Ad

Bevezetés
A Motorola XPRT MB612 egy olyan okostelefon, amely 2011 közepén debütált, és az üzleti szakembereket és a megbízható, robusztus kommunikációs képességekkel rendelkező készüléket kereső felhasználókat célozta meg. Az Android gyors fejlődésének időszakában megjelent készülék a termelékenységre szabott, fizikai QWERTY-billentyűzettel ellátott funkciók és a vállalati felhasználóknak szánt biztonsági funkciók keverékét kínálja. Bár már nem gyártják, a készülék azt a képet mutatja, hogy milyenek voltak az okostelefonok a BlackBerry által uralt korszakban, és a Motorola ezt a készüléket az üzleti felhasználók számára erős versenyzőként pozícionálta.
Tervezés és kivitelezés
A Motorola XPRT-t a professzionális felhasználókat szem előtt tartva tervezték, ami a formavilágában és a formatervezési etikájában is megmutatkozik. Méretei 120,4 x 60,9 x 13 mm, súlya 145 gramm, így a korához képest kompakt és viszonylag könnyű. Egyik kiemelkedő jellemzője a QWERTY-billentyűzet, amely a telefon alsó felének nagy részét elfoglalja. Ez a billentyűzet a korabeli BlackBerry készülékek hatását tükrözi, és az e-mailek és üzenetek tapintható gépelési élményét igyekszik biztosítani. A masszív építési minőséget a fekete szín hangsúlyozza, józan és professzionális megjelenést biztosítva.
Megjelenítés
A telefon 3,1 hüvelykes TFT-kijelzővel rendelkezik, amelynek felbontása 320 x 480 képpont. Ez körülbelül 186 képpont per hüvelyk pixelsűrűséget eredményez, ami akkoriban a középkategóriás okostelefonoknál szabványosnak számított. Bár a mai szabványok szerint nem túl nagy, a kijelző mérete jól illeszkedik az üzleti felhasználók igényeihez, akiknek inkább az e-mailekhez és naptárbejegyzésekhez való gyors hozzáférésre volt szükségük, mint a médiafogyasztásra való összpontosításra. A képernyő-test arány körülbelül 39%, ami a funkcionalitást tükrözi a formával szemben, és a dedikált billentyűzetet helyezi előtérbe a kiterjedt képernyőfelülettel szemben.
Teljesítmény
A motorháztető alatt az XPRT-t egy 1,0 GHz-es Cortex-A8 processzor hajtja, amely egy TI OMAP 3620 lapkakészlettel van integrálva, és egy PowerVR SGX530 GPU kíséri. Ez a hardverkonfiguráció hatékonyan támogatta az Android 2.2 (Froyo) operációs rendszert, bár a modern benchmarkok szerint jelentős korlátot jelent, hogy az Android 2.2-nél tovább nem lehet frissíteni. A feldolgozási teljesítmény megfelelő volt az akkori tipikus üzleti alkalmazásokhoz, és megfelelő többfeladatos képességeket biztosított az e-mailek, a böngészés és a termelékenységi alkalmazások könnyű használatához. A memória tekintetében a telefon 2 GB belső tárhelyet kínál, amely egy dedikált microSDHC kártyahelyen keresztül bővíthető, és kezdetben 2 GB-os kártyával érkezik. Ez a bővítési lehetőség a korlátozott beépített tárhely miatt kulcsfontosságú volt.
Ad
Kamera
A fényképészeti fronton az XPRT egyetlen 5 MP-es hátsó kamerával van felszerelve, autofókusszal és LED vakuval. Ez a kameraelrendezés a korabeli okostelefonokra jellemző volt, jó fényviszonyok mellett egyszerű pillanatképek készítésére alkalmas. Az előlapi kamera hiánya azonban azt jelenti, hogy az XPRT-t nem a modern kommunikációs lehetőségek, például a videohívások figyelembevételével tervezték.
Az akkumulátor élettartama
Minden üzleti célú készülék esetében kulcsfontosságú az akkumulátor élettartama, és az XPRT kivehető 1860 mAh Li-Ion akkumulátorral rendelkezik. Ez a kapacitás akár 380 óra készenléti időt és 9 óra beszélgetési időt tesz lehetővé, így egyetlen feltöltéssel egész napos használatot biztosít, ami az állandóan mozgásban lévő szakemberek számára alapvető fontosságú volt. Az akkumulátor cserélhető jellege szintén előnyös azon felhasználói csoport számára, akiknek szükségük lehet tartalékok szállítására.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
A csatlakozási funkciók jól illeszkednek az üzleti felhasználók igényeihez, mind a GSM-, mind a CDMA-hálózatokat támogatják. Emellett Wi-Fi 802.11 b/g/n csatlakozási lehetőséget is biztosít, DLNA és hotspot képességekkel, ami elengedhetetlen a munkakörnyezetekbe való zökkenőmentes integrációhoz. A Bluetooth 2.1 és az A-GPS-támogatással ellátott GPS beépítése kiemeli a készülék sokoldalúságát. Az XPRT átfogó érzékelőkészlettel van felszerelve, beleértve a gyorsulásmérőt, a közelségérzékelőt és az iránytűt, és támogatja az Adobe Flash böngészést.
Összegzés
A Motorola XPRT MB612 a maga idejében vonzó választás volt az üzleti szakemberek számára, mivel a termelékenységre összpontosító funkciókat robusztus kialakítással ötvözte. Fizikai billentyűzete és széleskörű csatlakozási lehetőségei megfelelő társsá tették a munkával kapcsolatos feladatokhoz, míg a biztonsági funkciók a vállalati felhasználók számára vonzóak voltak. Bár specifikációi a mai technológiai környezetben elavultnak tűnnek, a felhasználók számára megbízható megoldást jelentett egészen a megszűnéséig. Körülbelül 140 eurós árával jó ár-érték arányt nyújtott azok számára, akik a kommunikációt és a termelékenységet helyezték előtérbe a médiával és a szórakozással szemben.
Ad