Ad

Bevezetés
A 2008 augusztusában bejelentett és ugyanezen év szeptemberében megjelent Nokia 8800 Carbon Arte a luxus és a technológia ötvözetét képviseli, olyan dizájnban, amely egyszerre hangsúlyozza a stílust és az exkluzivitást. A csúcskategóriás anyagairól és jellegzetes esztétikájáról ismert telefon a maga idejében kiemelkedett, elsősorban egy olyan piaci rést szólított meg, amely a kézműves munkát a legmodernebb specifikációk helyett értékelte.
Tervezési és építési minőség
A Nokia 8800 Carbon Arte egyik kiemelkedő jellemzője a készülék építési minősége. A szénszálból és titánból készült testbe zárt telefon tartósságot és kifinomultságot sugároz. Ezeket az anyagokat nem csak szilárdságuk, hanem könnyű tulajdonságaik miatt is választották, így a telefon 150 grammot nyom, ami jelentős, mégis kényelmes érzés a kézben. A készülék méretei (109 x 45,6 x 14,6 mm) hozzájárulnak a készülék kompaktságához, ami ellentétben áll a manapság elterjedt nagyobb telefonokkal. A karcálló üveg tovább fokozza a 2,0 hüvelykes OLED-kijelző tartósságát.
Megjelenítés
A Nokia 8800 Carbon Arte 2,0 hüvelykes OLED kijelzője 16 millió szín megjelenítésére képes. Bár a képernyő mérete és felbontása (240 x 320 képpont, ~200 ppi sűrűség) a modern szabványokhoz képest szerény, abban az időben élénk és éles vizuális élményt nyújtott. A kijelző a telefon előlapjának kis részét fedi, ami összhangban van azzal, hogy a készülék a képernyő elérhetőségével szemben a dizájnra helyezi a hangsúlyt.
Teljesítmény és tárolás
A GSM- és UMTS-hálózatokon futó készülék támogatja a 2G és 3G csatlakozást, akár 384 kbps adatátviteli sebességgel. Annak ellenére, hogy nincs kártyahely a bővíthető tárhelyhez, a 4 GB-os belső memória viszonylag nagyvonalú volt a megjelenéskor, és elegendő volt az alapvető fájlok és multimédiás tartalmak tárolására. A telefon hívásnapló-kapacitása azonban korlátozott, csak minimális számú legutóbbi hívásrekordot őriz meg, ami a mai felhasználók számára hátránynak tekinthető.
Ad
Kamera és multimédia
Egyetlen 3,15 megapixeles autofókuszos kamerával felszerelve a 8800 Carbon Arte tisztességes fényképeket tud készíteni, de nem rendelkezik a kortárs okostelefonok fejlett képalkotási funkcióival. A videofelvétel 480p felbontásban, másodpercenként 15 képkocka sebességgel támogatott, ami a korban szabványosnak számított. Nincs előlapi kamera, ami aláhúzza, hogy a korszak csak korlátozottan fókuszált a szelfikre. Figyelemre méltó a 3,5 mm-es audiocsatlakozó hiánya, de a készülék támogatja a Bluetooth 2.0-t A2DP-vel a vezeték nélküli hangzás érdekében.
Szoftver és felhasználói élmény
A Nokia 8800 Carbon Arte alapvető szoftverfunkciókat kínál, beleértve az SMS, MMS, e-mail és IM funkciókat a kommunikációhoz, valamint egy WAP 2.0/xHTML böngészőt Adobe Flash Lite képességekkel a böngészéshez. A letölthető Java-alkalmazások és játékok jelenléte az előre telepítettek mellett némi szórakoztató aspektust is ad a telefonhoz. E funkciók ellenére a telefon kezelőfelülete egyszerű, ami tükrözi a luxusra való összpontosítást.
Az akkumulátor élettartama
Ezt a mobiltelefont egy cserélhető 1000 mAh Li-Ion akkumulátor táplálja, amely 2G-n akár 300 óra készenléti időt biztosít, 3G-n pedig akár 288 órát. A beszélgetési idő tekintélyes - 2G-n akár 3 óra, 3G-n pedig 2 óra 45 perc -, ami elegendő azoknak a felhasználóknak az igényeinek kielégítésére, akiknek a stílus fontosabb, mint a hosszabb használhatóság.
Összegzés
A megjelenésekor körülbelül 840 eurós kiskereskedelmi áron kapható Nokia 8800 Carbon Arte a Nokia luxus mobiltelefonok gyártása iránti elkötelezettségének bizonyítéka. A prémium minőségű anyagok, a masszív építési minőség és az elegáns dizájn kombinációja inkább teszi a készüléket gyűjtői darabbá, mintsem praktikus választássá a technológia szerelmesei számára. Vonzereje státuszszimbólum jellegében rejlik, amely az exkluzivitás érzését nyújtja tulajdonosainak. Azok számára, akik értékelik az innovatív dizájnt és a kézműves kivitelezést, ez a telefon továbbra is klasszikus példája a Nokia ambiciózus törekvéseinek a luxustelefonok piacán.
Ad