Ad

Tervezés és kivitelezés
A Motorola XOOM MZ600 robusztus felépítésű, 249,1 x 167,8 x 12,9 mm-es méretekkel rendelkezik, így a modern táblagépekhez képest meglehetősen terjedelmes. A 730 grammos súlyával nem a legkönnyebb készülék, ami befolyásolhatja a hosszú távú használatot vagy a hordozhatóságot. A készülék Mini-SIM-et használ, és olyan dizájnba burkolták, amely egyensúlyt teremt a használati értékek és a korai táblagép-technológiákra jellemző esztétikai vonzerő között.
Megjelenítés
A 10,1 hüvelykes TFT-kijelzővel rendelkező Motorola XOOM egyensúlyt teremt a képernyő mérete és felbontása között. A 800 x 1280 pixeles felbontás körülbelül 149 ppi-s, szerény pixelsűrűséget eredményez, ami 2011 elején viszonylag versenyképes volt, de elmarad a mai nagyfelbontású elvárásoktól. A kijelző 16:10-es képaránya ideális formátumot biztosított a multimédia-fogyasztáshoz.
Teljesítmény
A motorháztető alatt az XOOM MZ600 az Android 3.0 Honeycomb operációs rendszert futtatja, amely Android 4.1.2 Jelly Bean-re frissíthető. Ezen túl azonban nem lehet frissíteni semmilyen verzióra. Az Nvidia Tegra 2 T20 lapkakészlettel és egy kétmagos, 1,0 GHz-es Cortex-A9 processzorral, valamint egy ULP GeForce GPU-val kiegészítve ez a készülék a korához képest tisztességes feldolgozási teljesítményt nyújtott. Akár a 16 GB-os, akár a 32 GB-os, akár a 64 GB-os belső tárhelyet választották a felhasználók, mindegyik 1 GB RAM-mal volt felszerelve, ami a 2010-es évek eleji szabványok szerint megfelelő multitasking- és alkalmazásteljesítményt biztosított.
Ad
Kamera
Ami a képalkotást illeti, az XOOM MZ600 egy 5 MP-es hátsó kamerát kínál autofókusszal és kettős LED vakuval, amely képes 720p videók 30fps sebességgel történő felvételére. A kamera megfelelő volt az egyszerűbb fotózási igényekhez, de a mai szabványoknak messze felülmúlja. A 2 MP-es előlapi kamera az alapvető videohívásokra és szelfikészítésre szolgált, ami a táblagépek előlapi kamerafunkcióinak korai szakaszát tükrözi.
Csatlakoztathatóság
Az XOOM MZ600 csatlakozási lehetőségei közé tartozik a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth 2.1 A2DP-vel és EDR-rel, valamint a GPS A-GPS támogatással, ami a legtöbb alapvető csatlakozási igényt kielégíti. Figyelemre méltó, hogy rendelkezik microUSB 2.0 porttal és HDMI porttal, ami rugalmasságot biztosít a külső csatlakozásokhoz és a média megosztásához, bár hiányzik az FM-rádiótámogatás. A készülék kezdetben támogatta a CDMA/EVDO-t, és 4G LTE-frissíthető volt, ami akkoriban előnynek számított.
Az akkumulátor élettartama
A nem cserélhető 25 Wh-s Li-Ion akkumulátorral ellátott XOOM akár 336 óra készenléti időt ígér 3G-n, akár 9 óra beszélgetési időt, és lenyűgöző, akár 80 óra zenelejátszási időt. Ez arra utal, hogy mérsékelt használat esetén a táblagép egy teljes napon át megbízhatóan kielégítette a felhasználók energiaigényét.
Általános benyomás
Összefoglalva, a Motorola XOOM MZ600 egy ambiciózus termék volt, amely tükrözi a megjelenési időszak élvonalbeli fejlődését. Szilárd felépítésével, mérsékelt teljesítményével és átfogó csatlakoztathatóságával jól szolgálta a korai tablet-választékot. Vaskosabb kialakítása és korlátozott szoftverfrissítési lehetőségei miatt azonban elsősorban kortárs történelmi érdekességnek számít. A kezdetben 310 EUR körüli áron kínált, a korai táblagép-innovációra jellemző robusztus funkciókat, és előkészítette az utat a későbbi fejlesztések számára. Első generációs készülékként rávilágít a technológiai fejlődés elmúlt években tapasztalt ugrásszerű fejlődésére.
Ad