Ad
Motorola XT319

Motorola XT319 felülvizsgálata

Bevezetés

A 2011 októberében bemutatott Motorola XT319 egy olyan korszakot képvisel, amikor az okostelefonok egyre kompaktabb, funkciógazdagabb készülékekké váltak, de még mindig az alapvető kommunikációs és csatlakozási igényeket elégítették ki. Ez a mostanra megszűnt készülék lényegében egy középkategóriás Android opció volt a stílus és a funkcionalitás ötvözésére törekvő fogyasztók számára, amely mini-SIM beállítással és egy praktikus beépített állvánnyal rendelkezik a kényelmes médiafogyasztás érdekében.

Tervezés és kivitelezés

Ami a kialakítást illeti, az XT319 viszonylag kompakt és ergonomikus felépítésű, 110 x 59,6 x 13,4 mm-es méretekkel és 109 grammos tömeggel rendelkezik. Kényelmesen elfér a kézben, köszönhetően a 3,2 hüvelykes kijelzőnek - ez a megjelenésekor meglehetősen megszokott tulajdonság volt. A beépített állvány egyedi megoldás, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók könnyedén felemelhessék a készüléket a videók vagy videohívások kéz nélküli megtekintéséhez. A készülék teste mini-SIM foglalattal rendelkezik, és egy robusztus, mégis ízléses burkolat veszi körül, amely csak fekete színben kapható. Ez a tervezési megközelítés a praktikusságot célozza, de a komolyabb felhasználók számára stilárisan bólint.

Kijelző és interfész

A Motorola XT319 egy 256K szín megjelenítésére képes TFT kijelzővel rendelkezik. Bár a mai szabványok szerint nem különösebben figyelemre méltó, a 3,2 hüvelykes képernyő a korban elegendő volt, és 320 x 480 pixeles felbontást kínál. Ez körülbelül 46,5%-os képernyő-test arányt és 180 ppi körüli pixelsűrűséget eredményezett, ami alkalmi használatra megfelelő tisztaságot és színmegjelenítést biztosított. A képernyő érintésérzékeny kezelőszervekkel is rendelkezik, ami egyszerűvé és intuitívvá tette a navigációt, és a felhasználóbarát Android 2.3.4 (Gingerbread) operációs rendszeren fut.

Teljesítmény

A motorháztető alatt az XT319 a Qualcomm MSM7227T-1 Snapdragon S1 chipsetre támaszkodik, amely 800 MHz-es CPU-val és Adreno 200 GPU-val van felszerelve. Bár ez a konfiguráció szerény, de 2011-ben az olyan alapvető feladatokhoz, mint a webböngészés, a közösségi média és a médialejátszás, elég jól megfelelt. A telefon 512 MB belső tárolóval és 256 MB RAM-mal rendelkezik, ami elegendő az alapvető műveletekhez, és amelyet egy microSDHC kártyahely támogat, a mellékelt 2 GB-os kártyával további tárhelybővítésre.


    Ad

Kamera képességek

A fényképezéshez és videózáshoz az XT319 egyetlen 3,15 megapixeles főkamerát kínál, amely a maga korában elfogadható minőségű képeket készít. Videót is rögzít 480p@30fps sebességgel, ami a középkategóriás okostelefonoknál szabványos volt a maga éveiben. A készülék tartalmaz egy VGA szelfikamerát is, ami bár alapfunkció, de megfelelt a szelfik és videohívások iránti növekvő érdeklődésnek.

Csatlakoztathatóság és további funkciók

A csatlakoztathatóság tekintetében az XT319 számos lehetőséget kínál, többek között Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 A2DP-vel és EDR-rel, valamint GPS A-GPS-szel a pontos helymeghatározási szolgáltatásokhoz. A telefon támogatja a microUSB 2.0 interfészt a töltéshez és az adatátvitelhez, valamint FM rádióval és RDS-sel rendelkezik az útközbeni szórakoztatáshoz. A 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót is megtartotta, így az audió tartozékok széles skálájával való kompatibilitás biztosított.

Az akkumulátor élettartama

A Motorola XT319 tápellátását egy 1390 mAh kapacitású, cserélhető Li-Ion akkumulátor biztosítja, amely készenléti állapotban akár 200 órát, beszélgetési időben pedig körülbelül 5 órát és 40 percet is kibír. Az akkumulátor teljesítményének ezt a szintjét úgy tervezték, hogy a telefon egy átlagos, mérsékelt használatú napon keresztül kényelmesen ellássa energiával. Tekintettel a szerény teljesítményadatoknak köszönhető hatékony energiafelhasználásra, az akkumulátor élettartamának a legtöbb felhasználó igényeit kellett volna kielégítenie a fénykorában.

Összegzés

Az egykor 130 euró körüli áron kínált Motorola XT319 dicséretes ajánlat volt azok számára, akik költséghatékony okostelefonos megoldást kerestek. Erősségei, például praktikus mérete, beépített állványa és kiegyensúlyozott funkciókészlete vonzóvá tette az egyszerű, megbízható telefont kereső felhasználók számára. Bár azóta a modernebb okostelefonok háttérbe szorították, stabil ugródeszkaként szolgált a Motorola mobilkészülékeinek örökségében.


    Ad