Ad
Motorola VE75

Bevezetés

2008-ban a Motorola piacra dobta a VE75-öt, egy két SIM-kártyás mobiltelefont, amely az alapvető multinetikai képességeket, elegáns kialakítást és megfizethetőséget kereső felhasználóknak szólt. Bár a VE75-öt azóta már nem forgalmazzák, a Motorola jelentős kísérletet tett arra, hogy a mobiltelefonok piacának kedvező árú szegmensének figyelmét magára vonja. Ez az áttekintés a telefon különböző aspektusait vizsgálja, kitérve a kialakításra, a kijelzőre, a kamerára, a teljesítményre és az akkumulátor élettartamára, átfogó áttekintést nyújtva arról, hogy mit tudott nyújtani a VE75 a megjelenése idején.

Tervezési és építési minőség

A Motorola VE75 formatervezése a 2000-es évek végének tipikus mobiltelefon-stílusát tükrözi. A 112 x 51 x 20 mm-es méretekkel és 137 grammos tömeggel kényelmesen illeszkedik a kézbe, kiegyensúlyozva a tömeget és a méretet, így jelentősnek tűnik anélkül, hogy nehézkesnek éreznénk. A telefon kettős SIM-kártyahelyet tartalmazott, amely lehetővé tette a felhasználók számára, hogy két különböző GSM-hálózatot működtessenek - ez hasznos funkció a gyakran utazók vagy azok számára, akik szét kívánják választani a munkahelyi és a magánjellegű hívásokat. A VE75 klasszikus fekete és szürke színben kapható, a VE75 megjelenése visszafogott és professzionális volt, így széles közönséget szólított meg.

Megjelenítés

A VE75 egy 2,6 hüvelykes, 256K színű TFT-kijelzőt kapott, amely 240 x 400 pixeles felbontással büszkélkedhet. A képernyő, bár a mai mércével mérve szerény, kompakt, de hatékony volt, és a korszakhoz képest megfelelő vizuális élményt nyújtott. Az olyan funkciók, mint a képernyővédők és a testreszabható háttérképek a személyre szabhatóság egy fokát adták. A körülbelül 33,7%-os képernyő-test aránynak köszönhetően a telefon a funkciót helyezte előtérbe a sallangokkal szemben; inkább gyakorlati használatra, mint médiafogyasztásra tervezték.

Kamera

A Motorola VE75 egyetlen 2 MP-es főkamerával felszerelt, alkalmi pillanatképek készítésére alkalmas alapvető fotózási képességeket kínált. Nem rendelkezett azonban olyan fejlett funkciókkal, mint az autofókusz vagy a vaku, és nem támogatta a videofelvételt. Az előlapi szelfikamera hiánya gyakori volt a korszak telefonjainál, ami aláhúzza, hogy a készülék inkább az alapvető kommunikációra, mintsem a multimédiás képességekre összpontosított.


    Ad

Hang és csatlakoztathatóság

A hangzás terén a VE75 tartalmazott egy hangszórót a kihangosításhoz, és támogatott rezgésjelzéseket, valamint testreszabható csengőhangokat polifonikus, MP3 és AAC formátumban. Figyelemre méltó, hogy nem rendelkezett 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval, ami korlátozta a személyes hangzási lehetőségeket. A csatlakoztathatóság minimális volt a Bluetooth-támogatással, de nem rendelkezett Wi-Fi vagy GPS funkciókkal, ami a korszak egyszerűbb telefonjaira volt jellemző. A saját USB-csatlakozást töltésre és adatátvitelre használták.

Szoftver és teljesítmény

Az egyszerű és felhasználóbarát kezelőfelülettel rendelkező telefon olyan alapvető funkciókat kínál, mint az SMS és MMS üzenetküldés, amelyet egy WAP 2.0/xHTML böngésző segít az alapvető webes használathoz. A Java MIDP 2.0 beépítése lehetővé tette a felhasználók számára a Java-alapú játékok és alkalmazások elérését. Bár nem tudott versenyezni az alkalmazásboltokat és fejlett multitaskingot kínáló okostelefonokkal, megbízható teljesítményt nyújtott a hívások és az üzenetküldés terén, ami megfelelt a célcsoportnak.

Az akkumulátor élettartama

A(z) Motorola VE75 kivehető Li-Ion 850 mAh akkumulátorral érkezett, amelynek készenléti ideje akár 140 óra, a beszélgetési idő pedig akár 4 óra is lehet. A készülék alapvető funkciói és alacsony energiaigénye miatt ez az akkumulátorkapacitás lehetővé tette a felhasználók számára, hogy tipikus használat mellett néhány napot töltés nélkül töltsenek, amit nagyra értékeltek egy olyan időszakban, amikor a napi töltés kevésbé volt jellemző.

Összegzés

A Motorola VE75 induláskor 110 EUR körüli áron vonzó választás volt azok számára, akik 2008-ban egy megfizethető, megbízható teljesítményű dual-SIM-es telefont kerestek. Bár nem büszkélkedhetett a modern okostelefonok kifinomult funkcióival, kialakítása és funkciókészlete egy letűnt korszakot képvisel, amikor a telefonok elsősorban kommunikációs eszközök voltak, nem pedig kézi számítógépek. A nosztalgikus felhasználók vagy gyűjtők számára a VE75 továbbra is egy pillanatkép a Motorola stratégiai megközelítéséről a 2000-es évek végi alaptelefonok piacán.


    Ad