Ad

Bevezetés
A 2007 júliusában bemutatott Nokia 7500 Prism esztétikailag határozottan eltér a modern okostelefonokra jellemző elegáns, minimalista dizájntól. Egyedi geometriai mintázata, amelyet a merész „prizma” dizájn hangsúlyoz, feltűnően más megjelenést biztosít, amely még a mai környezetben is kiemelkedik. Ez a ma már nem forgalmazott telefon megragadja azt az egyensúlyt, amelyről a Nokia a 2000-es évek közepén ismert volt: a forma és a funkcionalitás ötvözése.
Tervezés és kivitelezés
A Nokia 7500 Prism legjellegzetesebb tulajdonsága a formatervezés, amelyet a prizmára emlékeztető geometrikus és szögletes mintázat jellemez, amely elszakad a hagyományos telefonformáktól. A 109 x 44 x 14 mm-es méreteivel és mindössze 83 grammos súlyával a készülék kompakt, és kényelmesen elfér a kézben. Bár Mini-SIM-nek ad otthont, az általános felépítés a tartósságot és a hordozhatóságot tükrözi, különösen azok számára vonzó, akik a stílust és a kényelmet helyezik előtérbe.
Megjelenítés
A Nokia 7500 2,0 hüvelykes, 16 millió szín megjelenítésére képes TFT-képernyője a korához képest élénk képi megjelenítést biztosít. Annak ellenére, hogy a mai szabványok szerint viszonylag kicsi, a képernyő-test arány körülbelül 25,8%, a 240 x 320 pixeles felbontás biztosítja, hogy a képek és a szövegek tiszták maradjanak. A 200 ppi-s sűrűség a mindennapi feladatokhoz elegendő élességet biztosít, bár elmarad a ma elterjedt nagyfelbontású kijelzőkhöz képest.
Teljesítmény és memória
A Nokia 7500 Prism 30 MB belső tárhellyel rendelkezik, de ezt egy dedikált microSDHC-kártya foglalattal kompenzálja, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy jelentősen bővítsék a memóriát, és több multimédiás tartalmat tároljanak. A telefonkönyv akár 1000 bejegyzést is tárolhat, így bőséges helyet biztosít a névjegyek rendszerezéséhez, a személyre szabottabb élményt pedig a hozzáadott fotóhívási lehetőség biztosítja. A készülék hatékonyan rögzíti a hívásnaplókat, egyenként 20 bejegyzéssel a tárcsázott, fogadott és nem fogadott hívásokról, kielégítve az alapvető kommunikációs igényeket.
Ad
Kamera
A Nokia 7500 egyetlen 2 MP-es hátlapi kamerával felszerelve a korszakához képest tisztességes fotókat készít, LED vakuval párosítva, amely segít a gyenge fényviszonyok között. Bár a fényképezési képességek a modern szabványokhoz képest alapszintűek, a telefon fénykorában a tipikus használatra jól szolgálnak. A készülék QCIF felbontású videofelvételt kínál, amely rövid, alkalmi videókhoz alkalmas, bár az előlapi kamera hiánya miatt nem készíthetünk szelfiket vagy videohívásokat.
Csatlakoztathatóság és hang
A telefon támogatja a GSM-hálózatokat, és rendelkezik Bluetooth 2.0-val A2DP-vel, amely lehetővé teszi a vezeték nélküli audio streaminget és az alapvető adatátvitelt. Bár a WLAN és a GPS-hez hasonló helymeghatározási technológia hiányzik, FM-rádiót kínál, ami praktikus funkció az útközbeni szórakozáshoz. A Nokia 7500 nem rendelkezik 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval, ami korlátozza az audió tartozékok kompatibilitását, de támogatja a letölthető polifonikus és MP3-as csengőhangokat, és biztosítja a testreszabható riasztási típusokat.
Az akkumulátor élettartama
A kivehető 700 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátorral működő Nokia 7500 Prism készenléti ideje akár 240 óra, a beszélgetési idő pedig akár 2 óra 50 perc is lehet. Ez a teljesítmény 2007-ben elegendő volt a tipikus felhasználói szokásokhoz, a kivehető funkció pedig lehetővé teszi, hogy a felhasználók hosszabb használat esetén tartalék akkumulátort hordjanak maguknál.
További jellemzők
Ez a modell számos kiegészítő funkciót tartalmaz, beleértve a Java MIDP 2.0 támogatást további alkalmazásokhoz és játékokhoz. A multimédiát MP3/AAC/eAAC+/WMA-lejátszó egészíti ki, kielégítő hangélményt nyújtva az idő korlátai között. Az üzenetküldési képességek az SMS, MMS és e-mail szolgáltatásokra terjednek ki, bár az internet-hozzáférés a WAP 2.0/xHTML böngészőre korlátozódik.
Összegzés
A Nokia 7500 Prism egy olyan korszak nosztalgikus emléke, amikor a telefonok a személyes stílusról éppúgy szóltak, mint a kommunikációról. Annak ellenére, hogy már nem gyártják, jellegzetes kialakítása és a megjelenésekor versenyképes funkciók teszik emlékezetessé. Azoknak tetszik, akik értékelik a dizájnt és az egyszerű funkcionalitást, még akkor is, ha a mai fejlett technológiát nélkülözi. A megjelenésekor 120 EUR körüli árával olyan készüléket képvisel, amely mind esztétikailag, mind funkcionálisan értéket nyújtott a 2000-es évek közepén a mobilok világában.
Ad