülék olyan nagy változást hozó az okostelefonok piacán.
Tervezési és építési minőség
A OnePlus One elegáns és minimalista kialakítású, 152,9 x 75,9 x 8,9 mm-es méretekkel és 162 grammos tömeggel. A készülék Corning Gorilla Glass 3 által védett üveg előlappal rendelkezik, hátlapja és kerete pedig műanyagból készült, ami akkoriban viszonylag standard volt a telefonoknál ebben a szegmensben. A Silk White és Sandstone Black színekben kapható OnePlus One fizikai vonzerejét az egyedi Sandstone változat fokozta - olyan textúrát kínálva, amely nem hasonlított a korabeli okostelefonokhoz. A Micro-SIM foglalat és a 3,5 mm-es audiocsatlakozó választása praktikus, a felhasználói kényelmet támogató zárványok voltak.
Megjelenítés
Az 5,5 hüvelykes IPS LCD kijelzővel felszerelt OnePlus One 1080 x 1920 pixeles felbontással büszkélkedhet, amely körülbelül 401 ppi pixelsűrűséget biztosít. Ez a nagy felbontású kijelző élénk színeket és éles részleteket biztosított, így kellemes képernyő a médiafogyasztáshoz. A képernyő-test arány 71,9% körüli értéke jellemző volt a korszakára, ami megfelelő mennyiségű valós területet biztosított anélkül, hogy túl sok keretet engedett volna beékelődni. A Gorilla Glass 3 védelem tartósságot és ellenállást biztosított a karcolásokkal és kisebb esésekkel szemben.
Teljesítmény
A motorháztető alatt a OnePlus One-t a Qualcomm Snapdragon 801 lapkakészlete hajtotta, egy négymagos, 2,5 GHz-es Krait 400 CPU-val és egy Adreno 330 GPU-val párosítva. A kezdetben Android 4.4.2 KitKat rendszerrel szállított és Android 6.0.1 Marshmallow-ra frissíthető készülék a zászlóshajók teljesítményszintjéhez élesen igazodó, gördülékeny felhasználói élményt nyújtott, az ár töredékéért. A telefon 16 GB-os vagy 64 GB-os belső tároló konfigurációban volt elérhető, mindkettő 3 GB RAM-mal párosítva, így a felhasználók bőséges teljesítményt kaptak a multitaskinghoz és a nagy tárhelyigényű alkalmazásokhoz.
Ad
Kamera képességek
A OnePlus One egyetlen 13 MP-es hátlapi kamerával rendelkezett, f/2.0 rekeszértékkel, autofókusszal, és kettős LED vakuval volt felszerelve. Ez a kamera beállítás támogatta az olyan lenyűgöző fotófunkciókat, mint a HDR és a panoráma, és lenyűgöző, akár 4K felbontású, 30fps sebességű videofelvételi képességekkel rendelkezett. Az 5 MP-es előlapi kamera, bár a mai szabványokhoz képest szerény, elfogadható minőségű szelfiket készített. A hátsó kamera 720p felbontású, 120 kép/mp sebességű felvételek készítésére való képessége lassított felvételek készítését tette lehetővé a felhasználók számára, ami a maga idejében figyelemre méltó volt.
Hang és kommunikáció
A OnePlus One kettős mono hangszórói kielégítő hangkimenetet biztosítottak, hozzájárulva a robusztus médiaélményhez. A 3,5 mm-es jack-csatlakozó jelenléte sok felhasználó számára kulcsfontosságú volt, biztosítva a kompatibilitást az audio kiegészítők széles skálájával. Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a telefon átfogó lehetőségeket támogatott, beleértve a Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, a Bluetooth 4.1, a GPS/GLONASS és az NFC-t - ezek mind a modern kommunikáció elengedhetetlen kellékei. A rádió kihagyása és a microUSB 2.0 használata kisebb hátránynak tekinthető, az USB OTG-támogatás pedig egy réteg hasznosságot ad hozzá.
Az akkumulátor élettartama
A 3100 mAh-s nem cserélhető Li-Po akkumulátorral a OnePlus One dicséretes kitartást nyújtott. Annak ellenére, hogy egyetlen szempontból sem volt különösebben kiemelkedő, a 66 órás tartóssági értékelés két teljes nap mérsékelt használatot jelzett, ami jelentős előnyt jelentett a felhasználók számára. A gyorstöltés támogatásának hiánya az eredeti modellben hosszabb töltési időt jelentett, bár az akkumulátor élettartama jellemzően ellensúlyozta ezt a hátrányt.
Összegzés
A OnePlus One tagadhatatlanul maradandó örökséget hagyott az okostelefon-iparban azáltal, hogy a megfizethetőséget a csúcskategóriás specifikációkkal ötvözte, átformálva a fogyasztói elvárásokat. Bár az újabb modellek technológia és funkciókészlet tekintetében felülmúlták, a OnePlus One elismerést érdemel, mint merész és innovatív készülék, amely a maga idejében paradigmákat váltott. A OnePlus versenyképes teljesítménnyel párosuló, elérhető árazása félelmetes versenytársként jelent meg az okostelefon-arénában.
Ad