Ad
Nokia E51 camera-free

Tervezés és kivitelezés

A Nokia E51 kamera nélküli modell a korára jellemző, elegáns és kompakt kialakítással büszkélkedhet. Méretei 114,8 x 46 x 12 mm, súlya pedig mindössze 100 gramm, így egyszerre hordozható és feltűnésmentes. A készüléket úgy tervezték, hogy a klasszikus cukorka alakú, masszív legyen, így biztosítva, hogy kényelmesen kézben tartható és könnyen tárolható legyen zsebben vagy táskában. A minimalista esztétikát praktikus funkcionalitás egészíti ki, az ötirányú görgető billentyűvel, amely egyszerű navigációt tesz lehetővé a készülék menüiben.

Megjelenítés

A 16 millió szín megjelenítésére képes 2,0 hüvelykes TFT-kijelzővel felszerelt Nokia E51 tiszta és élénk képi megjelenítést kínál az alapvető telefonos alkalmazásokhoz. Bár a mai szabványok szerint kicsi, a 240 x 320 pixeles felbontás a kornak megfelelő megjelenítési élményt nyújt, a pixelsűrűség pedig körülbelül 200 ppi. A képernyő csupán egy töredéke a készüléktestnek, ami azt jelzi, hogy ebben a korszakban inkább a tapintható billentyűzetbevitelre helyezték a hangsúlyt, mintsem az érintéses interakcióra.

Operációs rendszer és teljesítmény

A motorháztető alatt a Nokia E51 a Symbian OS 9.2 operációs rendszerrel és a Series 60 3.1-es verziójú felhasználói felülettel fut. Ez az operációs rendszer stabilitásáról és kiterjedt, a különböző szakmai igényeket kielégítő alkalmazás-ökoszisztémájáról volt híres. A készüléket egy 369 MHz-es ARM 11 processzor hajtja, amely elegendő teljesítményt biztosít a szabványos alkalmazások, a többfeladatos munkavégzés és a célközönség számára alapvető fontosságú csatlakozási funkciók kezeléséhez. A 130 MB belső tárhely és a 96 MB RAM segítségével a Nokia E51 jól megfelelt az alapvető alkalmazások kezelésére, bár további tárhelybővítéshez microSDHC foglalatot kínált.


    Ad

Csatlakoztathatóság és hálózat

A Nokia E51 kamera nélküli készülék támogatja a GSM és HSPA technológiákat, így sokoldalú csatlakoztathatóságot biztosít a 2G és 3G hálózatokon egyaránt. Az akár 3,6 Mbps HSDPA sebességet biztosító képessége a maga idejében viszonylag gyors adatátviteli sebességre tette alkalmassá. A Nokia a készülékbe Wi-Fi képességeket is beépített, amelyek lehetővé teszik az internetböngészést és a WLAN-on keresztüli VoIP-szolgáltatást. Emellett a készülék támogatja a Bluetooth 2.0-t A2DP-vel a vezeték nélküli hangfolyamhoz, és infravörös porttal is rendelkezik, ami a csatlakozási lehetőségek széles skáláját szolgálja. A miniUSB 2.0 port beépítése jól példázza a sokoldalú kommunikációs megoldások iránti elkötelezettséget.

Jellemzők és egyéb

A funkcionalitásra való összpontosításhoz hűen a Nokia E51 nem rendelkezik kamerával - ez még akkor is ritka választás, mivel olyan üzleti környezetet céloz meg, ahol a kamerahasználat korlátozott lehet. A telefon támogatja a letölthető polifonikus és MP3-as csengőhangokat, így biztosítva a felhasználók számára a személyre szabási lehetőségeket. Az FM-rádió jelenléte lehetővé teszi a hangos szórakozást az állásidőben.

Hasznos funkció a „Push to talk” funkció, amely megkönnyíti a gyors hangüzenetek küldését a kapcsolatoknak. Ez különösen hasznos volt vállalati környezetben, ahol gyors kommunikációra volt szükség. A készülék két professzionális színválasztékban kapható: Fekete és ezüst. SAR-értékei arra utalnak, hogy a biztonsági szabványok szem előtt tartásával készült, az elfogadható kibocsátási szintek megtartásával.

Az akkumulátor élettartama

A Nokia E51 tápellátásáról egy cserélhető, 1050 mAh kapacitású Li-Ion 1050 mAh akkumulátor (BP-6MT) gondoskodik, amely akár 310 óra készenléti időt és 4 óra 20 perc beszélgetési időt biztosít. Ez a fajta tartósság különösen előnyös azon felhasználók számára, akiknek szükségük van arra, hogy készülékük megszakítás nélkül kibírja a munkanapot és azon túl is.

Összegzés

A körülbelül 130 eurós induló árával a Nokia E51 kamera nélküli modell a mobilkommunikáció nem túl szigorú megközelítését testesítette meg, alapvető, megbízható és biztonságos funkciókat biztosítva az üzleti felhasználók számára. Praktikus kialakításával, robusztus operációs rendszerével és széles körű csatlakozási lehetőségeivel jól megfelelt azoknak a szakembereknek, akik egyszerű, de hatékony kommunikációs eszközt kerestek. Bár már régóta nem gyártják, a Nokia E51 továbbra is figyelemre méltó példája a mobiltechnológiának, amely az okostelefonok előtti korszakban a csatlakoztathatóság és az egyszerű használat bajnoka volt.


    Ad