Ad
Motorola XOOM MZ601

Bevezetés

A Motorola XOOM MZ601 úttörő eszköz volt, amikor 2011 februárjában először bejelentették, és megtestesítette a Motorola ambiciózus törekvését a fejlődő táblagépek piacán. A 2011 márciusában megjelent XOOM MZ601 nem csak formatervével és funkcióival tűnt ki, hanem azzal is, hogy az egyik első olyan készülék volt, amelyen a Google Android 3.0 Honeycomb, az első, kifejezetten táblagépekre szabott Android-verzió futott.

Tervezés és kivitelezés

A Motorola XOOM MZ601 robusztus kialakítású, 249,1 x 167,8 x 12,9 mm-es méretekkel rendelkezik, így méretét tekintve jelentős készüléknek számít. A 730 grammos súlya a nehezebb oldalra esik, amit figyelembe kell venniük azoknak a felhasználóknak, akik azt tervezik, hogy gyakran fogják magukkal hordani. A készülék testét úgy tervezték, hogy ellenálljon a mindennapos használat során jelentkező megpróbáltatásoknak, így tartósnak tűnik, amit már a megjelenésekor is dicsértek. Mini-SIM-et használ, igazodva az akkori normákhoz.

Megjelenítés

A 10,1 hüvelykes TFT-kijelzővel rendelkező XOOM MZ601 800 x 1280 képpont felbontású, ami körülbelül 149 ppi pixelsűrűséget eredményez. Míg ez a sűrűség 2011-ben megfelelő volt az alkalmi böngészéshez és médiafogyasztáshoz, a mai éles, nagy felbontású szabványoknak nem felel meg. A kijelző mérete és a 16:10-es képarány azonban jól használható videók megtekintésére és multimédiás tartalmakkal való foglalkozásra, így kielégítő vizuális élményt nyújt.

Teljesítmény

A Motorola XOOM MZ601 meghajtásáról az Nvidia Tegra 2 T20 lapkakészlet gondoskodik, amely kétmagos, 1,0 GHz-es Cortex-A9 processzorral és ULP GeForce GPU-val rendelkezik. A maga idejében ez a konfiguráció megfelelő teljesítményt nyújtott, és könnyedén kezelte a tipikus feladatokat és alkalmazásokat. A táblagép eredetileg Android 3.0 Honeycomb operációs rendszerrel futott, és frissíthető volt Android 4.1.2 Jelly Bean-re, amely jelentős javulást hozott a teljesítmény és a felhasználói élmény terén, bár ezen a verzión túl nem támogatott, ami korlátozta hosszú életét a gyorsan fejlődő Android ökoszisztémában.


    Ad

Memória és tárolás

A 16 GB, 32 GB és 64 GB belső tárolóval, valamint 1 GB RAM-mal kapható XOOM MZ601 bőséges helyet biztosított az alkalmazások és a média számára. Dedikált microSDHC kártyahelyet is tartalmazott, amely lehetővé tette a bővíthető tárhelyet - ezt a funkciót azok a felhasználók értékelték, akiknek nagyobb kapacitásra volt szükségük a fájlok és alkalmazások számára.

Kamera

Ami a fényképezést illeti, az XOOM MZ601 egy 5 MP-es hátlapi kamerával van felszerelve, amely autofókusszal és kettős LED vakuval rendelkezik, és képes 720p videó felvételére 30fps sebességgel. Bár ezek a specifikációk a mai szabványok szerint alapszintűnek tűnhetnek, 2011-ben az általános fényképezéshez meglehetősen funkcionálisak voltak. A 2 MP-es előlapi kamera alapvető képességeket kínál videohívásokhoz és szelfikészítéshez, kielégítve az akkori átlagfelhasználók igényeit.

Hang és csatlakoztathatóság

A készülék sztereó hangszórókat és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót tartalmaz, így sokoldalú hanghallgatási lehetőségeket biztosít. Az olyan csatlakozási funkciók, mint a Wi-Fi 802.11 a/b/g/n kétsávos támogatással, a Bluetooth 2.1 A2DP-vel és EDR-rel, a GPS és az A-GPS fokozzák a táblagép használhatóságát. A rádió és az olyan modernebb csatlakozási lehetőségek, mint az NFC hiánya korlátozó tényező lehet, de a HDMI-port jelenléte további rugalmasságot biztosított a felhasználóknak a nagyobb kijelzőkhöz való csatlakoztatáshoz.

Akkumulátor és egyéb

A 25 Wh teljesítményű, nem cserélhető Li-Ion akkumulátorral szerelt XOOM MZ601 akár 10 órányi beszélgetési időt kínál, és akár 336 órán át képes készenlétben maradni, így egy teljes napot is kibír mérsékelt használat mellett. Ezt a hosszú élettartamot kiegészíti az a képesség, hogy akár 80 órán át képes zenét lejátszani. A fekete színben kapható táblagép megjelenésekor körülbelül 310 eurós áron volt kapható, ami versenyképes lehetőséget jelentett a korabeli tabletpiacon.

Összegzés

A Motorola XOOM MZ601 2011-ben precedenst teremtett, mint alapvető Android táblagép, amely robusztus kialakítást, tisztességes teljesítményt és alkalmazkodó operációs rendszert ötvözött számos csatlakozási lehetőséggel. Bár egyes szempontok, mint például a kijelző felbontása és a kamera ma már elavultnak tűnhetnek, az XOOM MZ601 funkcionalitása és szilárd felépítése helyet vívott ki magának a tabletek korai adaptációjában. Bár azóta már nem gyártják, az XOOM MZ601 továbbra is a Motorola új technológiai határokat felfedező innovatív szellemének bizonyítéka.


    Ad