Ad

Bevezetés
A 2015-ben bemutatott OnePlus 2 merész kijelentést tett, mint „zászlóshajó-gyilkos”, a csúcskategóriás funkciók vonzó keverékével, megfizethető áron. Megszűnése ellenére a készülék továbbra is figyelemre méltó a specifikációi miatt, amelyek akkoriban erős versenytársként pozícionálták a bevált zászlóshajó modellekkel szemben.
Tervezési és építési minőség
A OnePlus 2 esztétikailag egyszerű és robusztus kialakítású, Corning Gorilla Glass 3 üveggel megerősített üveg előlappal, műanyag hátlappal és alumínium kerettel rendelkezik, amely kifinomultságot és tartósságot kölcsönöz a készüléknek. A telefon méretei 151,8 x 74,9 x 9,9 mm-es méretével meglehetősen szabványosnak mondható, így kényelmesen kézbe vehető. A 175 grammos készülék tömörnek tűnik, anélkül, hogy túlságosan nehézkes lenne. A kettős SIM-képesség praktikus funkció azok számára, akiknek külön vonalakra van szükségük a munkához vagy az utazáshoz.
Megjelenítés
A telefon 5,5 hüvelykes IPS LCD képernyővel van felszerelve, amely 1080 x 1920 pixeles Full HD felbontást és körülbelül 401 ppi pixelsűrűséget kínál. Ez éles és élénk képeket eredményez, jó betekintési szögekkel és a korához képest tiszteletre méltó színpontossággal. A körülbelül 73,3%-os képernyő-test arány azonban kissé kevésbé érződik magával ragadónak, mint a modernebb, minimális keretekkel rendelkező készülékek esetében.
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt a OnePlus 2-t a Qualcomm Snapdragon 810 chipset hajtja, amelyhez egy okta-core CPU és egy Adreno 430 GPU párosul, erős teljesítményt nyújtva a legtöbb alkalmazásban és mérsékelt játékban. A készüléket Android 5.1 (Lollipop) operációs rendszerrel szállították, és frissíthető Android 6.0.1 (Marshmallow) operációs rendszerre az Oxygen 3.5.6 felhasználói felülettel, ami zökkenőmentes és testreszabható felhasználói élményt biztosít, bár hiányzik az újabb Android verziók támogatása.
Tárolás és memória
A kétféle konfigurációt kínáló készülékből a felhasználók választhatják a 16 GB-os változatot 3 GB RAM-mal vagy a 64 GB-os változatot 4 GB RAM-mal. A microSD-csatlakozóhelyen keresztül bővíthető tárhely hiánya korlátot jelenthet a nagy tárolási igényű felhasználók számára, különösen a 16 GB-os modell esetében.
Ad
Kamera
A 13 MP-es fő kamera kiemelkedő tulajdonsága az f/2.0 rekeszértékkel, optikai képstabilizátorral (OIS), lézeres autofókusszal és kettős LED-es vakuval felszerelt kamera volt. Képes volt különböző módokban, például HDR és panoráma felvételek készítésére, valamint 4K felbontású videók rögzítésére, ami a maga korában lenyűgöző volt. Az előlapi 5 MP-es kamera megfelelő szelfikészítéshez és videohívásokhoz, de nem látványos. Bár 720p felbontású videókat is tudott rögzíteni, a részletesség és a teljesítmény kielégítő volt alkalmi használatra.
Hang és hang
A OnePlus 2 egyetlen hangszórót tartalmaz, és rendelkezik egy szabványos 3,5 mm-es audiocsatlakozóval, amely a korszak egyik alapfelszereltségének számított, és tisztességes hangminőséget biztosít mind a hívásokhoz, mind a médiafogyasztáshoz. A zaj- és áthallásszinteket -94,2dB és -94,3dB értékre értékelték, ami jó színvonalú hangtisztaságot jelez a lejátszás során.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
A telefon a csatlakozási lehetőségek széles skáláját támogatja, beleértve a Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, a Bluetooth 4.1 és a GPS/GLONASS helymeghatározást. Azonban hiányzik belőle az NFC és az FM-rádió funkció, ami egyes felhasználók számára korlátozó tényező lehet. Az USB Type-C használata előremutató választás, amely gyorsabb adatátviteli sebességet biztosít. A biometrikus biztonságról az előlapi ujjlenyomat-érzékelő gondoskodik, amely a korszakához képest meglehetősen érzékeny volt.
Az akkumulátor élettartama
A nem cserélhető 3300 mAh Li-Po akkumulátorral a OnePlus 2 tisztességes, de nem rendkívüli, 61 órás tartósságot biztosít. Míg ez mérsékelt használat mellett általában egy teljes napot kibír, az erős felhasználók este felé már a töltőért nyúlhatnak.
Összegzés
A OnePlus 2 továbbra is figyelemre méltó készülék marad a maga idejében, kiegyensúlyozott teljesítményt, dizájnt és funkciókészletet kínál 300 EUR körüli áron. Bár a szoftverfrissítések vagy a kijelzőtechnológia tekintetében nem veheti fel a versenyt a modern okostelefonokkal, a OnePlus 2 jelentős szerepet játszott a OnePlus hírnevének kialakításában, hogy értékorientált, zászlóshajó szintű okostelefonokat szállít. Ma a mobiltechnológia gyors fejlődésének, valamint a szoftvertámogatás és az innováció fontosságának bizonyítékaként szolgál a készülékek relevanciájának megőrzésében.
Ad