Ad
Nokia 6216 classic

Bevezetés

A 2009 áprilisában bejelentett Nokia 6216 Classic egy olyan telefon, amely végül nem került piacra, mivel a megjelenés előtt törölték. Ennek ellenére a készülékre vázolt specifikációk és funkciók bepillantást engednek abba, hogy a mobiltechnológia átmeneti időszakában mit képzeltek el ennek a kompakt, középkategóriás mobiltelefonnak. Úgy tervezték, hogy az alapvető mobilfunkciókat áthidalja az akkoriban megjelenő új csatlakozási lehetőségek közül néhányat.

Tervezés és kivitelezés

A Nokia 6216 Classic formatervét tekintve egyszerű és praktikus esztétikát mutat, amely összhangban van a Nokia 2000-es évek végi formatervezési filozófiájával. A készülék mérete 114,7 x 41,7 x 14,5 mm, súlya pedig mindössze 88 gramm, így könnyű és zsebbarát. A telefon az akkoriban szokásos mini-SIM foglalattal rendelkezett. Kompakt mérete ellenére szilárd felépítéssel büszkélkedhetett, amely biztosította a tartósságot, ami fontos volt a mindennapi feladatokhoz megbízható mobiltelefont kereső felhasználók számára.

Megjelenítés

A telefon kijelzője egy 2,0 hüvelykes TFT-képernyő volt, amely 16 millió szín megjelenítésére volt képes, és viszonylag kis méretének korlátai között élénk megjelenítési élményt nyújtott. A 240 x 320 képpontos felbontás és a 200 ppi körüli pixelsűrűség megfelelő megjelenítési minőséget biztosított az olyan alapvető feladatokhoz, mint az üzenetek olvasása vagy a menük böngészése. A képernyő mérete és a képernyő-test arány azonban a korabeli technológiát tükrözi, ami korlátozta a készülék vonzerejét a kiterjedt médiafogyasztáshoz.

Kamera és multimédia

A Nokia 6216 Classic egyetlen 2 MP-es hátlapi kamerával készült, autofókusszal és LED vakuval, amely egyszerű fényképek készítéséhez megfelelő, de kiváló minőségű fotózásra nem alkalmas. Videófelvétel 480p felbontásban, másodpercenként 15 képkocka sebességgel volt lehetséges, ami rövid klipekhez megfelelő, de komolyabb videók készítéséhez hiányzott a gördülékenység. A telefon egy videohívásokra szánt VGA előlapi kamerát is tartalmazott, ami kezdetleges lehetőség volt a mobil videokommunikációval ismerkedni kezdők számára.


    Ad

Memória és tárolás

A telefon belsőleg 22 MB tárhellyel érkezett, ami egyértelműen jelzi a készülék alaptermészetét. A microSDHC-kártya foglalata döntő fontosságú volt, lehetővé téve a bővítést további fájlok és alkalmazások elhelyezéséhez. A telefonkönyv akár 2000 bejegyzést is tárolhatott, fotóhívási lehetőséggel, ami eléggé megfelelő volt a kiterjedt kapcsolattárolást és -kezelést igénylő felhasználók számára.

Csatlakoztathatóság és funkciók

A Nokia 6216 Classic csatlakoztathatósága némileg korlátozott volt, mivel nem rendelkezett WLAN-képességgel; azonban támogatta a Bluetooth 2.0-t A2DP-vel a vezeték nélküli audio streaminghez. A készülék tartalmazta az NFC-t (Near Field Communication), amely a mobilfizetés és információcsere előremutató funkciója, bár akkoriban még nem volt széles körben elterjedt. A telefon nem rendelkezett GPS-szel a helymeghatározáshoz, ami korlátozta volna a navigációra való felhasználását. A sztereó FM-rádió és a többféle üzenetformátum, köztük az SMS, az MMS, az e-mail és az azonnali üzenetküldés támogatása tükrözte a felhasználók tipikus kommunikációs igényeit abban az időszakban.

Hang és akkumulátor

Bár a telefon nem tartalmazott 3,5 mm-es csatlakozót, 2,5 mm-es audiocsatlakozót kínált, ami egy kis kellemetlenség, amelyhez adapterre lenne szükség a szabványos fejhallgatókhoz. A készüléket egy cserélhető Li-Ion 1000 mAh-s akkumulátor látta el energiával, amely akár 300 óra készenléti időt biztosított 2G vagy 3G hálózatokon, és a hálózat típusától függően változó beszélgetési időt.

Összegzés

A megközelítőleg 150 eurós áron a Nokia 6216 Classic célja az volt, hogy értéket nyújtson az alapvető mobilfunkciók és a feltörekvő technológiai funkciók, például az NFC révén, megbízható és tartós csomagolásban. Törlése miatt azonban a Nokia mobiltelefonok evolúciójának gazdag történelmében dokumentálatlanul maradt. Bár a korabeli szabványok szerint korlátozott, mégis olyan innovációs alapot teremtett, amely a jövőbeni mobilkészülékeket is formálja.


    Ad