Ad
OnePlus 3

Bevezetés

A 2016 júniusában bejelentett és kiadott OnePlus 3 jelentős mérföldkövet jelentett a vállalat azon útján, hogy versenyképes áron nagy teljesítményű okostelefonokat állítson elő. Megszűnése ellenére a OnePlus 3 továbbra is mércéül szolgál arra, hogy mit lehet elérni a mérnöki és dizájn terén anélkül, hogy a bankot tönkretennénk. Ez a felülvizsgálat mélyen belemerül a OnePlus 3 különböző aspektusaiba, a dizájntól és a kijelzőtől kezdve a teljesítményig, a kameraképességekig és még sok másig, így világosan megismerhetjük erősségeit és gyengeségeit.

Tervezés és építés

A OnePlus 3-t karcsú és minimalista dizájn jellemzi, amely ötvözi a praktikumot az eleganciával. A 152,7 x 74,7 x 7,4 mm-es méretekkel és 158 grammos tömeggel könnyű és szilárd érzést nyújt a kézben. A készüléket masszív alumínium keret és hátlap felhasználásával építették fel, amelyet a Corning Gorilla Glass 4 által védett üveg előlap egészít ki. Ez az anyagválasztás nemcsak a robusztus építési minőséghez járul hozzá, hanem prémium megjelenést is biztosít, amely vetekedhet drágább társaival. A kettős készenléti állapotú Nano-SIM-et használó kettős SIM-kártya képesség sokoldalúságot biztosít a gyakran utazó vagy több számot kezelő felhasználók számára.

Megjelenítés

A OnePlus 3 kijelzője egy másik kiemelkedő tulajdonság. Az 5,5 hüvelykes Optic AMOLED képernyő élénk színeket és mély feketéket biztosít, javítva az általános vizuális élményt. A 16:9-es képaránnyal rendelkező 1080 x 1920 pixeles Full HD felbontás körülbelül 401 ppi pixelsűrűséggel biztosítja az élességet, ami több mint megfelelő a legtöbb multimédiás igényhez. A Gorilla Glass 4 védelem ellenállóbbá teszi a készüléket a karcolásokkal és kisebb esésekkel szemben, hozzájárulva a készülék tartósságához.

Teljesítmény

A motorháztető alatt a OnePlus 3 a Qualcomm Snapdragon 820 lapkakészletet használja, amely a kiadás idején a legkorszerűbb volt. Négymagos CPU-konfigurációval rendelkezik, két Kryo maggal, amelyek 2,15 GHz-es és két 1,6 GHz-es órajelen járnak, egy Adreno 530 GPU mellett. Ezek a komponensek együttesen zökkenőmentes és érzékeny teljesítményt nyújtanak, amely képes az igényes alkalmazások és a többfeladatos munkavégzés könnyed kezelésére. A készülék eredetileg Android 6.0.1 Marshmallow operációs rendszerrel került forgalomba, de frissíthető Android 9.0 Pie-ra, így biztosítva a felhasználók számára a modern funkciókhoz és biztonsági frissítésekhez való hozzáférést.


    Ad

Memória és tárolás

A telefon belső tárhelye 64 GB, ami a maga idejében elég nagyvonalú volt, bár a bővíthető tárolási lehetőségek hiányoznak. Ezt egészíti ki a jelentős 6 GB RAM, amely lehetővé teszi a kiváló multitasking képességeket és a gyors alkalmazásváltást anélkül, hogy a teljesítmény akadozását tapasztalnánk. Ez a kombináció biztosította, hogy a OnePlus 3 a megjelenés után több évre is jövőbiztos legyen az átlagfelhasználó adat- és teljesítményigényeinek kezelése szempontjából.

Kamera képességek

A OnePlus 3 kamerarendszere, bár nem úttörő, mégis tiszteletre méltó teljesítményt nyújt a 16 MP-es főérzékelővel. F/2.0 rekeszértékkel, fázisérzékelős autofókusszal (PDAF) és optikai képstabilizátorral (OIS) rendelkezik, ami segít a tiszta képek rögzítésében még kevésbé ideális fényviszonyok mellett is. A főkamera támogatja a videofelvételt akár 4K felbontásban, 30 képkocka/mp sebességgel, más módok, például 1080p és 720p mellett, magasabb képkockasebességgel, ami sokoldalú videórögzítést tesz lehetővé. A 8 MP-es érzékelővel rendelkező szelfikamera elfogadható teljesítményt nyújt a videohívásokhoz és a közösségi média megosztáshoz.

Hang és csatlakoztathatóság

A hangminőség, amely sok felhasználó számára kritikus szempont, a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó és a hangszóró beépítésével jól megoldott. A hangteljesítmény tiszta hangzással büszkélkedhet, a mérések szerint a zajszint -93,4 dB, az áthallás pedig -94,4 dB, ami kiváló tisztaságot biztosít a zenéhez és a hívásokhoz. A csatlakoztathatóság robusztus, a Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, a Bluetooth 4.2 aptX HD-vel, az NFC és a GPS képességek széleskörű vezeték nélküli funkciókat biztosítanak. Az USB Type-C port a modern csatlakozási szabványokat egészíti ki, bár az USB 2.0 korlátozhat bizonyos adatátviteli sebességeket.

Az akkumulátor élettartama

A OnePlus 3 nem cserélhető, 3000 mAh kapacitású lítium-ion akkumulátorral rendelkezik, amely a teljesítménytesztek során 66 óra kitartást biztosít. Bár az akkumulátor üzemideje nem kiemelkedő, egy átlagos napi használathoz elegendő, amit az energiatakarékos processzor és a készülék szoftveres optimalizálásai is elősegítenek. A 20 W-os vezetékes töltés támogatása biztosítja, hogy a telefon gyorsan feltölthető legyen, ami enyhíti az aggodalmakat, hogy egy zsúfolt nap során kifogy a nafta.

Összegzés

A OnePlus 3 egy kiegyensúlyozott csomagot képvisel, amely a teljesítmény szerelmeseinek és az általános felhasználóknak egyaránt megfelel. Vonzó kialakításával, képes hardverével, szilárd kamerateljesítményével és elfogadható árával a OnePlus 3 a maga idejében magasra tette a mércét a megfizethető zászlóshajó okostelefonok között. Bár lehet, hogy az újabb modellek már túlszárnyalták, a funkciók és a megbízhatóság keveréke biztosítja, hogy továbbra is figyelemre méltó választás marad azok számára, akik értékelik a klasszikus Android okostelefon-élményt.


    Ad