Ad
Motorola XOOM Media Edition MZ505

Bevezetés

A Motorola XOOM Media Edition MZ505 egy 2011 októberében bejelentett és 2012 januárjában megjelent táblagép. Bár mára már nem gyártják, egykor jelentős versenyző volt a táblagépek piacán, különösen a médiafogyasztás iránti elkötelezettségéről és az Android ökoszisztémáról volt ismert. Ez a felülvizsgálat a készülék különböző aspektusait vizsgálja, beleértve a kialakítást, a kijelzőt, a hardvert, a szoftvert és az általános teljesítményt.

Tervezés és kivitelezés

A Motorola XOOM Media Edition MZ505 robusztus kialakítású, 260 x 177 x 11,4 mm méretű és körülbelül 650 gramm súlyú készülék. Ez jelentős érzetet ad a kézben, amit egyes felhasználók nehézkesnek találhatnak a hosszabb használat során. Figyelemre méltó, 11,4 mm-es vastagsága miatt kissé terjedelmesebb, mint néhány versenytársáé. A kialakításból hiányzik a mobilkapcsolat, ami a Wi-Fi hálózatokra korlátozza a használatát. A fekete színösszeállítás klasszikus, professzionális megjelenést biztosít, de a SIM-kártyahely hiánya korlátot jelenthet azok számára, akiknek útközbeni internet-hozzáférésre van szükségük.

Megjelenítés

A XOOM 10,1 hüvelykes, 800 x 1280 pixel felbontású TFT-kijelzője körülbelül 64,3%-os képernyő-test arányt kínál, ami a korának megfelelő. A 149 ppi-s pixelsűrűséggel azonban az élesség nem feltétlenül hasonlítható össze a modern, nagyobb felbontású kijelzőkkel. A 16:10-es képarány alkalmas médialejátszásra, és megfelelő megjelenítési élményt nyújt videók és játékok megtekintéséhez, bár a TFT-technológiából hiányozhat az újabb kijelzőtechnológiáknál tapasztalt élénkség és kontraszt.

Hardver és teljesítmény

A motorháztető alatt az XOOM Media Editiont az Nvidia Tegra 2 T20 lapkakészlet hajtja, amely kétmagos, 1,0 GHz-es Cortex-A9 processzorral és ULP GeForce GPU-val rendelkezik. Az 1 GB RAM-mal párosított alapteljesítmény elegendő az olyan rutinfeladatokhoz, mint a webböngészés és a médiafogyasztás. A 16 GB-os belső tároló, amely egy külön microSDHC foglalaton keresztül bővíthető, elegendő helyet biztosít az alapvető alkalmazások használatához és a médiafájlok tárolásához. A kiterjedt tárolási igényekkel rendelkező felhasználók azonban kissé korlátozónak találhatják.


    Ad

Kamera

A táblagép egyetlen 5 MP-es hátsó kamerával van felszerelve, amely autofókusszal és LED-es vakuval rendelkezik, és 720p-s videók rögzítésére képes 30fps sebességgel. Bár az alkalmi fényképezéshez alapvető funkciókat kínál, elmarad a mobilfotózás jelenlegi szabványaitól. Az 1,3 MP-es előlapi kamera eközben támogatja az alapvető videotelefonálást, de viszonylag alacsony felbontású képeket készít, így nem alkalmas jó minőségű szelfik készítésére.

Csatlakoztathatóság és hang

Bár a XOOM nem rendelkezik mobilkapcsolattal és rádiós képességekkel, a 802.11 b/g/n támogatással és a hotspotok létrehozásának lehetőségével szilárd Wi-Fi kapcsolatot kínál. A Bluetooth 2.1 A2DP és EDR támogatással lehetővé teszi a vezeték nélküli kapcsolatot számos eszközzel. A GPS és az A-GPS beépítése megbízható navigációs képességeket biztosít. A hangzás tekintetében a táblagép sztereó hangszórókat és 3,5 mm-es csatlakozót tartalmaz, kielégítő hangélményt biztosítva a médiafogyasztáshoz.

Szoftver és felhasználói felület

Az eredetileg Android 3.1 Honeycomb operációs rendszerrel szállított XOOM frissíthető Android 4.0 Ice Cream Sandwich-re. Az operációs rendszer a táblagépek számára tervezett felhasználói felületet tartalmaz, amely az elődökhöz képest továbbfejlesztett többfeladatos működést és kifinomultabb felhasználói élményt kínál. Bár a szoftver szilárd alapot biztosít, a további frissítések elmaradása miatt a felhasználók lemaradnak a későbbi Android-verziókban található fejlesztésekről.

Az akkumulátor élettartama

A 24,8 Wh kapacitású, nem cserélhető Li-ion akkumulátor akár 336 óra készenléti időt és 10 óra beszélgetési időt biztosít. Ezzel a legtöbb mindennapi használatra alkalmas, bár az intenzívebb feladatok gyorsabban lemeríthetik az akkumulátort. A cserélhető akkumulátor hiánya azonban hátrányt jelenthet a hosszú élettartam és az idővel való használhatóság tekintetében.

Összegzés

A Motorola XOOM Media Edition MZ505, amelynek induláskor 230 euró körüli ára volt, a maga korában egy kompetens középkategóriás táblagép volt, amely kiegyensúlyozott teljesítményt és megfizethetőséget nyújtott. Erős médiafunkciói, szilárd felépítése és megfelelő kijelzője versenyképes választássá tette a szórakozásra összpontosító felhasználók számára. A technológia fejlődésével azonban az XOOM ma már lemaradt a csatlakoztathatóság, a kijelző minősége és az általános teljesítmény tekintetében a modern táblagépekhez képest. Bár a maga idejében jó szolgálatot tett, a hardver és a szoftver korlátai miatt a mai igényes technológiai környezetben kevésbé alkalmazható.


    Ad