Ad
Nokia E63

Bevezetés

A Nokia E63 2008 végén jelent meg, mint sokoldalú és kedvező árú okostelefon, amely mind magán-, mind szakmai használatra alkalmas. Az ikonikus QWERTY-billentyűzet és a robusztus felépítés által megkülönböztetett készülék megjelenésekor rést vájt a piacon. Bár mára már nem gyártják, az E63 továbbra is a mobiltörténelem érdekes darabja, amely bepillantást enged a korszak okostelefonjait meghatározó funkciókba és funkciókba.

Tervezési és építési minőség

A Nokia E63 formatervezése a korai QWERTY-telefonokra jellemző klasszikus sávos formavilágot mutatja. Méretei kényelmes 113 x 59 x 13 mm-esek, így a kézben szilárd érzést nyújt anélkül, hogy túlságosan terjedelmes lenne. A 126 grammos súlyával egyensúlyt teremt a hordozhatóság és a tartósság között. A telefon tapintható QWERTY-billentyűzete kiemelkedik, így ideális azoknak a felhasználóknak, akik a fizikai billentyűket részesítik előnyben a gépelés során. Az Ultramarine Blue, Ruby Red és Black színekben kapható E63 szerény színválasztékot kínál a különböző stíluspreferenciákhoz.

Megjelenítés

Ez a készülék 2,36 hüvelykes TFT-kijelzővel rendelkezik, amely 16 millió színt támogat. A 320 x 240 képpontos felbontás körülbelül 169 ppi pixelsűrűséget eredményez. Bár ez a mai mércével mérve korlátozottnak tűnhet, a maga idejében eléggé szabványosnak számított. A kijelző megfelelő fényerőt és színvisszaadást biztosít az olyan alapvető feladatokhoz, mint az e-mailek olvasása, a webböngészés és a médiatartalmak megtekintése, bár kis mérete és viszonylag alacsony felbontása korlátozza hatékonyságát a grafikailag nehéz alkalmazásoknál.

Teljesítmény és szoftver

A Nokia E63 motorháztetője alatt egy 369 MHz-es ARM 11 processzor dolgozik, amely Symbian OS 9.2 operációs rendszeren fut a Series 60 v3.1 felhasználói felülettel. Ez a beállítás megfelelő teljesítményt nyújt a mindennapi feladatok, például az üzenetküldés, a hívások és az alapvető internetböngészés kezeléséhez. A hardver azonban nehezen boldogul az igényesebb alkalmazásokkal, ami nem meglepő a kiadás technológiai hátterét tekintve. A telefon 120 MB belső tárhellyel rendelkezik, amely egy dedikált microSDHC foglalaton keresztül bővíthető, ami hasznos funkció azoknak a felhasználóknak, akiknek több helyre van szükségük a média és az alkalmazások számára.


    Ad

Kamera

A készülék egyetlen 2 MP-es hátlapi kamerával van felszerelve, amelyet egy LED vaku egészít ki. A kamera alapvető állóképek készítésére és 320p@15fps sebességű videofelvételek rögzítésére alkalmas. Bár a kamera specifikációi nagyon szerények, az alapvető fotózási igényeket kielégíti. Figyelemre méltó az előlapi kamera hiánya, ami azt tükrözi, hogy a megjelenés idején a szelfikre vagy a videohívásokra kisebb hangsúlyt fektettek.

Csatlakoztathatóság és hang

A Nokia E63 olyan csatlakozási lehetőségeket kínál, mint a Wi-Fi 802.11 b/g, a Bluetooth 2.0 A2DP-vel és a microUSB 2.0 port. A GPS helymeghatározás hiánya azt jelzi, hogy a telefont nem a navigáció-hangsúlyos felhasználóknak tervezték. A készülék FM-rádiót és 3,5 mm-es audiocsatlakozót is tartalmaz, ami a multimédia-fogyasztás szempontjából vonzó funkciók. A hangkimenet kielégítő a hanghívásokhoz és a médialejátszáshoz, bár fontos tudomásul venni a modern eszközökhöz képest jelenlévő korlátozásokat.

Az akkumulátor élettartama

A Nokia E63 egyik erőssége az akkumulátor élettartama, ami a cserélhető 1500 mAh Li-Po akkumulátornak köszönhető. A készenléti idő lenyűgöző, 2G hálózaton akár 432 órát, 3G hálózaton pedig 480 órát is kibír. A beszélgetési idő 2G-n akár 11 órát, 3G-n pedig 4 óra 40 percet is elér, és a 18 órás folyamatos zenelejátszás is dicséretes egy ilyen korszakbeli készülék esetében.

Végső gondolatok

A Nokia E63 egy olyan korszak emlékeit idézi fel, amikor a QWERTY-billentyűzet volt az első számú választás a mobil gépeléshez, és az okostelefonok a személyes és szakmai kapcsolatteremtés létfontosságú eszközei voltak. Bár a telefon nem rendelkezik a modern okostelefonok teljesítményével és funkcióival, a maga idejében hozzáértő készülék volt, különösen a robusztus e-mail és üzenetküldő képességeket igénylő üzleti felhasználók számára. Tartós építési minősége, kiváló akkumulátor-üzemideje és az alapvető feladatok elvégzéséhez szükséges megbízható teljesítménye nosztalgikus kedvenccé tette a klasszikus telefonok rajongói körében.


    Ad