Ad
Nokia 301

Tervezési és építési minőség

A Nokia 301 kompakt és praktikus kialakítással rendelkezik, amely a 2010-es évek eleji mobiltelefonokra jellemző. A 114 x 50 x 12,5 mm-es méretekkel és mindössze 102 grammos tömeggel kényelmesen elfér a kézben és a zsebben, így biztosítva a könnyű használatot és a hordozhatóságot. A telefon élénk színekben, többek között cián, fekete, sárga, magenta és fehér színben kapható, ami egy kis személyre szabhatóságot kölcsönöz a robusztus műanyag testnek. Az egy vagy két Mini-SIM-hely választhatósága rugalmasságot biztosít a több számot kezelő felhasználók számára, ami vonzó funkció a globális utazók vagy a munkahelyi és személyes vonalakkal zsonglőrködők számára.

Megjelenítés

A készülék 2,4 hüvelykes TFT-kijelzője 256K színt képes megjeleníteni, ami alapvető láthatóságot biztosít hívásokhoz, szövegekhez és egyszerű grafikákhoz. A 240 x 320 pixeles felbontással és a körülbelül 167 ppi-s pixelsűrűséggel a képernyő elegendő az alapvető feladatok elvégzéséhez, bár nem rendelkezik a modern okostelefonok élességével. A kijelző szerény mérete kíméli az akkumulátor élettartamát, ami döntő tényező azon felhasználók számára, akik a nagyméretű érintőképernyőkkel szemben a hosszú élettartamot helyezik előtérbe.

Teljesítmény és memória

A 64 MB RAM-mal és 256 MB ROM-mal rendelkező Nokia 301 nem intenzív multitaskingra készült, de az alapvető telefonfunkciókat, például a hívást, az SMS-ezést és az egyszerű Java-alapú játékok és alkalmazások futtatását zökkenőmentesen kezeli. A médiatároláshoz a készülék külön microSDHC-nyílást tartalmaz, amely lehetővé teszi a felhasználók számára a tárhely bővítését, valamint a zene, a fényképek és egyéb fájlok hatékony kezelését.

Kamera

A telefon 3,15 MP-es fő kamerája alapszintű fotózási képességeket kínál, és inkább gyors pillanatképek készítésére alkalmas, mint professzionális minőségű képek készítésére. A videofelvétel 320p felbontásban, 30 képkocka/másodperc sebességgel érhető el, ami bár a mai szabványokhoz képest kezdetleges, de önálló fényképezőgépek hiányában megfelelő kiegészítő volt az emlékek menet közbeni megőrzéséhez.


    Ad

Hang és csatlakoztathatóság

A Nokia 301 praktikus kialakításával összhangban olyan alapvető hangfunkciókat tartalmaz, mint a hangszóró és a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó, amely a hagyományos, vezetékes fülhallgatót előnyben részesítő felhasználók igényeit elégíti ki. A vezeték nélküli eszközökkel való párosításhoz a Bluetooth 2.1 A2DP és EDR funkcióra korlátozódik, bár hiányzik belőle a WiFi, az NFC és a GPS, ami kiemeli a telefon alapfunkcióját, amely a hívásokat és üzeneteket helyezi előtérbe az internetkapcsolattal szemben.

Akkumulátor és hatékonyság

A Nokia 301 egyik kiemelkedő jellemzője az akkumulátor élettartama. A kivehető 1110 mAh-s Li-Ion akkumulátorral felszerelt készülék figyelemre méltó hatékonysággal büszkélkedhet: készenléti ideje 2G hálózaton akár 888 óra, 3G hálózaton pedig akár 936 óra, a beszélgetési idő pedig akár 20 óra 2G hálózaton vagy 6 óra 3G hálózaton. Ez a meghosszabbított akkumulátor-üzemidő különösen vonzóvá teszi a készüléket a töltési lehetőségekhez korlátozottan hozzáférő területeken élő vagy gyakran mozgásban lévő felhasználók számára.

További jellemzők

Az alapvető alkalmazásokkal előtelepített Nokia 301 támogatja az SMS, az MMS, az e-mail és az azonnali üzenetküldést, így az alapvető kommunikációs igényeket is kielégíti. A telefon a klasszikus Nokia-játékok báját is megőrzi, és sztereó FM-rádiót is tartalmaz, ami adatforgalom nélküli szórakozáshoz kellemes funkció.

Összegzés

A Nokia 301 a megjelenésekor körülbelül 70 eurós árával a drága okostelefonok megfizethető alternatíváját kínálta, hangsúlyozva a tartósságot és az alapvető funkciókat. Bár technológiai korlátai mai mércével mérve nyilvánvalóak, továbbra is megbízható választás marad azok számára, akik az egyszerű kommunikációt, a hosszabb akkumulátor-üzemidőt és az egyszerűséget részesítik előnyben a modern okostelefonok bonyolultságával szemben. Akár nosztalgiából, akár az alapvető telefonműveleteket igénylő területeken történő gyakorlati használatra, a Nokia 301 a Nokia mobiltelefon-ipar meghatározó éveiben betöltött szerepének bizonyítéka.


    Ad