Ad
Motorola XT390

Bevezetés

A Motorola XT390 egy kedvező árú okostelefon, amelyet először 2012 áprilisában jelentettek be, és ugyanezen év negyedik negyedévében jelent meg. Ezt a készüléket a feltörekvő piacok és a költségvetés-tudatos fogyasztók számára tervezték, akiknek alapvető okostelefon-funkcionalitásokra volt szükségük. Végül megszűnt, de specifikációi és funkciói lenyűgöző betekintést nyújtanak a korai, belépő szintű felhasználókra szabott Android mobiltechnológiába.

Tervezési és építési minőség

A 116 x 63,5 x 11 mm-es méretekkel és 110 g-os tömeggel a Motorola XT390 kifejezetten kompakt és könnyű. Két SIM-kártyás funkcióval rendelkezik, ami vonzó volt azon felhasználók számára, akik egy készülékben két különböző számot akartak rugalmasan használni, ami számos fejlődő piacon gyakori igény. A telefon klasszikus dizájnú, pezsgőszínű és szarvasgomba-fekete színben kapható, visszafogott, mégis funkcionális megjelenést biztosít.

Megjelenítés

A készülék egy 3,5 hüvelykes TFT-kijelzővel van felszerelve, amely 256K szín megjelenítésére képes. Ez a méret könnyű egykezes használatot biztosít, ami előnyös tulajdonság azok számára, akik nem szoktak hozzá a nagyobb képernyőkhöz. A 320 x 480 pixeles felbontás körülbelül 165 ppi pixelsűrűséget eredményez, ami a korban megfelelő volt, de a mai szabványok szerint szerény. A körülbelül 49,5%-os képernyő-test arány a korszak tervezési tendenciáit tükrözi, ahol a kereteket jobban hangsúlyozták.

Teljesítmény

Az Android 2.3.6 (Gingerbread) operációs rendszerrel működő Motorola XT390-t egy Mediatek MT6573 lapkakészlet hajtotta, 800 MHz-es Cortex-A9 CPU-val és PowerVR SGX531 GPU-val. Bár ezek a specifikációk ma már elavultnak tűnhetnek, elegendőek voltak az alapvető okostelefonos feladatokhoz, például az SMS-ezéshez, a hívásokhoz és az egyszerű alkalmazások futtatásához. Az 512 MB RAM és a hasonló belső tárhely microSDHC-kártyával bővíthető volt, ami némi rugalmasságot biztosított a több helyet igénylő felhasználók számára.


    Ad

Kamera

A fényképezési igényeket egyetlen 3,15 MP-es hátsó kamera elégítette ki, amely képes 480p videó rögzítésére 30fps sebességgel. Bár az előlapi kamera hiányzott, ami akkoriban jellemző volt a kedvező kategóriára, a kamera elegendő volt a rögtönzött pillanatképekhez és az egyszerű videofelvételekhez.

Csatlakoztathatóság és funkciók

A csatlakoztathatóság tekintetében az XT390 támogatta a Wi-Fi 802.11 b/g/n szabványt hotspot képességekkel, a Bluetooth 3.0-t, és A-GPS-támogatással GPS-képes volt. Figyelemre méltó, hogy nem tartalmazott rádiós képességeket, ami egyes felhasználók számára hátrányt jelenthetett. A kornak és a célközönségnek megfelelően azonban alapvető csatlakozási funkciókat kínált.

Akkumulátor és hang

A telefon kivehető Li-ion akkumulátorral rendelkezett, amely akár 220 órányi készenléti és 6 órányi beszélgetési időt is támogatott - ez a telefon új korában elegendő volt a mindennapi használathoz. Az audio igényeket egy hangszóró és egy 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó elégítette ki, mindkettő akkoriban szabványos volt a zenehallgatáshoz és a hívásokhoz.

Összegzés

A Motorola XT390 megjelenésekor 210 EUR körüli áron, megfizethető belépő szintű okostelefonként volt pozícionálva. Alapvető funkciókat és csatlakoztathatóságot biztosított, és kielégítő teljesítményt nyújtott az alapvető modern kommunikációs igények kielégítésére. Megszűnése az okostelefon-technológia gyors ütemű fejlődését tükrözi, de az XT390 azért marad figyelemre méltó, mert fénykorában hozzájárult ahhoz, hogy az okostelefonok szélesebb közönség számára is elérhetővé váljanak.


    Ad