Ad
Nokia Asha 203

Bevezetés

A Nokia Asha 203 egy mobiltelefon, amelyet 2012 februárjában jelentettek be, és ugyanezen év májusában dobtak piacra. A Nokia Asha sorozatának részeként ez a modell az egyszerű funkcionalitás és az alapvető multimédiás funkciók keverékére vágyó felhasználóknak szólt. Az Asha 203 annak ellenére, hogy már nem gyártják, továbbra is figyelemre méltó példája a Nokia azon stratégiájának, hogy a feltörekvő piacokat megfizethető, de funkciógazdag készülékekkel szolgálja ki.

Tervezés és megjelenítés

A Nokia Asha 203 kompakt teste 114,8 x 49,8 x 13,9 mm-es méretekkel rendelkezik, így kényelmesen elfér a kézben. Mindössze 90 grammos súlyával hihetetlenül könnyű, így könnyen hordozható. A telefon Mini-SIM formátumot alkalmaz, ami akkoriban elterjedt választás volt a készülékeknél. A kialakítás nem áldozza fel az építési minőséget, műanyag szerkezete ellenére masszív érzetet nyújt.

Az Asha 203 2,4 hüvelykes TFT rezisztív érintőképernyővel van felszerelve. Bár a rezisztív technológia a mai szabványok szerint elavultnak tűnhet, abban az időben eléggé szabványos volt, és a készülék tervezett funkcióihoz elegendő alapvető érintéses bevitelt biztosított. A 240 x 320 pixeles felbontású, körülbelül 167 ppi sűrűségű képernyő elég tiszta az üzenetek olvasásához és a menüben való navigáláshoz, bár a nagyfelbontású minőséghez szokottakat nem fogja lenyűgözni.

Teljesítmény és memória

A motorháztető alatt a Nokia Asha 203 korlátozott belső tárhelyet kínál, 10 MB áll a felhasználók rendelkezésére. Ezt azonban kompenzálja a dedikált microSDHC kártyahely, amely lehetővé teszi a további fényképek, zenék és alkalmazások bővítését. A telefonkönyv akár 1000 bejegyzést is tárolhat, és támogatja az olyan funkciókat, mint a fényképes hívás, így az alapvető telefonos funkciókat előtérbe helyező felhasználóknak is kedvez. A 32 MB ROM és 16 MB RAM memóriával a telefon képes Java-alapú alkalmazások futtatására, bár a többfeladatos működés korlátozott.

Kamera képességek

Ami a fényképezést illeti, a Nokia Asha 203 egyetlen 2 MP-es fő kamerával van felszerelve. Ez a modern szabványok szerint alapfelszereltség, de kedvező fényviszonyok mellett gyors pillanatképek készítéséhez hasznos. A videofelvételt 176x144 pixeles felbontásban, 15 kép/mp sebességgel kínálja, ami elsősorban alkalmi használatra alkalmas funkció. Az előlapi kamera hiánya azt jelenti, hogy a készülék nem alkalmas szelfikészítésre vagy videohívásokra, de a célpiac felhasználói részéről akkoriban nem ez volt az elsődleges elvárás.


    Ad

Csatlakoztathatóság és multimédia

Az Asha 203 csatlakoztathatósága meglehetősen korlátozott. Nincs WLAN-képesség, de Bluetooth 2.1-et kínál A2DP-vel és EDR-rel a vezeték nélküli hang és az alapvető fájlmegosztás érdekében. Figyelemre méltó, hogy tartalmaz egy sztereó FM rádiót RDS-sel és felvételi lehetőséggel, amely azokat a felhasználókat szolgálja ki, akik szeretnek zenét vagy híreket hallgatni útközben. Bár a navigációhoz nincs GPS, a szabványos 3,5 mm-es jack-csatlakozó és a microUSB 2.0 port jelenléte támogatja a hangcsatlakozásokat, illetve a töltést.

Az akkumulátor élettartama

A(z) Nokia Asha 203 akkumulátorát egy cserélhető Li-Ion 1020 mAh kapacitású akkumulátor (BL-5C) táplálja, amely a figyelemre méltó akkumulátoros üzemidejéről ismert Nokia készülékeknél megszokott volt. Egyetlen feltöltéssel akár 650 óra készenléti időt, körülbelül 5 óra beszélgetési időt és akár 25 óra zenelejátszást biztosít. Ez kiemeli alkalmasságát a hosszú akkumulátor-üzemidőt igénylő felhasználók számára.

További jellemzők

A telefon támogatja az SMS, MMS, e-mail és IM funkciókat, valamint az alapvető internetböngészést és a közösségi hálózatok integrációját. A játék a Java MIDP 2.1 alkalmazásokon keresztül lehetséges, amelyek rövid ülésekhez alkalmas alkalmi játékokat kínálnak.

Összegzés

A Nokia Asha 203 megfizethető megoldásként tűnik ki azon felhasználók számára, akik alapvető mobiltelefon-funkciókat keresnek alapvető multimédiás funkciókkal és robusztus akkumulátorteljesítménnyel kombinálva. Olyan színekben kapható, mint a sötétvörös, a sötétszürke és az ezüstfehér, így esztétikailag megfelel a különböző felhasználói preferenciáknak. A bevezetéskor körülbelül 80 eurós árával a pénztárcabarát felhasználók számára elérhető választásként pozícionálták. Bár lehet, hogy nem felel meg a fejlett okostelefon-képességeket keresők igényeinek, de hatékonyan teljesíti az egyszerű mobilkommunikáció és a szórakozás terén betöltött szerepét.


    Ad