Ad

Bevezetés
A Nokia Asha 202 egy kedvező árú mobiltelefon, amelyet 2012 februárjában jelentettek be, és ugyanezen év júniusában jelent meg. Bár azóta már nem forgalmazzák, az Asha 202 továbbra is egy nosztalgikus technológiai darab, amely a dual SIM funkcióval és a modern okostelefonok bonyolultsága nélküli alapvető funkcionalitásra való összpontosítással tűnik ki. Vizsgáljuk meg részletesen a készülék különböző aspektusait.
Tervezés és kivitelezés
A Nokia Asha 202 kompakt kialakítású, mérete 114,8 x 49,8 x 13,9 mm, súlya pedig mindössze 90 gramm, így könnyű és könnyen hordozható. Testét úgy alakították ki, hogy kényelmesen illeszkedjen a kézbe, hangsúlyozva a hordozhatóságot és a praktikumot. A telefon többféle színben kapható, köztük sötétvörös, fekete, ezüstfehér, sötétszürke és aranyfehér színben, így a felhasználóknak számos stilisztikai választási lehetőséget kínál.
Megjelenítés
A 2,4 hüvelykes TFT rezisztív érintőképernyővel felszerelt Asha 202 szerény, körülbelül 31,2%-os képernyő-test arányú. A 240 x 320 képpontos felbontás körülbelül 167 ppi pixelsűrűséget biztosít, ami az alapvető feladatokhoz elegendő, de nem éri el a modern készülékekben megszokott élességet. Bár a rezisztív érintőképernyő a kapacitív képernyőkhöz képest több szándékos érintést igényel, a telefon alapvető menüiben és funkcióiban való navigáláshoz megfelelő.
Teljesítmény és tárolás
A Nokia Asha 202-t úgy tervezték, hogy minimális, 10 MB-os belső memóriával és 16 MB RAM-mal az alapvető feladatok, például a hívások és az SMS-ek kezelésére alkalmas legyen. Támogatja a microSDHC-kártyával bővíthető tárhelyet, ami a telefon korlátozott beépített tárhelye miatt elengedhetetlen. A telefonkönyv akár 1000 bejegyzést is tárolhat fotóhívás funkcióval, a hívásrekordok pedig 20 tárcsázott, 20 fogadott és 20 nem fogadott hívást tartalmaznak.
Csatlakoztathatóság és kommunikáció
A telefon a GSM 900/1800-as frekvenciasávokon működik, támogatja a GPRS és az EDGE 12-es osztályú szolgáltatásait, így alapvető kapcsolatot biztosít az internetböngészéshez és az e-mailezéshez. Hiányoznak azonban az olyan fejlett csatlakozási lehetőségek, mint a WLAN és a GPS, ami korlátozza a funkcionalitását a mai, hálózatba kapcsolt világban. A vezeték nélküli fájlátvitelhez Bluetooth 2.1 EDR-rel, a töltéshez és adatcseréhez pedig microUSB 2.0 porttal rendelkezik. A 3,5 mm-es audiocsatlakozó és a sztereó FM-rádió RDS-sel és felvételi lehetőséggel kiegészíti a multimédiás funkciókat.
Ad
Kamera jellemzői
A fényképezés szerelmesei hiányolhatják az Asha 202 kameraképességeit. Egyetlen 2 MP-es hátsó kamerával rendelkezik, és 176x144 felbontású, 15 kép/mp sebességű videofelvételt támogat, ami bármilyen szabvány szerint meglehetősen alapszintű. Az előlapi kamera hiánya korlátozza a készülék használhatóságát szelfikészítéshez vagy videohívásokhoz.
Az akkumulátor élettartama
A(z) Nokia Asha 202 akkumulátorát egy cserélhető 1020 mAh Li-Ion akkumulátor működteti. A gyártó adatai szerint az akkumulátor akár 400 óra készenléti időt, 5 óra beszélgetési időt és akár 25 óra zenelejátszást biztosít, ami egy ilyen készülék esetében igen dicséretes, és alkalmas azoknak a felhasználóknak, akiknek fontos a hosszú akkumulátor-üzemidő.
Szoftver és funkciók
A JAVA-t (MIDP 2.1) támogató egyszerű operációs rendszerrel működő Asha 202 SMS, MMS, e-mail és azonnali üzenetküldő szolgáltatásokkal rendelkezik. Bár a telefon támogatja az alapvető közösségi hálózati integrációt, távol áll a ma ismert összetett alkalmazás-ökoszisztémáktól, de tartalmaz néhány beépített játékot és Java-alkalmazást.
Ár és érték
A megjelenéskor a Nokia Asha 202 ára körülbelül 70 EUR volt, és egy megbízható, két SIM-kártyás mobiltelefont kereső, pénztárcabarát fogyasztókat célzott meg. Bár nem tűnt ki a csúcstechnológiás funkciókkal, szilárd értéket kínált a felhasználók számára, akiket inkább az alapvető dolgok és a költséghatékonyság érdekelt.
Összegzés
A Nokia Asha 202 emlékeztet arra a korszakra, amikor a mobiltelefonokat elsősorban kommunikációra használták, nem pedig hordozható számítógépként. Két SIM-kártyás képessége, kompakt kialakítása és kedvező árazása a felhasználók széles köre számára tette elérhetővé és vonzóvá a különböző piacokon. Azok számára, akik alapvető, megbízható, alapvető funkciókkal rendelkező mobiltelefont kerestek, az Asha 202 méltó versenyző volt a maga idejében. Annak ellenére, hogy megszűnt, még mindig bepillantást enged a mobiltechnológia fejlődésébe.
Ad