Ad
Nokia Lumia 710 T-Mobile

A Nokia Lumia 710 T-Mobile áttekintése

Bevezetés és hálózati technológia

A Nokia Lumia 710, a Nokia és a T-Mobile együttműködésének terméke a 2010-es évek elején jelentős készülék volt, amely a vállalatnak a gyorsan fejlődő okostelefon-piachoz való alkalmazkodásra tett erőfeszítéseit tükrözte. A 2011 decemberében bejelentett és 2012 januárjában megjelent készüléket úgy tervezték, hogy versenyképes árazásával a középkategóriás szegmenst szólítsa meg, így megjelenése idején körülbelül 130 eurós áron volt elérhető. A telefon támogatta a GSM- és HSPA-technológiákat, számos 2G- és 3G-sávot lefedve, köztük a GSM 850/900/1800/1900 és a HSDPA 850/1700/1900/2100 sávokat, lehetővé téve a korának megfelelő, 14,4/5,76 Mbps-os csatlakozási sebességet.

Tervezés és kivitelezés

Esztétikailag a Lumia 710 robusztus kialakítású, 119 x 62,4 x 12,5 mm-es méretekkel és 125,5 grammos tömeggel rendelkezik, ami kényelmes, bár kissé vaskos kézérzetet biztosít. Annak ellenére, hogy a mai okostelefonoknál megszokott ultravékony profilok hiányoznak, a vastagság és a súly tartós érzetet kölcsönzött neki, amit kiegészít az előlapon használt Corning Gorilla Glass, amely nagyobb karcállóságot biztosít. A készülék két színváltozatban volt kapható: fekete és egy feltűnő kéttónusú fehér/fekete színben, ami azokat vonzotta, akik a minimalista dizájnt részesítették előnyben egy kis stílussal.

Megjelenítés

A Lumia 710 3,7 hüvelykes TFT-kijelzője 480 x 800 képpontos felbontással rendelkezett, amely a mai szabványok szerint szerény ugyan, de a kb. 252 ppi pixelsűrűséggel tisztességes megjelenítési élményt nyújtott. A Nokia ClearBlack kijelzőtechnológiájának használata javította az általános vizuális tisztaságot és színmélységet, különösen a fekete szintek javításával, ami akkoriban a Nokia telefonok figyelemre méltó jellemzője volt. A képernyő és a készüléktest közötti arány azonban, mivel csak 52,5% körüli volt, azt jelentette, hogy a készülék jelentős kereteket képviselt, ami jellemző volt az abban az időszakban megjelent okostelefonokra.


    Ad

Teljesítmény és szoftver

A motorháztető alatt a Lumia 710-et egy Qualcomm MSM8255 Snapdragon S2 lapkakészlet hajtotta, amely 1,4 GHz-es Scorpion processzorral és Adreno 205 GPU-val rendelkezik. Ez a kombináció lehetővé tette, hogy a telefon hatékonyan kezelje az alapvető okostelefon-funkciókat, bár az 512 MB RAM miatt az igényesebb alkalmazások és a többfeladatú munkavégzés nehézségekbe ütközhetett. A Microsoft Windows Phone 7.5 Mango operációs rendszerén futó készülék egyedi és zökkenőmentes felhasználói felületet biztosított, amelyet az élő csempék jellemeztek. Mindazonáltal az ökoszisztéma kihívásokkal szembesült, különösen az iOS és Android társaihoz képest viszonylag korlátozott alkalmazásválasztékkal.

Kamera és multimédia

A Lumia 710 képalkotását egyetlen 5 MP-es, LED vakuval ellátott autofókuszos fő kamera segíti, amely képes fényképeket készíteni és 720p videót rögzíteni 30 képkocka/másodperc sebességgel. Bár a kamera nem volt úttörő, a maga idejében kielégítő volt az alkalmi fotózási igények kielégítésére. Figyelemre méltóan hiányzott az előlapi kamera, amely funkció kezdett népszerűvé válni a videotelefonálásra és szelfizésre szánt okostelefonokban. A készülék 3,5 mm-es audiocsatlakozót tartalmazott, és számos hangformátumot támogatott, ami tovább növelte a médiafogyasztási képességeket.

Csatlakoztathatóság és akkumulátor-üzemidő

Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a telefon Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 A2DP-vel és EDR-rel, valamint GPS A-GPS támogatással volt felszerelve. Emellett sztereó FM rádiót is tartalmazott RDS-szel, valamint microUSB 2.0 portot a töltéshez és adatátvitelhez. A készüléket egy 1300 mAh kapacitású, kivehető Li-Ion akkumulátor látta el energiával, amely akár 396 óra készenléti és 7 óra beszélgetési időt biztosított, ami a hardver és a szoftver energiaigényét tükrözve egy napi mérsékelt használatra elegendő volt.

Összegzés

A Nokia Lumia 710 a T-Mobile számára egy tiszteletreméltó belépő volt a Windows Phone ökoszisztémába, amely az alap mobiltelefonokról az első okostelefonok felé haladó felhasználókat célozta meg. Az építési minőség, a kijelző és a felhasználóbarát kezelőfelület dicséretes volt, bár vonzerejét némileg korlátozták a hardver korlátai és a kevésbé kiterjedt Windows Phone-piac. Bár már nem gyártják, a készülék továbbra is figyelemre méltó fejezete a Nokia történelmének és a Microsofttal való együttműködésének, amellyel a Nokia megpróbálta kivívni helyét az okostelefonok gazdaságában.


    Ad