Ad

Bevezetés
A 2010-ben bemutatott Nokia 5132 XpressMusic az XpressMusic sorozat egyik kiemelkedő modellje, amely a zenelejátszás és a szórakoztató funkciók terén nyújtott erőteljes teljesítményéről híres. Ez a telefon, bár megszűnt, bepillantást enged a 2010-es évek eleji mobiltervezési filozófiába, a funkcionalitásra és a zenecentrikus funkciókra összpontosítva.
Tervezés és kivitelezés
A Nokia 5132 XpressMusic kompakt és könnyű kialakítású, 107,5 x 46,7 x 14,8 mm méretű és mindössze 88 gramm súlyú. Ennek köszönhetően rendkívül hordozható, és könnyen elfér zsebben vagy kis táskában. A telefon teste praktikus és egyszerű, és olyan visszafogott színekben kapható, mint a szürke és a sárga, ami széles közönséget szólít meg. Mini-SIM foglalattal és a korszak telefonjainál megszokott, tartós műanyag testtel van felszerelve, ami biztosítja a tartósságot és a mindennapi kopásnak való ellenállást.
Megjelenítés
A 2,0 hüvelykes, 256K színű TFT-kijelző 240 x 320 képpont felbontású, méretéhez képest megfelelő tisztaságú képernyővel rendelkezik. A körülbelül 24,7%-os képernyő-test arány a korabeli tervezési trendeknek megfelelően a funkcionalitást helyezi előtérbe a nagyobb betekintési felülettel szemben. Ez talán nem hasonlítható össze a modern okostelefonok kijelzőivel, de az alapvető feladatokhoz, például a navigációhoz és az üzenetolvasáshoz megfelelő volt.
Teljesítmény és memória
Bár a Nokia 5132 XpressMusic nem rendelkezik fejlett feldolgozási teljesítménnyel, a hangsúly továbbra is a hatékonyságon és a felhasználóbarát műveleteken van. Belső tárhelye 30 MB, de támogatja a bővítést egy külön microSDHC kártyahelyen keresztül, amely 1 GB-ot tartalmaz, ami nagy segítség a zene és az alapvető alkalmazások tárolásához. Ez tükrözi a telefon elsődleges szerepét zenei eszközként egy olyan korszakban, amikor a streaming még nem volt mindenütt jelen.
Kamera
A telefon kamerájának specifikációja szerény, egyetlen 2 MP-es fő kamerával, amely 15 kép/mp sebességű QCIF videóra képes. Ahogy az egy zenére összpontosító készülék esetében várható volt, a kamera nem a fő fénypont, az alapvető fotózási igényeket szolgálja ki, a manapság az okostelefonokban jellemzően megtalálható fejlett funkciók nélkül.
Ad
Zene és hang
Az XpressMusic márkajelzés nagy hangsúlyt fektet az audio képességekre. A készülék 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval, dedikált zenegombokkal és RDS-szel ellátott sztereó FM-rádióval rendelkezik, ezzel is hangsúlyozva a zene szerelmesei iránti elkötelezettségét. A beépített hangszóró elfogadható hangminőséget biztosít, így megbízható választás a menet közbeni zenehallgatáshoz.
Csatlakoztathatóság
A Nokia 5132 a csatlakoztathatóság tekintetében Bluetooth 2.0-t kínál A2DP-vel az audio streaminghez, és microUSB 2.0-t az adatátvitelhez, bár olyan fejlett funkciókat, mint a WLAN vagy a helymeghatározási szolgáltatások, nem tartalmaz. Ez azt jelzi, hogy a készülék inkább az alapvető funkciókat helyezi előtérbe, mint a bonyolult csatlakozási lehetőségeket. Ezenkívül támogatja a GPRS és EDGE szolgáltatást az alapvető internetezési igények kielégítésére, bár 3G vagy nagyobb sebességű adatátviteli képességek nem állnak rendelkezésre.
Az akkumulátor élettartama
A Nokia 5132 XpressMusic egyik fő erőssége az akkumulátor teljesítménye. A kivehető 1200 mAh-s Li-Ion akkumulátor akár 6 óra beszélgetési időt és lenyűgöző 20 óra zenelejátszást biztosít, ami kiemeli a készülék robusztus zenelejátszó képességét. A készenléti idő is tisztességes, akár 288 órán át is tart, ami ideális azoknak a felhasználóknak, akik olcsó, hosszú élettartamú készüléket keresnek.
Ár és piaci pozíció
A Nokia 5132 XpressMusic megjelenésekor, 70 EUR körüli áron, megfizethető, belépő szintű készülékként volt pozícionálva, amely elsősorban a zene szerelmeseinek szólt. Költséghatékonysága az alapvető funkciókkal párosulva nagyszerű értéket nyújtott azok számára, akiknek nem volt szükségük csúcskategóriás okostelefon-képességekre.
Összegzés
A Nokia 5132 XpressMusic egy egyszerű, megbízható készülék, amelynek alapvető funkciói azok számára készültek, akiknek a zene a legfontosabb útközben. Kialakítása és funkciókészlete talán nem állja meg a helyét a mai okostelefonokkal szemben, de tökéletesen megtestesíti a mobiltechnológia egy bizonyos korszakát. Zenecentrikus telefonként kitűnt kiváló akkumulátor-üzemidejével és könnyű kezelhetőségével, és tartósan vonzó volt az egyszerű mobiltelefonok rajongói körében.
Ad