Ad

Bevezetés
A 2012 májusában megjelent Nokia Lumia 900 a maga idejében egy zászlóshajó okostelefon volt, amely a Microsofttal való partnerség miatt a Windows Phone 7.5 Mango operációs rendszer futtatására készült. Bár azóta már nem gyártják, a Lumia 900 érdekes szakaszt jelent a Nokia történetében, amikor a Windows Phone platformmal az okostelefonokba merészkedett.
Tervezés és kivitelezés
A Nokia Lumia 900 robusztus felépítésű, 127,8 x 68,5 x 11,5 mm-es méretekkel rendelkezik, így a mai ultravékony okostelefonokhoz képest masszív, kissé vaskos érzetet kelt. A 160 grammos súlya jelentős súlyt biztosít, ami a tartósság érzetét kelti. A varratmentes polikarbonát unibodyval készült készülék esztétikus volt, és élénk színekben, többek között fekete, ciánkék, fehér és magenta színben kapható. Ez a készülék Micro-SIM foglalattal volt felszerelve, ami abban az időben szabványos volt.
Megjelenítés
A Lumia 900 egyik fénypontja a 4,3 hüvelykes, 480 x 800 képpontos felbontású AMOLED kijelző volt. Bár a Nokia ClearBlack kijelzőtechnológiája a mai szabványok szerint nem a legélesebb, mély feketéket és élénk színeket biztosított, javítva a láthatóságot közvetlen napfényben. A képernyőt Corning Gorilla Glass üveg védte, ami extra védelmet nyújtott a karcolásokkal és kisebb ütésekkel szemben.
Teljesítmény
A Lumia 900-at a Qualcomm APQ8055 Snapdragon S2 lapkakészlet hajtotta, 1,4 GHz-es Scorpion processzorral és Adreno 205 GPU-val. Az 512 MB RAM-mal a telefon a mindennapi feladatokkal meglehetősen jól boldogult, annak ellenére, hogy a modern elvárásokhoz képest alulteljesítette a teljesítményt. A 16 GB belső tárhely korlátozó lehetett a bővíthető tárolási lehetőségekhez szokott felhasználók számára, különösen mivel a telefonból hiányzott a microSD-kártyahely.
Ad
Kamera
A Lumia 900 fő kamerája egy 8 MP-es érzékelőt tartalmazott Carl Zeiss optikával és autofókusszal, amely az akkori viszonyokhoz képest tisztességes fényképek készítésére volt képes. A kettős LED-villanó egy plusz bónusz volt a gyenge fényviszonyoknál. Bár Full HD videót nem tudott készíteni, 720p-ben 30 kép/mp sebességgel tudott rögzíteni, ami a megjelenéskor tiszteletreméltó volt. Az 1 MP-es előlapi kamera támogatta a videohívásokat, de minimális felbontást kínált.
Csatlakoztathatóság és funkciók
A Lumia 900 szabványos csatlakozási lehetőségekkel, például Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 A2DP-vel és EDR-rel, valamint GPS-szel rendelkezik, emellett A-GPS és GLONASS funkcióval is rendelkezik a pontosabb helymeghatározási szolgáltatások érdekében. Sztereó FM-rádióval rendelkezett RDS-szel és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval, így a multimédia szerelmesei számára is kényelmes volt. Az adatátvitel a korszakban szabványos microUSB 2.0-ra korlátozódott.
Az akkumulátor élettartama
A készülékben egy nem cserélhető, 1830 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor kapott helyet, amely átlagos teljesítményt nyújtott, akár 7 óra beszélgetési időt 2G és 3G hálózatokon és akár 60 óra zenelejátszást is lehetővé tett. A tartóssága 38 óra volt, ami elfogadható, bár nem forradalmi.
Audio és multimédia
A Lumia 900 akár 75 dB-es hangszórójával tisztességes hangélményt nyújtott. A multimédia-támogatás több formátumot is tartalmazott, például MP3, WAV, eAAC+ és WMA, így sokoldalúan használható volt a különböző hangfájlokhoz.
Összegzés
Összefoglalva, a Nokia Lumia 900 egy különleges készülék volt, amely bemutatott néhány merész tervezési döntést és a Nokia elkötelezettségét a Windows Phone platform mellett. Miközben olyan korlátozásokkal küzdött, mint a nem bővíthető tárhely és a szerény feldolgozási teljesítmény, a Microsoft-hűségesek számára kiemelkedett a dizájn, a kijelző minősége és a könnyű használat terén. Visszatekintve, bár a mai okostelefonok specifikációi talán nem érik el a mai okostelefonokét, a Lumia 900-as készülékre tartós felépítése és élénk képernyője miatt emlékszünk, valamint a Nokia okostelefonok világában betöltött szerepéről.
Ad