Ad
Motorola XT806

A Motorola XT806 felülvizsgálata

A 2010 szeptemberében bejelentett és ugyanezen év negyedik negyedévében megjelent Motorola XT806 egy olyan készülék, amely a maga korának keretein belül igyekszik a funkcionalitást és a stílust egyaránt magába foglalni. Mára már megszűnt, de egykor tisztességes ajánlatként állt a korszakban, amikor az Android még csak szilárdította a lábát az okostelefonok piacán.

Tervezési és építési minőség

Az XT806 kompakt kialakítású, 109,9 x 57 x 18,6 mm-es méretekkel és 165 grammos tömeggel rendelkezik, így kissé nehézkes, de kézben elég masszív. Nagyrészt a masszív felépítésnek és a kompakt kialakításnak köszönhető, amely egy 3,2 hüvelykes, 16 millió színt megjelenítő, rezisztív TFT-érintőképernyőt foglal magába. A 480 x 854 pixeles felbontás tekintélyes, körülbelül 306 ppi pixelsűrűséget eredményez, ami élénk vizuális megjelenítést tesz lehetővé, bár a rezisztív érintőképernyő technológiája talán nem olyan érzékeny, mint a modern kapacitív kijelzők. Ez a masszív forma jellemző volt a Motorola formatervezésére ebben az időszakban, és jól szolgálta azt a professzionális környezetet, amelyre a jelek szerint szánták.

Hálózat és csatlakoztathatóság

Az XT806 átfogó hálózati technológiai támogatást nyújtott, GSM, CDMA és EVDO támogatással, így sokoldalúan használható olyan felhasználók számára, akik különböző régiókban, eltérő hálózati technológiai preferenciákkal utaznak. Az internet sebességét az EV-DO Rev.A technológia segítette elő, amely akár 3,1 Mbps sebességre is képes volt, ami az akkori szabványoknak megfelelő volt. Ami a csatlakozási lehetőségeket illeti, a telefon Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth 2.1 A2DP támogatással, valamint GPS funkciót biztosított A-GPS támogatással, ami egy 2010-es okostelefon esetében tisztességes funkció volt.


    Ad

Teljesítmény és szoftver

A TI OMAP 3430 lapkakészlet által működtetett készülék 600 MHz-es Cortex-A8 CPU-val és PowerVR SGX530 GPU-val rendelkezik, így teljesítménye a modern szabványokhoz képest meglehetősen korlátozott, de a kiadáskor elfogadható. Android 2.1 Eclair operációs rendszerrel futott, amely a fénykorában az egyik legfejlettebb Android-verziónak számított. Az 512 MB belső tárhely és RAM azonban jelentős korlátokat jelent, így a felhasználóknak a memóriabővítéshez nagymértékben a microSDHC kártyahelyre kell támaszkodniuk. A felhasználói felület egyszerű volt, de a készülék több alkalmazás egyidejű kezelésénél vagy igényesebb alkalmazásoknál nehézségekbe ütközhetett.

Kamera és multimédia

Az XT806 egyetlen 5 MP-es autofókuszos kamerával rendelkezik, amelyet LED vaku támogat. A kamera 720p felbontású videót képes rögzíteni 20 kép/mp sebességgel, ami a megjelenése során az alapvető használathoz megfelelő fotó- és videóminőséget biztosít. Mindazonáltal az előlapi kamera hiánya hátrányt jelenthet azok számára, akik a szelfiket vagy a videokommunikációt helyezték előtérbe. A multimédiás élményt a sztereó FM-rádió és az MP3/WAV/WMA/AAC+ lejátszás támogatása tette teljessé, amelyet a hangszóró egészít ki. Hátrányt jelent a 3,5 mm-es audiocsatlakozó hiánya, ami az univerzálisabb fejhallgató-lehetőségeket kereső audiofiloknak kedvezett volna.

Az akkumulátor élettartama és egyéb jellemzők

A készülékben egy 1380 mAh kapacitású, cserélhető Li-Ion akkumulátor található, amely akár 100 óra készenléti időt és körülbelül 5 óra 40 perc beszélgetési időt ígér. Ez a szerény akkumulátor-üzemidő a korszakára jellemző igényeket és fejlesztéseket tükrözi. További jellemzők közé tartozik a HTML-böngésző, a beépített érzékelők, például a gyorsulásmérő és az iránytű, valamint a fejre vonatkozó 0,32 W/kg és a testre vonatkozó 0,81 W/kg SAR-érték.

Összegzés

A professzionális szürke színű Motorola XT806 egy olyan piaci rést szolgál ki, amely nagyra értékeli a robusztus funkcionalitást és a megbízható csatlakoztathatóságot. Bár már nem gyártják, a készülék jól példázza az okostelefon-technológia átmeneti időszakát, amikor a mai okostelefonok alapelemei úttörő szerepet játszottak és vitatkoztak. Bár ma már talán nem állja ki a teljesítmény próbáját a modern alternatívákhoz képest, a Motorola vonalán belül továbbra is figyelemre méltó történelmi készülék marad, amely jól szemlélteti a korai Android növekedése során bekövetkezett sarkalatos változást.


    Ad