Ad

Tervezés és kivitelezés
A Nokia X7-00 méretei 119,7 x 62,8 x 11,9 mm, ami egy 4 hüvelykes képernyővel rendelkező készülékhez képest meglehetősen kompakt. A készülék 146 grammos súlyával egyensúlyt teremt a robusztusság és a hordozhatóság között. A készüléket rozsdamentes acélpanelek borítják, ami hozzájárul a prémium érzethez és a tartóssághoz. A minimalista dizájnt a Corning Gorilla Glass üveg használata egészíti ki, amely megfelelő védelmet nyújt a karcolások és a felületi ütések ellen.
Megjelenítés
A telefon 4 hüvelykes AMOLED kijelzője 360 x 640 pixel felbontású, ami körülbelül 184 ppi pixelsűrűséget jelent. Bár a felbontás mai mércével mérve szerény, az AMOLED technológiának köszönhetően élénk színeket és jó kontrasztot biztosított, ami akkoriban még prémiumnak számított. Ez lehetővé tette a végtelen névleges kontrasztarányos eredményeket, így a képek és videók az alacsonyabb pixelsűrűség ellenére is élénkebbek lettek.
Platform és teljesítmény
A Symbian Anna operációs rendszerrel futó Nokia X7-00, amely később Nokia Belle-re frissíthető volt, olyan felhasználói felületet kínál, amely bár ma már kissé elavult, 2011-ben még intuitívnak számított. A készüléket egy 680 MHz-es ARM 11 processzor és egy Broadcom BCM2727 GPU hajtja, ami az alapvető feladatokhoz és az akkori szerény alkalmazáshasználathoz elegendő volt. A 256 MB RAM és 1 GB ROM memóriával a készülék nehezen boldogult a fejlett multitaskinggal, de a szabványos alkalmazásokhoz és felhasználásokhoz megfelelő volt, ami jellemző volt az akkori hardverkorlátozásokra.
Ad
Kamera és multimédia
A Nokia X7-00 egyik figyelemre méltó jellemzője a 8 MP-es hátlapi kamera, amely kettős LED vakuval van felszerelve. Ez a kamera nappali fényben is jó fotóminőséget biztosít, és gyenge fényviszonyok között is viszonylag jól teljesít, bár nem rendelkezik a fejlettebb okostelefonok kameráinak kifinomultságával. A telefon 720p felbontású videókat tud rögzíteni 25 kép/mp sebességgel, ami alkalmi videofelvételekhez elegendőnek bizonyult. Az előlapi szelfikamera hiánya azonban korlátozza a készülék videohívásokhoz vagy szelfikészítéshez való használhatóságát. A sztereó hangszórók és a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó a multimédiás vonzerőhöz járul hozzá, lehetővé téve az élvezetes zenelejátszási élményt.
Az akkumulátor élettartama
Az X7-00 tápellátásáról egy cserélhető 1200 mAh Li-Ion akkumulátor gondoskodik, amely a maga idejében tekintélyes tartósságot biztosít. A készenléti idő becslések szerint akár 450 óra is lehet 2G és 3G hálózatokon, a beszélgetési idő pedig 2G-n akár 6,5 óra, 3G-n pedig akár 4,5 óra is lehet. A zene szerelmeseinek a készülék akár 50 órányi folyamatos zenelejátszást ígér, így megbízható választás az útközbeni szórakozáshoz.
Csatlakoztathatóság és egyéb jellemzők
Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a Nokia X7-00 támogatja a Wi-Fi b/g/n, a Bluetooth 3.0 A2DP-vel és a GPS A-GPS támogatással, így kielégíti a vezeték nélküli és helyalapú szolgáltatások alapvető igényeit. Tartalmaz egy microUSB 2.0 portot OTG képességgel, amely lehetővé teszi a felhasználók számára a perifériás eszközök csatlakoztatását, bővítve ezzel a funkcionalitást. A készülék FM rádiót is biztosít RDS-szel a hagyományos műsorszórás kedvelőinek. A további funkciók közé tartoznak az olyan érzékelők, mint a gyorsulásmérő és a közelségérzékelő, amelyek fokozzák az alkalmazások és funkciók használhatóságát.
Összegzés
Az induláskor körülbelül 180 eurós árával a Nokia X7-00-t egy olyan középkategóriás okostelefonként pozícionálták, amely a hardver korlátain belül tartósságot és tisztességes teljesítményt kínál. Bár nem állja meg a helyét a modern okostelefonok szabványainak, megjelenésekor a formatervezés, a multimédiás képességek és a robusztus építési minőség kiegyensúlyozott keverékét nyújtotta. Vonzereje esztétikai varázsában és az alapvető okostelefon-funkciók hatékony kezelésében rejlett, így a formát és a régimódi megbízhatóságot értékelő felhasználók számára életképes választás volt. Bár a modellt már nem gyártják, továbbra is példája a Nokia képességeinek a rozsdamentes acélszerkezetű, vizuálisan vonzó készülékek megalkotásában.
Ad