Ad

Bevezetés
A 2010 októberében bemutatott Nokia C7 a Nokia egyik figyelemre méltó belépője a Symbian-korszakban, amely tükrözi a márka törekvését, hogy elegáns dizájnt és hozzáértő teljesítményt kínáljon. Annak ellenére, hogy a Nokia C7-et mára már nem gyártják, a Nokia C7-re elegáns dizájnja, robusztus felépítése és a korához képest lenyűgöző funkciókészlete miatt emlékszünk.
Tervezés és kivitelezés
A Nokia C7 egyik megkülönböztető jellemzője az elegáns kialakítás. A 117,3 x 56,8 x 10,5 mm-es méretekkel és 130 grammos tömeggel a C7 vékonynak és könnyűnek számított, kényelmesen illeszkedik a kézbe. A készülék Mini-SIM-et használt, és Corning Gorilla Glass üveggel ellátott, tartós felépítésű volt, ami bizonyos fokú ellenállást biztosított a karcolásokkal és a mindennapi kezeléssel szemben.
Megjelenítés
A Nokia C7 3,5 hüvelykes AMOLED kijelzővel van felszerelve, amely az AMOLED technológiának köszönhetően élénk színvisszaadást és mély kontrasztokat kínál. A kijelző felbontása 360 x 640 képpont, valamint körülbelül 210 képpont per hüvelyk képpontsűrűséggel rendelkezik, ami az adott időben tisztességes megjelenítési élményt nyújt. A körülbelül 50,7%-os képernyő-test arány a mai mércével mérve talán kicsinek tűnhet, de 2010-ben ez eléggé jellemző volt az okostelefonokra.
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt a C7 egy 680 MHz-es ARM 11 processzorral és egy Broadcom BCM2727 GPU-val működik, ami elegendő az alapvető okostelefonos feladatok kezeléséhez. A kezdetben Symbian^3 operációs rendszerrel szállított telefon a kifinomultabb Nokia Belle operációs rendszerre frissíthető. Ez a szoftvertámogatás jelentős előrelépést jelentett, mivel több funkciót tett lehetővé és javította a felhasználói élményt a készülék életciklusa során. A 256 MB RAM, 8 GB belső tárolóval párosítva (amely microSDHC foglalattal bővíthető), szerény multitasking- és tárolási képességeket kínált.
Ad
Kamera
A kamera részlegben a Nokia C7 8 MP-es fő kamerával rendelkezik, ami akkoriban versenyképes volt a piaci szegmensben. A kettős LED-villanó a gyenge fényviszonyok között történő fényképezéshez további előnyt jelentett, bár az általános teljesítmény ilyen helyzetekben szerény volt. A telefon 720p felbontású videók rögzítésére is képes volt, kezdetben 25 fps, később pedig egy szoftverfrissítés révén 30 fps sebességgel. Az előlapi VGA-kamera megfelelő volt a korszak alapvető szelfiigényeinek és videohívásainak kielégítésére.
Audio és multimédia
A Nokia C7 audiofunkciói közé tartozik egy hangszóró, egy 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó, valamint egy sztereó FM rádió RDS és FM adó képességekkel, ez utóbbi egy ritka és nagyra értékelt funkció az autórádiókba történő zeneközvetítéshez. A tesztek során a hangszóró teljesítménye a személyes hallgatáshoz megfelelő volt, a hang, a zaj és a csengőhang szintje 66 dB, 65 dB és 75 dB volt.
Csatlakoztathatóság és extrák
A Nokia C7 csatlakoztatási lehetőségei 2010-ben robusztusak voltak: Wi-Fi (b/g/n), Bluetooth 3.0 A2DP-vel, microUSB 2.0 OTG-támogatással, sőt még NFC is rendelkezésre áll - ez utóbbi egy szoftverfrissítéssel érhető el. Az A-GPS-támogatással ellátott GPS-t az Ovi Maps 3.0 egészítette ki, megbízható navigációs segédeszközöket biztosítva a felhasználók számára.
Az akkumulátor élettartama
A készülékben egy cserélhető 1200 mAh-s Li-Ion akkumulátor kapott helyet, ami megkönnyítette az akkumulátorcserét, ami a jelenlegi okostelefonoknál már nem gyakori, kényelmes funkció. A készenléti idő 2G-n akár 552 órát, 3G-n pedig 648 órát is elérhetett, a beszélgetési idő pedig 2G-n akár 9 óra 30 perc, 3G-n pedig 5 óra is lehetett. A zene szerelmeseinek pedig lenyűgöző, akár 54 órás zenelejátszási időt biztosított.
Összegzés
A Nokia C7 a Symbian-korszak emlékezetes készüléke marad, amely a maga korában az elegáns dizájn, a tiszteletreméltó teljesítmény és az átfogó funkciókészlet ötvözetét kínálja. Olyan színekben volt kapható, mint a szénfekete, a fagyos fém és a mahagóni barna, és megközelíthető, körülbelül 150 eurós induló ára volt. Bár a technológia a megjelenése óta jelentősen fejlődött, a Nokia C7 egy klasszikus készülék, amely az okostelefonok korai időszakában jelentős sokoldalúságot és funkcionalitást mutatott.
Ad