Ad

Bevezetés
A 2013 áprilisában bejelentett és ugyanezen év májusában megjelent Nokia Asha 210 egyedülálló belépő a mobiltelefonok piacán abból az időből, amikor a Nokia még megbízható és felhasználóbarát készülékek gyártásáról volt ismert. Bár az Asha 210 gyártását már megszüntették, még mindig aktuális azok számára, akik egyszerű, megfizethető és tartós, alapvető funkciókkal rendelkező telefont keresnek.
Tervezés és kivitelezés
A Nokia Asha 210 kompakt és praktikus kialakítású. A 111,5 x 60 x 11,8 mm-es méretekkel és mindössze 97,3 grammos tömeggel kényelmesen kézben tartható és könnyen elfér a zsebben, így ideális a hordozhatóságot kereső felhasználók számára. A QWERTY-billentyűzet megkülönböztető jellemzője, amely a fizikai billentyűzetet a gépeléshez előnyben részesítő felhasználók számára készült, ami ritkaság a jelenlegi, érintőképernyők által uralt piacon. A sárga, fekete, fehér, ciánkék és magenta színekben kapható telefon esztétikája a stílus és a funkcionalitás iránt egyaránt értékelő felhasználók széles körét vonzza.
Megjelenítés
A Nokia Asha 210 TFT-kijelzője a szerény 2,4 hüvelykes képernyő ellenére 320 x 240 képpontos felbontásával tiszta képet biztosít. Bár ez nem hasonlítható a modern okostelefonokhoz, az Asha 210 alapszintű kommunikációs eszközként való használatához elegendő. A 65K színből álló színpaletta megfelelő megjelenítési élményt nyújt az olyan feladatokhoz, mint az üzenetek olvasása vagy a telefon menüjében való navigálás.
Kamera
A Nokia Asha 210 egyetlen 2 MP-es hátlapi kamerával rendelkezik, ami a mai szabványok szerint meglehetősen alapszintű. Képes a hétköznapi forgatókönyvek fotózására, bár nem rendelkezik fejlett funkciókkal, és nem tartalmaz előlapi (szelfi) kamerát. A videofelvétel QCIF felbontásra korlátozódik 10 képkocka/másodperc sebességgel, ami hangsúlyozza, hogy a telefon a funkcionalitásra összpontosít a médiaképességek helyett.
Ad
Csatlakoztathatóság és hálózat
A készülék GSM 2G hálózatokon működik, és támogatja a kétsávos frekvenciákat, amelyek a legtöbb földrajzi területet lefedik az alapvető hanghívásokhoz és szöveges üzenetek küldéséhez. Bár a készülék GPRS- és EDGE-képességekkel rendelkezik, lényeges megjegyezni, hogy nem rendelkezik 3G vagy 4G-kapcsolattal, ami tükrözi, hogy egyszerű kommunikációs eszközként szolgál. A helyi vezeték nélküli csatlakoztathatóság érdekében az Asha 210 Wi-Fi 802.11 b/g és Bluetooth 2.1 szabványokkal van felszerelve, amelyek biztosítják az alapvető internet-hozzáférési és fájlátviteli képességeket.
Memória és szoftver
A Nokia Asha 210 belsőleg 64 MB tárhelyet és 32 MB RAM-ot kínál, ami a könnyű operációs rendszer és az előre telepített alkalmazások számára megfelelő konfiguráció. A felhasználók a tárhelyet egy dedikált microSDHC-kártyahelyen keresztül bővíthetik. A telefon támogatja az akár 1000 bejegyzést tartalmazó telefonkönyvet, és a hívásrekordokat is hatékonyan karbantartja. Bár korlátozott számú SNS-alkalmazást és Java-alapú játékot kínál, a hangsúly egyértelműen az alapvető funkciókon van.
Az akkumulátor élettartama
A Nokia Asha 210 kiemelkedő tulajdonsága a kivételes akkumulátoros üzemidő, amely az 1200 mAh-s cserélhető Li-Ion akkumulátornak köszönhető. A telefon akár 1104 órát is kibír készenléti állapotban, és akár 12 órányi beszélgetési időt is biztosít. A zene szerelmesei értékelni fogják a 40 órás lejátszási időt, ami nagy előny azoknak, akik elsősorban hívásokra és médiafogyasztásra használják telefonjukat gyakori újratöltés nélkül.
Egyéb jellemzők
Az Asha 210 az alapfelszereltségen kívül sztereó FM rádiót is tartalmaz RDS-sel és felvételi lehetőséggel, amely szórakozási lehetőségeket kínál a felhasználóknak. A 3,5 mm-es audiocsatlakozó jelenléte lehetővé teszi a könnyű csatlakoztathatóságot a legkülönfélébb audioeszközökhöz. A sugárzáskibocsátással tisztában lévő felhasználók számára a telefon SAR-értéke 0,99 W/kg a fejre és 0,72 W/kg a testre vonatkozóan.
Összegzés
A megjelenésekor körülbelül 50 eurós áron kínált Nokia Asha 210 ideális választás azok számára, akik egy kedvező árú telefont keresnek, amely minimális zavaró tényezők mellett az alapvető kommunikációs funkciókat helyezi előtérbe. Robusztus felépítése, QWERTY-billentyűzete és figyelemre méltó akkumulátor-üzemideje meggyőző érveket kínál arra, hogy ezt a készüléket másodlagos telefont vagy a mindennapi kommunikációs igényekhez egyszerű készüléket igénylő felhasználóknak ajánlják.
Ad