Ad
Nokia Asha 306

Nokia Asha 306: Átfogó felülvizsgálat

Bevezetés

A 2012 júniusában bemutatott és egy hónappal később kiadott Nokia Asha 306 egy olyan időszakot képvisel, amikor a Nokia a hagyományos mobil hardvert igyekezett ötvözni a kialakulóban lévő intelligens képességekkel. Bár mára már megszűnt, ez a kedvező árú készülék az Asha-sorozat része volt, amelynek célja az volt, hogy okostelefon-szerű élményeket kínáljon egy mobiltelefon-csomagban. Megfizethető, 70 EUR körüli ára vonzóvá tette a készüléket azon felhasználók számára, akik a csúcskategóriás okostelefonok költségei nélkül kerestek csatlakozási lehetőséget.

Tervezés és kivitelezés

A Nokia Asha 306 kompakt felépítésével tűnik ki, 110,3 x 53,8 x 12,8 mm-es méretei és mindössze 96 grammos súlya révén. Ennek köszönhetően könnyű és könnyen kézbe vehető, kényelmesen elfér a tenyérben vagy zsebben. A korabeli telefonokra jellemző Mini-SIM foglalattal rendelkezik. A telefon műanyag háza többféle színben kapható, többek között ezüstfehér, piros, középkék és sötétszürke színben, így a különböző esztétikai preferenciáknak is megfelel.

Megjelenítés

A telefon 3,0 hüvelykes TFT rezisztív érintőképernyővel rendelkezik, amelynek felbontása szerény, 240 x 400 pixel. Ez 65K színt kínál, ami bár a modern készülékekhez képest korlátozott, a maga idejében elegendő volt az alapvető színmegjelenítéshez. A képernyő rezisztív jellege azt jelenti, hogy a bevitel regisztrálásához nyomásra van szükség, ellentétben a ma megszokott kapacitív képernyőkkel, amelyek sokkal gördülékenyebben reagálnak az érintésre.

Teljesítmény és tárolás

A motorháztető alatt a Nokia Asha 306 10 MB belső tárhelyet kínál, amely egy dedikált microSDHC kártyahelyen keresztül bővíthető, és 2 GB-os kártyát tartalmaz. A készülék 32 MB RAM-mal és 64 MB ROM-mal rendelkezik, ami korlátozza a fejlett feladatok kezelésére való képességét, de elegendő az olyan alapvető műveletekhez, mint a hívások, SMS-ek és könnyű alkalmazások. A telefon nem rendelkezik GPS-helymeghatározással, ami manapság az okostelefonokban általánosan elterjedt funkció.


    Ad

Kamera

A 2 MP-es hátlapi kamerával felszerelt Nokia Asha 306 lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy 176x144 pixeles képeket és videókat rögzítsenek 10 képkocka/másodperc sebességgel. Bár a kamera adatai a mai szabványok szerint kezdetlegesek, alapvető képességet biztosít a pillanatok vizuális dokumentálására. Előlapi kamera nincs, ami összhangban van a készülék funkciótelefon besorolásával.

Csatlakoztathatóság

A telefon támogatja a GSM 2G hálózatokat, és olyan csatlakozási lehetőségeket tartalmaz, mint a Wi-Fi 802.11 b/g és a Bluetooth 2.1 EDR-rel. Ezek lehetővé teszik az alapvető internetböngészést és adatátvitelt. A készülék sztereó FM-rádióval is rendelkezik RDS-szel, ami népszerű funkció azokban a régiókban, ahol a rádió továbbra is a szórakozás elterjedt forrása. A készülék microUSB 2.0 porton keresztül csatlakoztatható más eszközökhöz, és továbbra is rendelkezik 3,5 mm-es audiocsatlakozóval a fejhallgatóhoz, amely sokak által kedvelt alapfunkció az egyszerűség és a közvetlen hangcsatlakozás miatt.

Az akkumulátor élettartama

A Nokia Asha 306 kiemelkedő jellemzője az akkumulátor hatékonysága, amelyet egy cserélhető Li-Ion 1110 mAh kapacitású akkumulátor táplál. A telefon lenyűgöző, akár 600 órás készenléti idővel és akár 14 órás beszélgetési idővel büszkélkedhet, ami jól használható a hosszú élettartamot a gyakori töltéssel szemben előnyben részesítő felhasználók számára. A zene szerelmesei akár 40 órán át élvezhetik a folyamatos lejátszást.

Szoftver és funkciók

A Nokia Series 40 operációs rendszerrel működő Asha 306 lehetővé teszi az alapvető feladatok elvégzését, beleértve az SMS, MMS, e-mail és IM üzenetküldést. Támogatja a Java-alapú alkalmazásokat, így hozzáférést biztosít a játékokhoz és a közösségi hálózati szolgáltatások integrációjához. A fejlett érzékelők hiánya ellenére rendelkezik gyorsulásmérővel a képernyő tájolásának beállításához.

Összegzés

Összefoglalva, a Nokia Asha 306 vonzó lehetőség volt azon felhasználók számára, akik egy telefon alapvető funkcióit keresik néhány hozzáadott csatlakozási funkcióval anélkül, hogy egy teljes értékű okostelefonra köteleznék el magukat. Tartós, kompakt kialakítása, megbízható akkumulátor-üzemideje és elérhető ára miatt a célcsoport számára érdemes volt megvásárolni. Bár már nem gyártják, öröksége tükrözi a Nokia azon stratégiai kísérleteit, hogy a 2010-es évek elején áthidalja a funkciótelefonok és a kifinomultabb készülékek közötti szakadékot.


    Ad