Ad

Tervezés és kivitelezés
A Motorola XOOM 2 formatervezése minimalista esztétikát képvisel a 253,9 x 173,6 x 8,8 mm-es karcsú méretekkel. A készülék 599 grammos súlyával meglehetősen súlyos, ami a tartósságot sugalló, masszív érzést kölcsönöz neki. Ezt a benyomást tovább erősíti a fröccsenésálló test, amely extra védelmet nyújt a véletlen kiömlések ellen. A Corning Gorilla Glass üveg használata a kijelzőn biztosítja a karcolásokkal és kisebb ütésekkel szembeni ellenállást, ami tovább növeli a készülék általános robusztusságát.
Megjelenítés
A 10,1 hüvelykes HD-IPS LCD kijelzővel felszerelt Motorola XOOM 2 nagyméretű képernyője tökéletes a médiafogyasztáshoz és a termelékenységi feladatokhoz. A felbontás 800 x 1280 képpont, ami 16:10 képarány mellett elfogadható tisztaságot biztosít; bár 149 ppi-je nem a legélesebb kijelző a modern szabványok szerint. Ennek ellenére a mindennapi használat során kellemes a megjelenítési élmény, ami nagyrészt az IPS-panelekre jellemző élénk színvisszaadásnak köszönhető.
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt a táblagépet egy kétmagos, 1,2 GHz-es Cortex-A9 processzor hajtja, amelyet a TI OMAP 4430 lapkakészlet és a PowerVR SGX540 GPU támogat. Bár ezek a specifikációk ma már szerénynek tűnnek, a megjelenés idején igencsak alkalmasak voltak, és az Android 3.2 Honeycomb korlátain belül zökkenőmentes működést biztosítottak a különböző alkalmazásokhoz és a többfeladatos munkavégzéshez. Az operációs rendszer frissíthető Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich-re, amely új funkciókkal és fejlesztésekkel bővíti a használhatóságot.
Ad
Kamera
Ami a fényképezést illeti, a Motorola XOOM 2 5 MP-es hátlapi kamerával van felszerelve, autofókusszal és LED vakuval, amely képes 720p videók rögzítésére 30 fps sebességgel. A minőség megfelelő a gyors pillanatképek és a videofelvételek készítéséhez, bár a modern szabványokkal biztosan nem veszi fel a versenyt. Az 1,3 MP-es előlapi kamera videohívásokhoz és alapvető szelfikészítéshez funkcionális, és egy ilyen korabeli táblagép esetében megfelelően szolgálja a célját.
Hang és csatlakoztathatóság
A hangélményeket a sztereó hangszórók gazdagítják, amelyek tisztességes kimenetet biztosítanak, kiegészítve egy 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval a hagyományos audiocsatlakozásokhoz és a 3D virtuális térhatású hang támogatásával. A csatlakozási lehetőségek robusztusak a kétsávos Wi-Fi, a Bluetooth 2.1 A2DP-vel és EDR-rel a vezeték nélküli eszközökhöz, valamint az A-GPS a navigációhoz. Érdekes kiegészítés az infravörös port, amely lehetővé teszi, hogy a táblagépet univerzális távirányítóként használhassa a különböző otthoni elektronikai eszközökhöz.
Az akkumulátor élettartama
A készüléket egy nem cserélhető Li-Ion 7000 mAh kapacitású akkumulátor táplálja, amely lenyűgöző módon akár 10 óra beszélgetési időt is kínál. Ez gyakori töltés nélküli, hosszabb használatot biztosít, így a készülék alkalmas a hosszú médianézésre vagy az útközbeni termelékenységi feladatok elvégzésére.
Ár és következtetés
Megjelenésekor a Motorola XOOM 2 ára körülbelül 210 EUR volt, ami a piac középkategóriás szegmensébe sorolja. Összességében jó értéket kínált a teljesítmény, az építési minőség és a funkciók kiegyensúlyozottsága révén. Annak ellenére, hogy már nem gyártják, az XOOM 2 továbbra is figyelemre méltó képviselője a korai Android táblagépeknek, mivel előkészítette az utat a jövőbeni fejlesztésekhez ezen a területen. Bár lehet, hogy a korabeli eszközök lekörözték, a tervezés és a mérnöki munka tükrözi a Motorola elkötelezettségét, hogy megbízható és felhasználóbarát technológiát nyújtson a maga idejében.
Ad