Ad
Nokia Lumia 710

Bevezetés

A 2011 decemberében megjelent Nokia Lumia 710 jelezte a Nokia belépését a Windows Phone ökoszisztémába a Microsofttal való partnerséget követően. A Lumia 710-et megfizethető belépő szintű okostelefonként pozícionálták, és olyan felhasználóknak szánták, akik megbízható készüléket kerestek csúcskategóriás specifikációk nélkül. Annak ellenére, hogy már nem gyártják, a technológia szerelmesei továbbra is elismerik a felhasználóbarát és robusztus készülék örökségét.

Tervezés és kivitelezés

A Lumia 710 kompakt kialakítású, 119 x 62,4 x 12,5 mm-es méretekkel és 125,5 grammos tömeggel rendelkezik, így könnyen kezelhető és egy kézzel kezelhető. A telefon micro-SIM-et használt, és a klasszikus fekete és fehér opciók mellett cserélhető hátlapi borítással érkezett olyan élénk színekben, mint a cián, a fukszia és a sárga. A Corning Gorilla Glass üveg használata biztosította a 3,7 hüvelykes ClearBlack TFT-kijelző tartósságát, amely még napfényben is biztosította az olvashatóságot.

Megjelenítés

A Lumia 710 3,7 hüvelykes kijelzője 480 x 800 pixel felbontású, és körülbelül 252 ppi pixelsűrűséget kínál. Ez nem versenyezne a modern kijelzőkkel, de a ClearBlack technológia a kontraszt növelésével és a tükröződés csökkentésével feldobta a látványt. A képernyő mérsékelt mérete ideális volt az alapvető multimédia-fogyasztáshoz és a mindennapi feladatokhoz.

Teljesítmény és szoftver

A Qualcomm MSM8255 Snapdragon S2 lapkakészlet, az 1,4 GHz-es Scorpion CPU és az Adreno 205 GPU által meghajtott Lumia 710 elegendő teljesítményt nyújtott az alkalmi használathoz és a korai okostelefonos alkalmazásokhoz. A Microsoft Windows Phone 7.5 Mango operációs rendszert futtató készülék gördülékeny felhasználói élményt nyújtott a korában intuitív és jellegzetes, csempealapú kezelőfelülettel. Azonban nem volt lehetőség a memóriabővítésre, mivel nem volt kártyahely, így a felhasználóknak csak 8 GB belső tárhely és 512 MB RAM állt rendelkezésre.


    Ad

Kamera

Az autofókuszos, 5 MP-es hátsó kamerával és LED vakuval felszerelt Lumia 710 kedvező fényviszonyok mellett tisztességes fotókat készített. Támogatta a 720p felbontású, 30 kép/mp sebességű videofelvételt, ami kielégítette a videohívások és az alkalmi felvételek igényeit. Az előlapi kamera hiánya azt jelentette, hogy a telefon nem volt alkalmas szelfikészítésre vagy videochatelésre, amelyek később az okostelefonok jelentősebb funkcióivá váltak.

Csatlakoztathatóság és kommunikáció

A Lumia 710 a 2G, 3G, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 és egy megbízható A-GPS rendszer támogatásával fedezte az alapvető kommunikációs igényeket. Emellett tartalmazott egy sztereó FM-rádiót RDS-szel és egy szabványos 3,5 mm-es audiocsatlakozót, ami a könnyű fejhallgató-csatlakozáshoz elengedhetetlen volt. A microUSB 2.0 port megkönnyítette az adatátvitelt és a töltést.

Az akkumulátor élettartama

A kivehető 1300 mAh-s Li-Ion akkumulátorral működő Lumia 710 a becslések szerint 7 óra 40 perces beszélgetési időt biztosít 3G-n és 38 órányi zenelejátszást. Szerény hardverét tekintve az akkumulátor élettartama kielégítő volt azon felhasználók számára, akiknek elsősorban hívásokhoz, szöveges üzenetekhez és könnyű alkalmazáshasználathoz volt szükségük a telefonra.

Audio és multimédia

A telefon megfelelő tisztaságú hangszóróval és univerzális 3,5 mm-es audiocsatlakozóval rendelkezett, amely szabványos volt a vezetékes fülhallgatókhoz. A hangminőség elfogadható zajszűrési és áthallási értékeket nyújtott, ami a maga idejében megfelelt az átlagos felhasználók elvárásainak.

Összegzés

Összességében a Nokia Lumia 710 egy dicséretes készülék volt azok számára, akik 2011-ben léptek be az okostelefonok világába. Bár nem rendelkezett olyan modern funkciókkal, mint az előlapi kamera és a bővíthető tárhely, erős felépítése, egyedi kialakítása és a Microsoft ökoszisztémájába való zökkenőmentes integrációja megfelelő választássá tette a pénztárcabarát felhasználók számára. A megjelenésekor 100 EUR körüli ára elérhetővé tette, bár a mai mércével mérve elavultnak tűnhet. Ez a telefon a korai okostelefonok tervezésének és technológiájának klasszikus példája maradt.


    Ad