Ad

Bevezetés
A 2007 májusában bemutatott Nokia 8600 Luna a maga idejében kiemelkedő mobilkészülék volt, amely a Nokia szép dizájn és funkcionális technológia ötvözésére való hajlamát tükrözte. A Nokia prémium termékcsaládjának részeként a Luna elegáns esztétikát és a korszakához képest ésszerű funkciókat ötvözött, így népszerű választás volt a mobiltelefonok stílusát és tartalmát egyaránt kereső fogyasztók körében.
Tervezés és kivitelezés
A Nokia 8600 Luna formatervezése az egyik legszembetűnőbb jellemzője. A telefont rozsdamentes acél és üveg jellegzetes keveréke öleli körül, ami fényűző és csúcskategóriás érzést kölcsönöz neki. Méretei 107 x 45 x 15,9 mm-esek, súlya pedig 143 gramm. Bár ez a mai mércével mérve súlyosnak tűnhet, a súly hozzájárult a telefon robusztus felépítéséhez és prémium érzetéhez. A billentyűzetet feltáró, sima csúszómechanizmus jellegzetes elem volt, amely hozzájárult a telefon vonzerejéhez, és a Luna-t korának egyik dizájnikonjává tette.
Megjelenítés
A Nokia 8600 Luna 2,0 hüvelykes TFT-kijelzővel van felszerelve, amely akár 16 millió színt is támogat. A 240 x 320 képpontos felbontással a kijelző képes volt élénk képeket és tiszta szöveget megjeleníteni, bár a körülbelül 25,7%-os képernyő-test arány miatt a kijelző mérete meglehetősen szerénynek tűnhet, különösen a modern készülékekhez képest. Mégis, egy 2007-es telefonhoz képest megfelelő megjelenítési élményt nyújtott a hívások, szövegek kezeléséhez és alkalmi fényképek készítéséhez.
Kamera
A Nokia 8600 Luna egyetlen 2 megapixeles kamerával rendelkezik, és alapvető fényképezési képességeket biztosít. Bár nem rendelkezett olyan fejlett funkciókkal, mint az autofókusz vagy a vaku, a kamera a maga idejében használható volt, és a mindennapi használatra alkalmas, tisztességes fényképek készítésére volt képes. Támogatta a QCIF videofelvételt is, ami a maga idejében tisztességes szabványnak számított, bár a mai, nagyfelbontású videofelvételhez szokott felhasználók számára nem lenne elegendő.
Ad
Teljesítmény és tárolás
A Nokia 8600 Luna 128 MB belső tárolóval érkezett. Bár nem volt lehetőség ennek memóriakártya-nyílással történő bővítésére, a rendelkezésre álló tárhely elegendő volt korlátozott számú fénykép, névjegy és üzenet tárolására. Teljesítményét tekintve a Luna nem volt hivatott erőműnek lenni; ehelyett úgy tervezték, hogy megbízható funkcionalitást nyújtson alapvető funkciókkal. A felhasználók kezelhették a hívásrekordokat, amelyek egyenként 20 tárcsázott, fogadott és nem fogadott hívást tartalmaztak, alapvető hasznosságot kínálva a mindennapi kommunikációhoz.
Csatlakoztathatóság és funkciók
A csatlakoztathatóság tekintetében a telefon támogatja a Bluetooth 2.0-t A2DP-vel, amely lehetővé teszi a vezeték nélküli hangfolyamot a kompatibilis eszközökhöz. A WLAN, a helymeghatározási szolgáltatások és a 3,5 mm-es jack-csatlakozó hiánya egyértelmű korlátozó tényező volt, ami azt jelzi, hogy a Luna inkább a stílus, mint a széles körű csatlakozási lehetőségek miatt készült. Ugyanakkor tartalmazott egy FM-rádiót, ami azt mutatja, hogy még mindig rendelkezett némi multimédiás képességgel. A készülék böngészési lehetőségei egy WAP 2.0/xHTML böngészőn keresztül történtek, ami a korszak telefonjaira jellemző volt. Emellett a felhasználók hozzáférhettek SMS-hez, MMS-hez, e-mailhez és azonnali üzenetküldéshez, ami a letölthető Java-játékok mellett a legtöbb alapvető kommunikációs igényt is kielégítette, ami enyhe szórakozási értéket biztosított.
Az akkumulátor élettartama
A Nokia 8600 Luna energiaellátásáról egy cserélhető, 900 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor gondoskodik, amely akár 240 óra készenléti időt és körülbelül 3 óra 40 perc maximális beszélgetési időt tesz lehetővé. Bár ezek a számok szerények, akkoriban meglehetősen szabványosnak számítottak, és általában megfelelőek voltak egy ilyen kategóriájú készülék esetében. Az akkumulátor cseréje egyszerű volt, mivel kivehető volt, ami a könnyű karbantartást értékelő felhasználóknak kedvezett.
Összegzés
A Nokia 8600 Luna megjelenésekor a kifinomultság szimbólumaként tűnt ki, főként prémium kategóriás kialakításának és anyagainak köszönhetően. Bár a technológiai innováció terén nem jelentett új utat, hatékonyan meghódította a stílusérzékeny felhasználók piacát, akik olyan készüléket kerestek, amely kiválóan néz ki és érződik. Mintegy 290 eurós árával luxuscikknek számított. Ma, bár a Luna talán nem éri el a modern okostelefonok képességeit, a mobiltelefonok történelméhez való hozzájárulása és egyedi formatervezése miatt továbbra is szeretettel emlékeznek rá.
Ad