Ad
Motorola W510

Motorola W510 felülvizsgálata

A Motorola W510 2007 elején jelent meg, amikor a Motorola a népszerűsége csúcsán volt az ikonikus flip-telefonok sorával. A sikeres RAZR sorozat folytatása, a W510 az ismerős dizájnelemeket szerény technikai fejlesztésekkel kombinálta, megbízható opcióként szolgálva azon felhasználók számára, akik a hagyományos flip-telefonok egyszerűségét részesítették előnyben a piacra éppen csak belépő, divatosabb okostelefonokkal szemben.

Tervezés és megjelenítés

A Motorola W510 megőrizte a Motorola által ismert klasszikus kagylós kialakítást. A 99 x 46 x 17,5 mm-es méretekkel és 107 g-os tömeggel kompakt és könnyű volt, így könnyen zsebre lehetett tenni. A felépítése kényelmes felhasználói élményt nyújtott, a stabil zsanér pedig csukott állapotban kielégítően csattant. Az elsődleges kijelző egy 1,9 hüvelykes TFT-képernyő volt, amely 256 000 színt támogatott. Kis mérete és 176 x 220 pixeles felbontása ellenére a kijelző megfelelő tisztaságot biztosított a felhasználói felület és az alapvető multimédiás tartalmak megjelenítéséhez. A telefon egy második külső CSTN-kijelzővel is rendelkezett, amely jól jött az idő, a figyelmeztetések vagy a bejövő hívások értesítéseinek ellenőrzéséhez anélkül, hogy a flip-et ki kellett volna nyitni.

Teljesítmény és kamera

A Motorola W510 belsőleg csak 20 MB tárhelyet kínált, de a memória bővítéséhez dedikált microSD-nyílással rendelkezett. Ez kritikus volt azon felhasználók számára, akik több multimédiás tartalmat szerettek volna tárolni. Az 1,3 MP-es kamera a mai mércével mérve meglehetősen egyszerű volt, de a maga idejében alkalmi fényképezéshez és rövid videoklipek készítéséhez megfelelő volt. Hiányzott azonban a szelfikamera, ami megfelelt az akkori mobiltelefonok szabványainak. A kamera képminősége elegendő volt a készüléken való megtekintéshez, de a digitális megosztás megmutatta a készülék korlátait.


    Ad

Csatlakoztathatóság és hang

A telefon GSM-kapcsolattal volt felszerelve, amely támogatta a GSM 850/900/1800/1900 sávokat, ami lehetővé tette a globális használatot az utazók számára. Tartalmazta a GPRS és EDGE szolgáltatást az alapvető mobilinternet-hozzáféréshez, ami elegendő volt a könnyű feladatok elvégzéséhez. A Bluetooth 2.0 A2DP-vel lehetővé tette a vezeték nélküli csatlakozást fejhallgatókhoz és autós rendszerekhez, bár a 3,5 mm-es audiocsatlakozó hiánya miatt a vezetékes csatlakozások kevésbé voltak kényelmesek. A Motorola kihagyta a WLAN, a helymeghatározás és a rádiós funkciókat, de a töltéshez és az adatátvitelhez miniUSB 1.1 portot biztosított.

Felhasználói felület és funkciók

A Java-támogatással ellátott, egyszerű felhasználói felületen futó Motorola W510 intuitív volt a hagyományos mobilfelületeket ismerők számára. Támogatta az SMS, az MMS, az e-mail és az azonnali üzenetküldést, ami lefedte az alapvető kommunikációs igényeket. A WAP 2.0/xHTML böngésző korlátozott webböngészést tett lehetővé. A Java MIDP 2.0 megkönnyítette az egyszerű alkalmazások és játékok használatát, a telefon pedig képes volt az MP3 és AAC zenei formátumok kezelésére - ez fontos funkció volt a telefonjukat hordozható lejátszóként használó zenekedvelők számára.

Az akkumulátor élettartama és egyéb

A W510 készüléket egy 880 mAh kapacitású, cserélhető Li-Ion akkumulátor látta el energiával, amely akár 7 óra 30 perc beszélgetési időt és 350 óra készenléti időt is kínál, ami ebben a készülékosztályban igen tiszteletreméltó. A Dark Pearl Gray színben kapható készülék egyensúlyt teremtett a visszafogott elegancia és a tartós kialakítás között. A biztonságtudatos felhasználók értékelni fogják a telefon ésszerű SAR-értékeit: 1,08 W/kg a fejre és 0,55 W/kg a testre vonatkozóan.

Összegzés

A Motorola W510 egy letűnt korszak tanúja, amikor a flip-telefonok a karcsú dizájn és a praktikum megtestesítői voltak. Nem rendelkezett a korabeli okostelefonok fejlett funkcióival; megbízhatósága, tartós kialakítása és alapvető multimédiás képességei azonban méltó választássá tették azon felhasználók számára, akik a hosszú beszélgetési időt és az egyszerű használatot helyezték előtérbe a későbbi okostelefonok funkcióinak sokaságával szemben. A W510 megjelenésekor hozzávetőlegesen 50 eurós árával a maga korában versenyképes árú kommunikációs eszköz volt.


    Ad